Skocz do zawartości

Allegro i zawyżanie cen starego sprzętu!


Recommended Posts

no tak tylo Ty wtedy chciales za niego wiecej jak za nowke i tyle samo co zauzywke SII ;)

mowie tu o cenie poczatkowej jaka tutaj zaproponowales ;)

pozniej juz zleciales ostro ;)

A no tak było, najpierw wyceniasz wysoko żeby było z czego zejść :) Koniec końców wymieniłem się za dopłatą z bardzo miłym użytkownikiem tego forum :)

 

p.s Zauważyłem że produkty z polskiej dystrybucji są zawsze parę groszy droższe.

Link to post
Share on other sites

Taki już urok licytacji. Każdy che jak najwięcej zarobić i tego nie zmienisz. A są tacy którzy dla 100-200 zł oszczędności to łykną i tyle Świata nie zmienisz. A wycofywanie ofert to raczej oznacza dogadanie się z kimś poza serwisem i omijanie prowizji.

Link to post
Share on other sites

Ja myślę że na forum jest zdrowy trend ostrzegania przed zawyżonymi cenami. Wiadomo że nie można spamować komuś w temacie sprzedaży zbyt mocno ale jedna celna uwaga odnośnie ceny pozwala się zastanowić ewentualnemu nabywcy nad atrakcyjnością przedstawionej oferty. 

Link to post
Share on other sites

W sumie to powinniśmy być zadowoleni, bo kiedyś sprzęt dwu/trzyletni wyceniano na kratę z browarem. Teraz jeszcze można to sprzedać za całkiem dobrą kaskę. Fakt faktem za dwuletniego i5 2500K dać 7 stów to już jest przesada maksymalna, ale jeleni widać nie brakuje. Pozostaje jeszcze kwestia moralnego podejścia, ale na to klient w Polsce raczej nie ma co liczyć. Ja bym miał wyrzuty sumienia...

Link to post
Share on other sites

W sumie to powinniśmy być zadowoleni, bo kiedyś sprzęt dwu/trzyletni wyceniano na kratę z browarem. Teraz jeszcze można to sprzedać za całkiem dobrą kaskę. Fakt faktem za dwuletniego i5 2500K dać 7 stów to już jest przesada maksymalna, ale jeleni widać nie brakuje. Pozostaje jeszcze kwestia moralnego podejścia, ale na to klient w Polsce raczej nie ma co liczyć. Ja bym miał wyrzuty sumienia...

jak q6600 z wntylem mozesz spokojnie sprzedac na lolegro za 300zł..

moja i7 idzie z miejsca za 500

to myslisz ze po ile bada sprzedawac 2500K ?

 

dobrze effendi napisal - postep juz nie ten a jest tego coraz wiecej

Link to post
Share on other sites

Każdy daje tyle ile jest w stanie dać za dany sprzęt, co i kogo obchodzi co ludzie mają ochotę robić ze swoją gotówką ?

 

Czysty przykład, 2 lata temu kupiłem 200SX S13 (nigdy nie bity) za całe 6000zł, rok później wystawiłem go na allegro za 12 000zł i znalazł się kupiec, to znaczy że zawyżyłem cenę ? czy może akurat trafiłem na kogoś, dla kogo to konkretne auto ma jakąś inną wartość niż pieniężną ?

To samo z moim autem w które włożyłem dwa razy tyle ile za niego dałem, dla ciebie to głupota, dla mnie inwestowanie w coś co sprawia mi radość.

Link to post
Share on other sites

Nie widzę logiki w dyskusji tutaj. Przedmiot jest warty tyle ile ktoś zgodzi się za niego zapłacić. 

Biorąc przykładowy procesor i5 2500k, jest to dobry model, który aktualnie nowy kosztuje więcej niż ja płaciłem za niego równe 2 lata temu (kursy dolara i inne bzdury). Za używkę można wziąć niewiele mniej niż za nowy (nie 50% jak ktoś tutaj stara się na siłę na tyle wycenić :)). Jedynym powodem, że można za tyle wziąć jest taki, że ludzie uważają, że warto. Gdyby nie było chętnych to cena by spadła dużo bardziej. 

Radzę poczytać o tym czym jest popyt i podaż.

Link to post
Share on other sites

Nie uważam żeby ten temat był bez sensu. Jest on bardzo przydatny i świetnie ukazuje jakie są obecnie tendencje na allegro. Kiedys gdy postęp technologiczny był szybszy zasady, podane na początku tematu miały dużo szersze zastosowanie.

 

Nie zmienia to jednak mojego spojrzenia na zaistniałą sytuację. Ceny sprzętu są sporo zawyżone i ma na to wpływ kilka czynników.

- są tacy, którzy chcą zapłacić taką, a nie inną kwotę

- oszczędność kilkudziesięciu złoty jest ważniejsza niż kupienie nowego i pełnowartościowego towaru

- przestój w kwestii postępu technologicznego

- ogólne przekonanie, że na allegro jest taniej mimo, że to niekoniecznie prawda

 

Pewnie znalazło by się jeszcze kilka przyczyn.

 

A tak na marginesie. Mam na sprzedaż Dual GPU Radeona HD 6870x2 2BG ile wg was jest on teraz wart, wg mnie 799zł?

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Co do starego sprzętu to rly ludzie zawyżają ;) Używany dysk z 2006 roku 250 gb jest warty max 40 zł a ludzie potrafią po 80 wystawić tuż to czysta głupota kupić taki stary dysk za taką cene :D za 1 tb który ma 2 lata można dać max 120 zł :) Co do aukcji na allegro to trzeba szukać, ostatnio kupiłem 250 z 2008 r WD black za 36 zł z przesyłką :D  Trzeba szukać dobrych okazji :) allegro to nie jedyne centrum kupienia sprzętu, może służyć jedynie do sfinalizowania transakcji :D

Link to post
Share on other sites

"Nie uważam żeby ten temat był bez sensu. Jest on bardzo przydatny i świetnie ukazuje jakie są obecnie tendencje na allegro. Kiedys gdy postęp technologiczny był szybszy zasady, podane na początku tematu miały dużo szersze zastosowanie."

 

 

Masło maślane. Kiedyś postęp technologiczny był dużo szybszy więc logiczne, że jak ktoś kupił topowy procek, a za rok w tej samej cenie NOWY topowy procesor był dwukrotnie lepszy to nie miał szans na sprzedanie tego rocznego za 80% jego ceny bo były już tańsze inne, lepsze procki, a ten był przestarzały. W tym momencie mało się zmienia tak faktycznie w wydajności i technologii więc niby dlaczego cena ma spaść? Coś co było dobre rok temu i teraz jest tak samo dobre, jest warte dalej tyle samo..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...