Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, w prawie każdej grze np w lokacji ze światłem zaczyna tak jakby szarpać obraz, i na jakieś 2 sekundy FPSY spadają do 10-15 - najczęściej przytrafia mi się to w Fallout 3 GOTY :(

 

Gram na ustawieniach ultra w 1440x900.

 

Komp

i5 3570K

MSI Z77A-G45

Crucial Ballistix 8GB (1 kość)

WD Caviar Blue 1TB

Sapphire HD7870 XT

SilentiumPC Deus 600W

SilentiumPC Gladius M40

Windows 7 Home Premium 64bit (oryginalny)

 

Myśle że ten komputer powinien w zupełności dawać radę w takich ustawieniach...

Pomoże ktoś?

Link to post
Share on other sites

Gry z logiem Bethesdy niestety tak mają .. dotyczy to zarówno fallout'ów 3 i NV, a także innych produkcji jak np Skyrim ( tak wynika z moich obserwacji ),  Spadki fpsów jak na mój gust dotyczą wczytywania obszarów otoczenia i w zasadzie tylko wtedy występują, komp owszem, aż nadto spełnia wymagania, więc myślę że to wszystko kwestia optymalizacji samego silnika gry.

 

Możliwe rozwiązania  : 

 

Oficjalne forum Fallouta 

 

http://forums.bethsoft.com/forum/35-fallout-3-hardware-and-software-issues/ trzeba trochę "pokopać" ;)

 

Aktualizacje lub najnowsze patche do gry i/lub aktualizacja sterowników grafiki/płyty głównej

 

Drobna modyfikacja ustawień graficznych  (metodą prób i błędów) 

 

Dokładna defragmentacja dysku też nie zaszkodzi ;)

 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

System był postawiony wczoraj, wszystkie aktualizacje najnowsze, defragmentacja nic nie da - bo tak jak mówie, system postawiony wczoraj :)

Defragmentacja nic nie da ? Jesteś pewien ? ;)  przeskanowanie dysku pod kątem bad sectorów  też by nie zaszkodziło  (Warto wykluczyć dysk jako ewentualna przyczynę  by móc szukać dalej ^^ )  Aktualizacje odnośnie gry także  najnowsze ? Jeśli tak, to  takim razie zostaje jeszcze forum fallouta, może ktoś ma podobny problem i jakoś go rozwiązał, warto poszukać, lub złoty środek w ustawieniach graficznych, zmiana niektórych parametrów czasem potrafi zdziałać cuda, choć tak jak wspomniałem przy pierwszej odpowiedzi gry Bethesdy czasem po prostu tak "mają" a przyczyna często tkwi w samej grze ;) ( do listy gier dołączam także Rage'a który też lubił czasem przymulić choć same dropy nie były chyba aż tak drastyczne jak w Twoim przypadku), 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...