Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Złożyłem 2 zestawy i chciałbym abyście wypowiedzieli się na ich temat. Dokładniej mówiąc czy podzespoły są dobrze dobrane, czy nie za duże zasilanie itp.

To czy zdecyduję się na zestaw 1 czy 2 będzie zależeć od pieniędzy oczywiście. Służyć będzie do pracy oraz gier. Jeśli chodzi o prace to pracuje w programach geodezyjnych przy plikach o wysokiej a nawet bardzo wysokiej rozdzielczości które następnie wektoryzuje i tworzę z nich mapy. Zacząłem również poznawać CADa i wiem że będę go wykorzystywał do różnych zadań. OC niewątpliwie będzie. Jestem również poniekąd entuzjastą i lubię dobry sprzęt. Dlaczego poniekąd – bo nigdy pieniędzy nie starcza żeby być entuzjastą „pełną gębą”.

To chyba na tyle jeśli chodzi o moje preferencje.

Zestaw 1

Procesor: Intel Core i5 750 2,66 GHz BOX

Płyta główna: Gigabyte GA-P55-UD3 lub Asus P7P55D-E LX

RAM: OCZ DDR3 2x 2GB 1600MHz CL7 Reaper lub

OCZ DDR3 2x 2GB 1600MHz CL7 Platinium Low Voltage, Core i5

Grafika: GeForce with CUDA GTX 260 (Core216) Gigabyte 896MB (PCI-E) OC

HDD: 2x Samsung SpinPoint F3 500 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ)

Chłodzenie: Scythe Mugen 2 + Scythe zapinka LGA1156 dla Mugen 2

Obudowa: Antec Gamer Nine Hundred Two Case - bez zasilacza

Zasilacz: Corsair CMPSU-550VXEU - 550W

 

 

Zestaw 2:

Procesor: Intel Core i7 920 2,66 GHz BOX

Płyta główna: Asus Rampage II Extreme Intel X58

RAM: OCZ DDR3 3x 2GB 1600MHz CL9 Reaper lub

Corsair DDR3 3x 2GB 1600MHz CL7 Core i7

Grafika: GeForce with CUDA GTX 275 EVGA 1792MB 2xDVI (PCI-E)

HDD: 2x Samsung SpinPoint F3 500 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ)

Chłodzenie: Scythe Mugen 2

Obudowa: Antec Gamer Nine Hundred Two Case - bez zasilacza

Zasilacz: Enermax Modu82+ 625W

 

Dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Oba zestawy są w porządku. W drugim trochę nieopłacalna grafika - bardziej skłaniałbym się do Radeon 5850. Poza tym ok :menda: Pomijam już to, że np. Reapery są totalnie beznadziejne jeżeli chodzi o stosunek wydajność/cena, ale skoro jesteś entuzjastą, to możesz sobie na to pozwolić :)

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze jedna kwestię do rozwiązania, a mianowicie DVI i HDMI na karcie. Karty, które wymieniłem mają DVI-I (pojedynczy kanał). Wiem że można je podłączyć za pomocą przejściówki DVI-D->HDMI i będzie śmigać. I tu dochodzimy to meritum sprawy.

1. Czy różnica jakość na złączu DVI-I i HDMI będzie zauważalna i czy w ogóle jakaś będzie?? Chodzi mi o gry i o filmy.

2. Jeśli są różnice, rozumiem że będą się różniły rozdzielczości, to jakie??

3. Czy są karty z wyjściem DVI-D?? (czysta ciekawość)

Podsumowując:

4. Czy jest sens szukać karty z HDMI??

Dziękuje za dotychczasowe zainteresowanie, sugestie i podpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Pierwszy zestaw jest znacznie tańszy. Lepiej do niego wrzucić HD5850 i git. Ten drugi zestaw tylko jak chcesz się pobawić w ostre O/C, a przecież i5-750 podobnie jak i7-920 podejdzie do 4GHz...

Ja bym wziął zestaw 1 (oszczędność ponad 1000zł!!!!!), bo wydajność tego drugiego przy tych samych kartach graf. będzie naprawdę niewiele większa.

Link to post
Share on other sites

Pamięci wg mnie strasznie nieopłacalne

albo zwykłe Goodramy 1333MHz za 330 zł albo A-Daty 2000GHz za 400 zł

inne są nieopłacalne

 

Jeśli GTX260 to albo tani Gainward/Palit (650zł) albo TwinTech TT pro (730zł)

inne opcje są znacznie mniej opłacalne

Ale HD5850 też będzie przyzwoitym wyborem :menda:

 

Jeśli chcesz przyoszczędzić a wcale nie stracić na jakości to weź zasilacz OCZ ModXStream Pro 500W - za 230 zł to najlepszy wybór !

 

I czy tak droga obudowa jest Ci potrzebna ??

Gladius 600 za 220 zł to bardzo przyzwoita buda - wygrywa z wieloma droższymi konstrukcjami

Link to post
Share on other sites

W 1. zestawie wymieniłbym jedynie RAM na G.Skill ECO 1600MHz, CL7, 1.35V za 420zł.

W 2. zestawie poza RAMem, płyta jest przesadzona (chyba, że myślisz o zbudowanie LC z fullcoverem na płytę).

RAM - najtańszy 1600MHz (CL7-8, 1.65V) lub 1866MHz (CL9, 1.65V) wystarczy w zupełności. Płyta jeżeli chcesz mieć obsługę SLI to Asus P6T lub Gigabyte EX58-UD4 a jeżeli SLI nie potrzebne to Asus P6T SE.

 

PS. W GF poprzez DVI również można przesyłać dźwięk - wystarczy podpiąć kabelek SPDiF między kartą dźwiękową a grafiką.

 

PS2. Nie zauważyłem zasilacza Enermaxa w 2. zestawie - wymień go na tańszego Corsaira HX650.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...