Skocz do zawartości

Modernizacja starego PC


Recommended Posts

Witam, posiadam bardzo slaby pc i nie mam na tyle dużego budżetu (1100zl) aby kupić nowy. wiec chciałem zmodernizowac stary sprzęt aby jakoś dawal rade.

W obecnym pc posiadam: 

- Pentium 4 506

-Gigabyte g31m-e2sc

-gigabyte gt 240

-2x 1gb ramu ddr2

-dysk 80 gb

-modecom feel 1 400w

+ system wndows xp oem

 

myslałem o kupnie:

pentium g2020

plyty glównej kompatybilnej z nim (widziałem kilka w cenie około 200 zl jednak niewiem co brac poradzcie )

4 gb ram

dysku 500 gb  (widziałem kilka modeli o w cenie około 200 zł jednak tak samo jak z plyta nie wiem co brac)

+ windows 7 oem

karte zasilacz i obudowe chciał bym zostawic.

 

Komputera chciał bym używać do grania, czasem nagrania mało wymagających gier typu metin2 ew. złożenia jakiegoś filmu.

 

Moje pytania:

1 Czy ten zestaw będzie się do czegoś nadawał  ( jeżeli nie zaproponujcie coś w tej cenie)?

2 Czy zasilacz wystarczy (z tego co czytalem modecom-y nie są za dobre jednak w tej sytuacji wolał bym jeżeli to możliwe odłożyć ten zakup na później)

3 Czy z tym kompem odpale battlefield 3 na low ( nie potrzebuje wiecej) i czy był bym w stanie wyrenderowac krótki film  (5 min) w hd ?

 

Niestety jestem ograniczony możliwością kupowania tylko w komputroniku gdyż tylko ten sklep mnam blisko a zakupów przez internet nie robie, do tego nie umiem skladać komputera. Troche się rozpisałem ale mam nadzieje że ktoś zrozumie i mi pomoże z góry dziękuje :)

 

Link to post
Share on other sites

Trochę trudne zadanie, więc ja poradzę żeby jednak wziąć coś z allegro a konkretnie ten :  http://allegro.pl/fujitsu-p5730-c2d-e7300-2-66-2gb-160gb-rw-tw-tanio-i3061705190.html . Jest tam oryginalna Vista a po ostatnich aktualizacjach nie gorsza od win 7, ram do 4 gb przełożysz z starego komputera. Procesor jest tam całkiem niezły i do tego Radeona 7770, nie mam innego pomysłu żeby coś w tym budżecie było do gier fajniejszego. http://www.komputronik.pl/product/150208/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Radeon_7770_HIS_FAN_1GB_HDMI_DVI_2xminiDP_PCI_E_.html .

Link to post
Share on other sites

 

Niestety jestem ograniczony możliwością kupowania tylko w komputroniku gdyż tylko ten sklep mnam blisko a zakupów przez internet nie robie, do tego nie umiem skladać komputera.

Dosyć dziwne podejście. Dlatego też chcesz przepłacać w tym ekskluzywnym sklepie?  Zamawiasz i wybierasz montaż podzespołów i masz. Żaden problem.

 

Co do propozycji modernizacji to na pewno zasilacz na pierwszy ogień. Jak chcesz pograć w BF3 grafika do zmiany - ta obecna to raczej do wyświetlania pulpitu się nadaje - wiem przykre ale prawdziwe.

 

Co do Windowsa to fajnie że chcesz być "uczciwy" ale wiec że będzie to spory wydatek jakieś 300-400 zł więc twój wybór.

Link to post
Share on other sites

No a jak by olac calkowicie bf3 to wtedy moja propozycja z  początku nadała by się ?

Głownie chodzi mi o to aby ogarnac WOT-a + ts3 no i może czasem coś nagrać ale to z mało wymagajcych gier np metin 2.

 

Nie potrzebuje tego bf 3 do szczęścia, bo i tak po roku bd musiał kupić laptopa a pc  zostanie w domu, i nie będzie przeznaczony do grania a bardziej do przeglądania internetu filmów i przechowywania zdjęć więc nie wiem czy jest sens kupować nową karte graficzną no chyba że się myle ?

Edytowane przez mmac20
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...