Skocz do zawartości

Pytanie i5 2500k OC


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Devastor,

Recommended Posts

Witam

Chcialbym sie zapytac szanownych forumowiczow o i5 2500k. Wyczytalem na innym forum, ze jezeli chce sie podkrecic tego procka to trzeba miec plyte z chipsetem P67 zamiast H67. Plyty te sa juz drozsze i dlatego nie wiem czy na mojej to pojdzie i czy ta informacja jest prawdziwa. Moje MOBO GA-970A-UD3.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Podepnę się tutaj z zapytaniem, ponieważ posiadam ten procesor. Podkręciłem mojego 2500K do 4,4 Ghz bez dźwigania vcore. W OCCT wszystko jest stabilnie, temperatury nie przekraczają 62 stopni. Posiadam płytkę ASRock P67 PRO3 B3., chłodzenie Scythe Mugen, GPU EVGA GTX 480, zasilacz Chieftec CFT-600 (W). 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Sorki. Kilka browarów za dużo :). Moje pytanie, czy bez podniesienia napięcia nic sie nie stanie z prockiem przy tym taktowaniu? :)



Sorki. Kilka browarów za dużo :). Moje pytanie, czy bez podniesienia napięcia nic sie nie stanie z prockiem przy tym taktowaniu? :)

Jak wysoko moge podnieść taktowanie tego procka bez ruszania napięcia?

Link to post
Share on other sites

ee dlaczego czytujesz swój post ? :D do momentu kiedy procesor straci stabilność tylko wtedy podbijamy vcore, jak nie traci można kręcić bez ruszania napięcia, co do samego napięcia generalnie nie powinno się przekraczać 1,5 v dla tego procka przy czym patrz na temperatury i zwiększaj vcore tylko jeśli procek traci stabilność :D

Edytowane przez ProXimo
Link to post
Share on other sites

Tak wysoko jak będzie stabilny.
W niektórych przypadkach zbyt niskie napięcie może powodować utratę wydajności, ale to tylko zasłyszane informacje.

Jeśli nie ma z nim problemów, to może sobie siedzieć na 4.4Ghz i stockowym napięciu.
Czasem udaje się nawet obniżyć napięcie i mimo to wklepać ~4.2Ghz.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...