Skocz do zawartości

Kłopotliwy podarunek...czy jest szansa na modernizację


Recommended Posts

Procesor pójdzie za jakieś 120 zł, płyta główna za 100 zł, karta graficzna za 60 zł, pamięć za 50 zł, zasilacz o ile w ogóle się uda sprzedać, to za jakieś 10 zł (wszystkie ceny podałem orientacyjnie).

Czyli mamy 1500 zł + ok. 300 zł (zaniżyłem trochę - nie zawsze się tak uda sprzedać). Rachunek jest prosty.

 

Moja propozycja:

Procesor: Intel Core i3-530 /2.93GHz, 4MB, LGA1156, BOX/ 425 zł

Płyta główna: Gigabyte P55-UD3 /intel P55, Dual DDR3-2000, GLan/ 410 zł

Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 340 zł

Karta graficzna: Sparkle GeForce GTS 250 Calibre 512MB DDR3 /256bit/ DVI/HDMI 430 zł

Zasilacz: Corsair 400W [CMPSU-400CXEU] 190 zł

 

RAZEM = 1795 zł

Wydajny i wspaniale podkręcający się procesor, pobierający mało W(atów) procesor. W przyszłości można włożyć mocniejszy procesor (bardzo dobra płyta główna). 4 GB RAM to dzisiaj praktycznie standard. Karta graficzna z dobrym chłodzeniem (można wziąć 30 zł tańszego Palita, ale moim zdaniem warto dołożyć :menda:).

Link to post
Share on other sites

Bedzie miała,kolega zamówił swojej teściowej porządny zestaw do biura!!! w koszty idzie.... z tą kartą !? ale niestety jemu do własnego nie spasowała to będzie sprzedawał a coś "mamusi" musi wstawić w to miejsce ...... mają ludzie pomysły ;) a "mamusi" mahjong się wieszał.....!!

No to trzeba korzystać jak polecacie :wariat:

Link to post
Share on other sites

Procesor:

Intel Core i3-530 /2.93GHz, 4MB, LGA1156, BOX/

425 zł

Płyta główna:

Gigabyte H55M-UD2H /intel H55/

360 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 2GB 1600MHz CL9

175 zł

Karta graficzna:

Asus Radeon HD4770 Formula 512MB DDR5 /128bit/ HDMI DVI

399 zł

Zasilacz:

Corsair 400W [CMPSU-400CXEU]

190 zł

 

Razem: 1549zł

 

Najtańsza wersja z Core i3 ;)

Warta zakupu. Ew. można zmienić MOBO na P55-UD3 (50zł drożej)

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Chłopak ma 12 lat i trochę sie wkurza gdy gra na 800x600

Ale wybredność... w 800x600 spokojnie można grac. Ja bym mu kazał grac w 800x600 bo lepsze ot niż nie grać w ogóle... ;)

 

A jeśli chodzi o modernizację... Jeśli nie chcesz modernizować go za rok to lepiej kupić nowe wydajniejsze wnętrzności. Np: takie jak Kubbak radzi ale zamiast GTS250 to już chyba lepiej dołożyć do GTX260. Tyle że to by się wiązało o z zakupem zasilacze 500W. NO ale do gier sprzęt by był okey i nie trzeba by go za rok modernizować aby grać w 1024x768. Ani pewnie przez dwa lata nawet.

 

Ajak by miał zostać ten sprzęt co jest to mogę z własnego doświadczenia powiedzieć ze nie trzeba wszystkich bebechów wymieniać aby grać w 1024x768 na full we wszystko. Procesor mam o zbliżonej wydajności Athlon 64 X2 4400+ 2,3GHz bez OC + GF 8800GT 512MB + 4GB RAMu. Z tym ze taki mój sprzęt ja na jesieni będę chciał modernizować. No może na początku 2011r. W zależności jak mi gry będą chodziły.

 

Tak więc Płytę główną zostaw z procesorem (za jakiś czas będzie mozna wymienić na coś lepszego ale na razie styknie). Ram wymień tak zęby było 2GB, też styknie. Mi widzi 3 GB i absolutnie nic się nie tnie z powodu braku ramu... a mam Vistę. Grafikę wymień na 9600GT lub 9800GT albo używaną 8800GT 512MB (na allegro poniżej 300PLN można wyrwać) i będzie wszytko chodziło. Zasilacz 400-500W jakiś firmowy. Wcześniej chyba OCZ i Corsair doradzano. Ja mam Chieftec ze starej serii GPS i zadowolony jestem. Procesora do 1024x768 nie trzeba podkręcać. No chyba że syn bardzo wybredny co do płynności też jest :wariat:

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

@gigabyte - może tak zaczniesz porównywać procesory, które są w podobnej cenie? Bo nie sztuką jest wydać więcej kasy, na lepszy procesor ;) Za 425 zł można kupić Phenoma II X3 720BE, który radzi sobie z i3 bez najmniejszego problemu - dopiero po mocnym O/C i3 zaczyna mu odskakiwać.

 

EDIT: Chodziło mi oczywiście po podkręceniu obu procesorów - 720BE na 3,8-4,0GHz i i3 ponad 4,2GHz.

Link to post
Share on other sites

Phenoma II X3 720BE, który radzi sobie z i3 bez najmniejszego problemu - dopiero po mocnym O/C i3 zaczyna mu odskakiwać.

W grach i ogólnie we wszystkim wydajność na domyślnym taktowaniu jest praktycznie taka sama (raz Core i3 jest szybszy, raz Phenom). Patrząc na ich ceny to lepiej brać Phenoma, bo można wtedy kupić tańszą płytę główną i zostanie jeszcze na chłodzenie procesora ;)
Link to post
Share on other sites

"No chyba że syn bardzo wybredny co do płynności też jest :P"

 

Pozdrawiam

 

@krolik_beny będziesz miał dzieciaka to zobaczysz.....wróci od kolegi i Ci powie że kompa ma do d.. i wogóle bo kolega ma to,tamto itp.( wiadomo u obcych lepiej :wariat: ) to trezba trochę dziecku humor poprawić bo kto ci poda szklankę wody na łożu śmierci ;) ( pod warunkiem że będziesz wtedy spragniony)

ale dzięki za radę bo na samym początku o tym myślałem tylko ram i grafika ( o zasilaczu nawet nie wspominam bo to jest oczywista oczywistość) no ale to jest pare złotych i za chwilę będę musiał bebechy nowe kupić także skórka może nie być warta wyprawki.

Pozdrawiam..

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...