Skocz do zawartości

Monitor LG E2370V i wielki fioletowe poświaty


Recommended Posts

Mam pewien problem z LG E2370V. Już dłużej nie zniosę tych fioletowych poświat/plam na pół monitora na ciemnym tle. Jeszcze na dodatek po środku na samym dole jest takie jasno żółte kremowe przebarwienie na czarnym tle. Myślę nawet czy nie podłączyć monitora przez D-SUB kosztem lekkiej utraty jakości obrazu bo miałbym wtedy aktywną opcję ,,poziom czerni', ,,poziom bieli" itp. Może to by coś pomogło...


 


Czasem się zastanawiam czy mój monitor nie jest uszkodzony...słyszę i wiem, że IPS srebrzy w narożnikach, no ok, ale u mnie na czarnym tle 66 % monitora jest fioletowe + to żołte coś na dole. Zaś czarny nawet na środku bardzo rzadko wygląda na czarny, jak już to bardziej jak taki świecący i z lekka biały.


 


Nie ważne czy to w dzień czy w nocy, czy jest światło, czy nie. Już próbowałem różnych ustawień i nic. Obecnie mam kontrast 70, gamma 2, jasnosć na auto, sRGB. Najgorzej jest jak siedzę przy myszce i klawiaturze. Wtedy jak gram np. w takiego L.A. Noire, a ta gra jest naprawdę ,,ciemna" bo jest dużo lokacji gdzie jest półmrok lub całkowity mrok i normalnie nic nie widać ! Wszędzie fioletowa papka ! To czasem bardzo utrudnia rozgrywkę bo wszystko jest jednolitej maści i za ch*** nie widać nic, ani co należy zrobić, czy coś jest przed nami, czy nie. Koszmar....


 


Jak się oddalę na jakiś metr z padem w dłoni to jest ciut lepiej, ale dalej dużo gorzej niż opisywali to użytkownicy tego monitora.


 


Jedyne co mi się w tym monitorze podoba to kąty i to, że ogólnie kolory ma lepsze niż TN. Niestety trochę smuży...


Edytowane przez Damian555666777
Link to post
Share on other sites

Przypadkiem nie masz TN'ki? %-)

 

Reklamuj go o ile masz gwarancje, my nic nie poradzimy - trafiłeś widocznie na wadliwą sztukę.

Od początku tak świecił?

 

Nie. Mam E-IPS. Z tego co pamiętam to tak. Bardzo po oczach daje biały. Postaram się za jakiś czas wrzucić fotki, ale jedyne czym dysponuję to aparat w telefonie 2 megapiksele :/

 

Mam pewne pytania odnośnie LG E2370V i EIZO FS2331. Otóż na pewnej stronie konkurencyjnej w teście są podane takie wartości - dla LG E2370V czas reakcji - 5ms (od szarego do szarego) i 14 ms (od czarnego do czarnego) zaś dla FS2331 - 25 ms (typowy) oraz 7 ms (półtony) Ten LG to IPS, czyli który jest szybszy w grach ? Spotkałem się z jedną opinią że ten LG smuży bardziej, ale myślę, że ktoś chyba pomylił monitor.
 
Jestem w kropce bo ktoś zmienił FS2331 na TN-kę bo podobno nie dało się zupełnie grać w Diablo 3 na tym Forisie w zadnych ustawieniach tak smużyło, no ale z kolei TN-ka ma bardzo złe kąty i ogólnie kolory odstaszają, a na moim IPS czerń fioletowieje po bokach.
Edytowane przez Damian555666777
Link to post
Share on other sites

cPVA nigdy nie będzie responsywniejszy od e-IPS natomiast smużenia tak bardzo na FS2331 nie widać, niemniej w dużej mierze zależy to od gier, diablo 3 jest jednym z przykładów, w których się wykłada i to szkaradnie

zawsze możesz wziąć FS2332 na e-IPS

 

PS E-IPS to nie to samo co e-IPS, w swoim LG masz e

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

PS E-IPS to nie to samo co e-IPS, w swoim LG masz e

 

Dobrze drachen pisze bo niektórzy mylą i mysłą  ,że  e-ips to jest  E-ips a jak wiadomo to jest inny rodzj matrycy ips . Natomiast e-ips        znaczy     economy ips.czyli ekonomiczny  ips które produkuje LG Displays.

Edytowane przez pietia89
Link to post
Share on other sites

drachenfeles - damn, nie wiedziałem że wielkość literki „E" ma znaczenie w jakości matrycy. Warto zapamiętać coby się nie naciąć.

Jak rozumiem E jest lepsza niż e ?

Link to post
Share on other sites

drachenfeles - damn, nie wiedziałem że wielkość literki „E" ma znaczenie w jakości matrycy. Warto zapamiętać coby się nie naciąć.

Jak rozumiem E jest lepsza niż e ?

 

E- jest  bardziej  dla profesjonalistów  grafików  ale np nie nadaje sie do gier . Natomiast e -jest wlasnie zrobiony do uzytku domowego gry , filmy   jest bardziej resposywniejszy .

 

 

obecnie wszystkie IPS produkuje LG

 

tez prawda

Link to post
Share on other sites

nie w jakości, w typie

 

E-IPS (Enhanced-IPS) to rozwinięcie pierwszych S-IPS, czyli dość stara rzecz, tymczasem e-IPS to ekonomiczna wersja profesjonalnego H-IPS, teraz mamy coś jeszcze nowszego czyli AH-IPS, któremu trochę bliżej do H niż do e, niemniej stawiam na to, że LG produkuje po prostu różne warianty i tak samo nazywa, żeby było, że takie dobre

Link to post
Share on other sites

ok zrobiłem fotkę na czarnym tle wg testu EIZO, w pełnej ciemności przy jasności 10. Oto rezulat:

Co sądzicie ? Czy monitor jest sprawny ?

 

Słaba jakość ze względu na słaby aparat 2 mp w fonie.

Edytowane przez Damian555666777
Link to post
Share on other sites

E2370V-BF. Próbowałem za pomocą tego testu. Na domyślnych jest najlepiej.

 

Znajoma osoba z innego forum co ma ten sam monitor (podobnie kolega tej osoby) odpisała mi tak:

 

,,oczywiście robiłeś bez lampy, jeśli tak to prawy dół i lewa góra prześwietlone, choć może to być wina tego pod jakim kontem trzymałeś aparat, dodatkowo na prawo od środka zielona plama na dole ekranu, moge cię pocieszyć że kolega miał znacznie gorzej i zmartwić bo ja takich rzeczy nie mam"

 

 

P.S. Czy mam zatem szanse na zwrot pieniędzy ? Ba ! Czy w ogóle mam szansę na gwarancję ? To na dole pośrodku podczas użytkowania wygląda na żółte, na czarnym jest jakby zielone. Mam wypełnić formularz gwarancyjny na stronie LG i wysłać im to zdjęcie ?

Edytowane przez Damian555666777
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...