Skocz do zawartości

Radeon HD 5770 czy GF 8800 w SLi ?


Recommended Posts

witam.

 

mam malo czasu w zyciu na szukanie informacji, wiec trudno mi sie rozeznac na dobre w temacie kart graficznych - wymaga to sporo czasu, przeczytac mase postow, opinii, recenzji. Troche ze mnie len, jak mam wolny czas to albo spedzam go ze znajomymi, albo gram :D

Na szybko zdecydowalem wydac ok 600zł na nową kartę graficzna.

Na zestawieniach GPU widze cyferki, jednakze kazda z tych kart ma cos w sobie, trudno mi zdecydowac, mozliwe ze nie biore pod uwage wielu aspektow, bo moge w ogole o nich nie wiedziec, dlatego prosze o pomoc. Nie wiem generalnie na ktorych cyferkach sie głównie skupić.

 

Wielu moich znajomych posiada gf8800 i sa bardzo zadowoleni. Kolega podpowiedzial zakup radka 5770. Dawniej wydawalo mi sie, ze podpiecie dwoch gf8800 to istny kombajn... dalej tak mysle, moze sie tutaj myle...

 

2 x GF 8800 to wydatek podobny do radka HD 5770.

Co o tym sadziecie ? moze jakies inne propozycje w tym zakresie cenowym ?

 

jestem generalnie graczem, lubie sieciowki, boli mnie granie na gf9500 w Call of duty: MW2 i scinanie podczas nadmiernej ilosci odlamkow, granatow dymnych itd

Przygotowuje sie do nadejscia Battlefielda 3 i chcialbym, zeby mi to pieknie smigalo.

 

z tego co na szybko wygrzebalem na allegro

radek:

http://www.allegro.pl/item895983636_his ... ersia.html

 

gf:

http://www.allegro.pl/item897003639_dem ... _gwar.html

 

jak pisalem, ok 600zł, jesli ten radek ma dawac czadu, to nawet wydam 700 ale zebym byl z niego zadowolony :P

 

z tego co zlookalem to GFy nie maja wyjsc hdmi... a na tym mi troche zalezy. Nie jest to priorytetem, ale fajnie jakby byly.

jest tutaj za pewne masa fachowcow, ktorzy doradza mi, jak spozytkowac te pieniazki.

proszę o pomoc :P

 

pozdrawiam

funny89

Link to post
Share on other sites

Wydajność teoretycznie i tak jest po stronie Radeona. Nawet jakby 2x8800 skalowało się idealnie 200%, to i tak lepiej mieć jedną oszczędną kartę. Z tym 700zł nie przesadzaj - do 600zł możesz szukać. Ważne też jaką masz resztę sprzętu, zapodaj tutaj :D

Link to post
Share on other sites

moglem w zasadzie od razu napisac, co polecacie w danym zakresie, ale tak to jest sluchac znajomych i jakies swoje mongolskie teorie wytaczac :P

teraz jak patrze w tego everesta, to bym musial chyba plyte glowna zmienic pod to sli...

 

Płyta główna

Typ procesora DualCore Intel Core 2 Duo E7300, 2666 MHz (10 x 267)

Nazwa płyty głównej Foxconn G31MX-K (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

Mikroukład płyty głównej Intel Bearlake G31

 

Ekran

Karta wideo NVIDIA GeForce 9500 GT (1024 MB)

Akcelerator 3D nVIDIA GeForce 9500 GT

 

4gb ramu ddr2

dysk 750gb

 

nie jestem pewien jaki zasilacz posiadam, ale to nie jest jakis duzy wydatek, zeby zamienic na troche mocniejszy, jesli bedzie potrzeba.

 

jestem laikiem w tym momencie, czasy jak sie interesowalem kartami to lata, kiedy krolowal GF 2 mx400 :D

 

 

wiec co do tego polecacie ?

juz pare propozycji padlo, teraz z danymi mojego kompa mozna cos lepiej pomyslec. Sorki, zapomnialem podac wczesniej :P

Link to post
Share on other sites

Czy Twój zestaw jest z supermarketu? Strasznie dziwna konfiguracja :D

 

Płyta raczej do najwyższej klasy nie należy, ale jakieś OC pewnie da radę zrobić.

Chłodzenie trzeba zmienić na np. CM TX3, AC Freezer Xtreme, AC Freezer 7, może coś wyższej klasy jak nie ma przeciwwskazań np. Mugen 2, Noctua.

Z jakiego systemu korzystasz/ masz zamiar korzystać? Jeśli XP, to nie ma sensu brania HD5xxx.

 

GTX260:

- bardzo mocna karta

- potencjał OC

- poradzi sobie nawet jak kupisz nowy komputer

- DX10

 

HD4870:

- mocna karta

- DX10.1

 

HD5770:

- bardzo mały pobór prądu

- wydajność podobna do HD4870

- DX11

 

W przypadku zakupu którejś z tych kart niezbędne będzie podkręcenie procesora, w przeciwnym razie będą się "marnować".

 

Myślę, że trochę rozjaśniłem sytuację. :P

Link to post
Share on other sites

Jak umiesz podkręcać to kup GTX260 od Gainwarda/Palita, jak nie umiesz podkręcać kup HD4890, lub poczekaj i zbieraj kasę to może i kupisz hd5830, który dopiero wyjdzie, będzie miał wydajność na poziomie HD4890, przy tym będzie miał DX11.

 

A jeszcze podaj jaki masz zasilacz, bo może będzie trzeba jak najszybciej go zmienić.

 

A w SLI się nie baw bo to bierze dużo prądu, a w nie których grach nie ma za dużego przyrostu wydajności, no i nie masz odpowiedniej płyty, więc w ogóle o tym nie myśl.

 

Pozdrawiam ! :D

Link to post
Share on other sites

witam.

 

mam malo czasu w zyciu na szukanie informacji, wiec trudno mi sie rozeznac na dobre w temacie kart graficznych - wymaga to sporo czasu, przeczytac mase postow, opinii, recenzji. Troche ze mnie len, jak mam wolny czas to albo spedzam go ze znajomymi, albo gram :P

Na szybko zdecydowalem wydac ok 600zł na nową kartę graficzna.

Na zestawieniach GPU widze cyferki, jednakze kazda z tych kart ma cos w sobie, trudno mi zdecydowac, mozliwe ze nie biore pod uwage wielu aspektow, bo moge w ogole o nich nie wiedziec, dlatego prosze o pomoc. Nie wiem generalnie na ktorych cyferkach sie głównie skupić.

 

Wielu moich znajomych posiada gf8800 i sa bardzo zadowoleni. Kolega podpowiedzial zakup radka 5770. Dawniej wydawalo mi sie, ze podpiecie dwoch gf8800 to istny kombajn... dalej tak mysle, moze sie tutaj myle...

 

2 x GF 8800 to wydatek podobny do radka HD 5770.

Co o tym sadziecie ? moze jakies inne propozycje w tym zakresie cenowym ?

 

jestem generalnie graczem, lubie sieciowki, boli mnie granie na gf9500 w Call of duty: MW2 i scinanie podczas nadmiernej ilosci odlamkow, granatow dymnych itd

Przygotowuje sie do nadejscia Battlefielda 3 i chcialbym, zeby mi to pieknie smigalo.

 

z tego co na szybko wygrzebalem na allegro

radek:

http://www.allegro.pl/item895983636_his ... ersia.html

 

 

 

 

gf:

http://www.allegro.pl/item897003639_dem ... _gwar.html

 

jak pisalem, ok 600zł, jesli ten radek ma dawac czadu, to nawet wydam 700 ale zebym byl z niego zadowolony :P

 

z tego co zlookalem to GFy nie maja wyjsc hdmi... a na tym mi troche zalezy. Nie jest to priorytetem, ale fajnie jakby byly.

jest tutaj za pewne masa fachowcow, ktorzy doradza mi, jak spozytkowac te pieniazki.

proszę o pomoc :sciana:

 

pozdrawiam

funny89

 

 

Jesli zależy ci na wydajności to warto kupić dwie 8800GT w kwocie po 200zł za jedną (jeśli dobrze poszukasz:) Zwróć uwagę na to że HD 5770 ma węższą szynę 128bit w stosunku do 8800GT,która ma szynę 256bit.To jedna opcja.Druga to zakup 9800GX2 mniej wiecej do 600zł można już kupić,a często nawet poniżej tej kwoty.Wtedy jest to praktycznie to samo co dwa 9800GTX w SLI.Oczywiście w przypadku 9800GX2 trzeba karcie zapewnić dobry obieg powietrza wewnątrz obudowy :sciana: Dodatkowo do karty 9800GX2 nie trzeba posiadać płyty pod SLI :D

 

Oczywiście jeśli nie chcesz bawić się w SLI i karty dwuprocesorowe to równie dobrym wyborem będzie tu wspomniany GTX 260 216 core,który ma bardzo atrakcyjny stosunek wydajnosci do ceny.

Link to post
Share on other sites

z Waszych sugestii wynika, ze najlepszym wyjsciem byloby dla mnie GTX260, najlepiej podkrecic i karte i mojego procka. Co za tym idzie, musze kupic lepsze chlodzenie, bo obciazylem go na OCCT na 15 minut i po 12 minutach wylaczylem, bo bylo juz po 73* na kazdym rdzeniu.

Na podkrecaniu sie nie znam, ale jest kilka poradnikow, z reszta czlowiek kiedys sie musi nauczyc, a na to nigdy nie jest za pozno :D

z karta tak samo, ale zapewne moj zasilacz 350W tego wszystkiego nie uciagnie, wiec pi razy drzwi oprocz kosztow karty dochodzi mi jakies chlodzenie za 150zł i zasilacz za jakies 150zł, wiec cos kolo 300zł dodatkowych kosztów.

Wiec poki co dam sobie spokoj, z miesiac musze jeszcze popracowac, bo mam sporo innych wydatkow.

 

Ale w miedzyczasie mozecie mi doradzic co jesli juz kupic, co bedzie smigalo. Kilka tutków znalazlem, ktore tlumacza jak sie kreci, jesli znacie jeszcze jakies dobre/sprawdzone tez bym prosil :P

 

no i dziekuje za dotychczasowe rady :P

Link to post
Share on other sites

To tak kupisz chłodzenie na procesor najlepiej te Scythe Mugen II Rev.B http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... r_TX3.html.

Co do zasilacz to albo ten Corsair 400W [CMPSU-400CXEU] http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=15181 oba zasilacze pociągną ten zestawi z gtx260 i oba są bardzo ciche.

A jak już wszystko kupisz to pomożemy Ci podkręcić.

 

Pozdrawiam ! :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...