Skocz do zawartości

[Problem] Brak gniazda na speaker


Recommended Posts

Witam zauważyłem że moja płyta główna Gigabyte F2A85XM-HD3 nie posiada speakera. Może i nie jest on potrzebny ale mi się przydaje, np. żeby mnie ostrzegał że procesor przekroczył temp. 70 stopni (opcja ustawiana w biosie). I teraz jak nie mam speakera , to nie wiem jak zrobić żeby chociaż jak przekroczy ustawianą temp. to np. się zresetował. Jakieś pomysły ??

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Zajrzyj do manuala i sprawdź opis płyty - zapewne ta informacja jest - każda płyta ma takie gniazdo do podłączenia speakera. A jak nie masz manuala to pobierz go sobie w formie elektronicznej ze strony internetowej jej producenta.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Hmm... Jeśli faktycznie go nie ma (naprawdę bym się zdziwił, jakby nie było) to byłaby kicha. Niemniej takie coś jest średnio potrzebne - oczywiście w przypadku awarii oraz ustawionej temp na CPU się przydaje ale chyba tylko tyle.

 

 

żeby mnie ostrzegał że procesor przekroczył temp. 70 stopni (opcja ustawiana w biosie).

A może po prostu zainwestuj w lepsze chłodzenie w takim razie, aby procesor tyle nie osiągał?

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

bios natomiast w zakładce system health ma opcje ustawienie temperatury, po której przekroczeniu się wyłączy

Hmm... i każde nie zapisane dane zostaną utracone... lepiej zainwestuj, szanowny autorze wątku, w lepsze chłodzenie procesora.

Link to post
Share on other sites

przetłumaczyłem to co pisało w manualu o temp i według tego co tam pisało to że jak przekroczy temp to będzie speaker pikać , a potrzebny mi jest ponieważ wszystkie procesory pod fm2 nie pokazują prawidłowych temperatur w programach , tutaj dowód na końcu artykułu a przy obciążaniu komputera np. poprzez program OCCT warto wiedzieć czy przekracza np. te 70 stopni.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/gigabyte-ga-f2a75-d3h-test/strona/19557.html
 


oczywiście cooler będzie nie bawem zamówiony :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...