Skocz do zawartości

Komputer do gier/nagrywania/streamowania do 5,8k max


Recommended Posts

 

 

  • Zastosowanie komputera : Gry, streamowanie, nagrywanie
  • Maksymalna kwota : 6000 zł
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak, w przyszłości
  • Których części potrzebuję : cała buda
  • Rozdzielczość mojego monitora : kupuję full hd
  • Części z poprzedniego komputera : laptop :C
  • Specjalne wymagania : Nie wiem jaka karta tu będzie lepsza bo jestem za GTX'ami ale mi zależy na wydajności nie fan boyowaniu, więc proszę o jak najlepsze rozwiązania
  • Własna propozycja zestawu : Nie mam
  • Inne : Przydałoby się trochę ramu z 8/12/16 gb, porządny dysk ssd najlepiej intel 520, bo z tego co się dowiedziałem, jest on dobry.

     

Edytowane przez cabaan
Link to post
Share on other sites

Moja propozycja:

Intel Core i7-2700K /3.5GHz, 8MB, LGA 1155, BOX/

MSI Z77A-G45 /intel Z77, LGA 1155/

Corsair 16GB (2x8GB) 1600MHz CL10 Vengeance Low Profile

Gigabyte GeForce GTX 660 OC 2GB DDR5 /192bit/ DVI/HDMI/DP

bequiet! PurePower L8 630W

Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)

Thermalright HR-02 Macho Black-White

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

SilentiumPC Gladius X80 Pure Black (b/z)

Samsung SH-224BB SATA (black)

 

Kody komentarzu do zamówienia:  X98TY2AZ + Far Cry3 – montaż oraz klucz Far Cry 3 gratis

 

Cena: 5107 złotych. 16GB RAM, do tego jeden z najwydajniejszych CPU (socket 1155) na rynku z odblokowanym mnożnikiem. Płyta, która w swojej cenie bije konkurencje, a dodatkowo umożliwia konfiguracje SLI/CrossFireX. Zasilacza chyba nie trzeba specjalnie przedstawiać. SSD firmy Plextor M5S - najbliższa konkurencja polecanego Crucial'a M4. Wydajność w grach zapewnią dwa GTX 660 OC. Jeśli chcesz maksymalnie wykorzystać budżet mogę zaproponować Ci konfiguracje 2xGTX 660 Ti. Wtedy, to będzie piekielny zestaw.

Edytowane przez piterr3
Link to post
Share on other sites

@GamoDues
Fractal R4 to nie do końca wymarzona obudowa do SLI. A samsung 840 to budżetowy gniot. Zasilacz jest okej, ale można zdecydowanie lepiej w takim budżecie. 
A przede wszystkim dlaczego nie ma opisu/argumentacji swoich wyborów? 

@temat
Zestawowi piterr3, imo, bliżej do ideału i to tam wprowadzałbym ewentualne zmiany. 
Dopłata do GD55/3770k to już ponad 250zł - co jest zupełnie nieopłacalne z perspektywy gracza (nierelatywny przyrost mocy obliczeniowej do ceny).
Dorzuciłbym tam tą drugą 660-tkę, ekstra wentylatory pro-forma, dla lepszego przewiewu i o ile podane dyski/obudowa/zasilacz są akceptowalne przez autora (tj. nie woli jakiejś alternatywy bo te mu się nie podobają), to śmiało można brać.
 

Link to post
Share on other sites

Ten i7 2700k wymieniłbym na 3770k a tak to wszystko ok., tylko czy te 2x 660 dadzą radę np: przeciwko HD 7970 Ghz Edition. Czy nie lepiej by było 2x GTX 660 ti, budżet mogę maksymalnie wykorzystać bo chcę aby był on jak najlepszy, więc jak @piterr3 możesz to prosiłbym o zamianę 660'tek na 2x 660 Ti i 3770k

Edytowane przez cabaan
Link to post
Share on other sites

No, wreszcie zaczynasz słuchać :)
Teraz możesz sobie dopieszczać podzespoły - np. biorąc zasilacz ze sprawnością GOLD, dodatkowy dysk twardy na magazyn, kontroler obrotów z dodatkowymi wentylatorami, płyta główna z większą ilością bajerów (GD55).
Albo dorzucić kartę dźwiękową, jeśli masz jakieś porządniejsze głośniki/słuchawki (jeśli nie to za 500zł da się zmontować niezłe audio do komputera).
Bo wydajności w grach to już nie masz gdzie szukać - 3770k/660SLI to będzie potwór.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...