Skocz do zawartości

MSI Z77 MPOWER - coś więcej o diodzie DrMOS Alarm LED.


Recommended Posts

Pozbierałem skrawki informacji na temat tej diody z wielu for i testów. Jeśli dobrze zrozumiałem, to dioda o kolorze czerwonym pojawia się, gdy MOSFETY się przegrzewają (zakres 115-130 stopni Celsjusza). Migająca dioda uspokaja się, zmniejszając częstotliwość pulsów, gdy radiatory MOBO są chłodzone przez wentylatory obudowy, aż w końcu gaśnie.

Co oznacza dioda paląca się na czerwono ciągłym światłem? Zauważyłem, że zrzuca wtedy mnożnik na x16. Pojawia się nagle, często przy pierwszym stresie CPU i nie znika do kolejnych zmian w UEFI. UEFI w trybie "default" nie wykazuje tego błędu. Dioda objawia się, gdy zmianie ulegnie mnożnik/napięcie przez ręczne ustawienie stałej wartości.

Link to post
Share on other sites

Pomógł. Od zmiany BIOSu dioda wyskoczyła tylko dwa razy.



Kolejne sprawa. Na tym zdjęciu:

http://img204.imagevenue.com/img.php?image=915641278_DSC05283_122_448lo.JPG

widać, że dwie diody (LED7 i LED8) nie świecą się. I to niezależnie od włączenia/wyłączenia funkcji kontroli faz CPU.

 

Czy możliwe jest, że uszkodzeniu uległa część sekcji zasilania? Jak sprawdzić czy wszystkie sekcje zasilania działają poprawnie?

Link to post
Share on other sites

U mnie świecą się wszystkie diody przy wyłączeniu tej opcji. Spróbuj obciążyć CPU - jeśli wszystko jest ok nie powinna się włączyć dioda czerwona DR.Mos. Dodam tylko od siebie że mi ani razu nie udało się tej diody załączyć - nie ważne czy procesor chodził na standardowym taktowaniu czy też był katowany przy taktowaniu 5.2GHz. Za to u siebie mam inne problemy z tą płytą....

Edytowane przez nissky
Link to post
Share on other sites

Nie, wpada w dual booty jeśli tylko zwiększę taktowanie ramu powyżej 1333mhz. 

Do tego nie rozpoznaje ustawienia XMP dla moich pamięci gdzie Asrock P67Pro3 nie miał z tym żadnego problemu.  A gdy ustawię 1600mhz i więcej to gdy resetuję kompa to cały komputer się wyłącza i zaskakuje ponownie za 3-4 razem.... Już raz się wkurzyłem i tak walnąłem w blat biurka że się złamał.....

Edytowane przez nissky
Link to post
Share on other sites

Siemka

 

Miałem tą płytę na testach i nie sprawiała mi takich problemów, ale wiem z pewnego źródła, że ta płyta ma błędy konstrukcyjne. Mosfety potrafią wybuchać przy wysokim O/C, lub dzieje się coś takiego jak u Ciebie :/ Obawiam się że padła ci część sekcji zasilania. Na ten moment jedyne co możesz zrobić to wysłać ja na gwarancję.

Link to post
Share on other sites

Nie, wpada w dual booty jeśli tylko zwiększę taktowanie ramu powyżej 1333mhz. 

Do tego nie rozpoznaje ustawienia XMP dla moich pamięci gdzie Asrock P67Pro3 nie miał z tym żadnego problemu.  A gdy ustawię 1600mhz i więcej to gdy resetuję kompa to cały komputer się wyłącza i zaskakuje ponownie za 3-4 razem.... Już raz się wkurzyłem i tak walnąłem w blat biurka że się złamał.....

Mówisz o OC Retry Count?

 

Siemka

 

Miałem tą płytę na testach i nie sprawiała mi takich problemów, ale wiem z pewnego źródła, że ta płyta ma błędy konstrukcyjne. Mosfety potrafią wybuchać przy wysokim O/C, lub dzieje się coś takiego jak u Ciebie :/ Obawiam się że padła ci część sekcji zasilania. Na ten moment jedyne co możesz zrobić to wysłać ja na gwarancję.

Tak mi się zdawało, choć wtedy powinno dziać cos złego, a CPU lata na 4.5 GHz bezproblemowo. A tą czerwoną diodę już obczaiłem. :)

Link to post
Share on other sites

 

Tak mi się zdawało, choć wtedy powinno dziać cos złego, a CPU lata na 4.5 GHz bezproblemowo. A tą czerwoną diodę już obczaiłem.

 

No tak ale nadal nie działają ci 2 fazy, które powinny działać, a zegar 4,5 będzie latał nawet na sekcji 4+1, więc sam rozumiesz, że ta sytuacja nie jest najciekawsza :P

Link to post
Share on other sites

OC Retry Count to nie to o czym mówię - po prostu płyta włącza się na 2 sekundy i gaśnie i dopiero za 3-4 razem płyta wchodzi w tryb POST i komputer startuje poprawnie. Jaką masz aktualnie wersję UEFI?

Edytowane przez nissky
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, ale zastanawia mnie jak długo będę czekał po ewentualnym odesłaniu płyty.

do 30 dni, w zaleznosci czy plyta wroci do dystrybutora czy reklamacja zatrzyma sie na hurtowni. Msi ma raczej sprawny serwis a ten model to dla nich swego rodzaju priorytet wię masz duże szanse ze potrwa to krucej i dostaniesz nowa sztuke :)

Link to post
Share on other sites

Krócej.

O ile w sklepie, w którym była kupowana płyta szybko zajmą się tematem i nie będzie leżakować u nich na półkach. Bo tak też się często dzieje.

W sumie to na 14 dni trzeba się przygotować jeśli zakończy się to na serwisie w hurtowni lub sklepie, jak płyta pojedzie do dystrybutora to nawet 30 dni, a jak do producenta to nawet więcej :P

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

ja mam Mpowera i żadnych problemów nie mam wszystko działa jak należy, diody itd też, nie grzeje sie jest stabilna, raz miałem tak ze po OC jak dawałem w systemie " uruchom ponownie" to zamiast startować komputer sie wyłączał i sam właczał za pare sekund ale wgrałem nowy bios zresetowałem ustawienia i wszystko smiga jak nalezy, szkoda ze nie ma offsetu ale da sie przeżyć. Ktoś wie jak ustawić funkcje kontroli Vdropa? bo jest w procentach 12.5%/30/40/60/100% bodajże,.

OC na tej płycie robie nie poprzez Clock Ratio ( główne ) bo wtedy nie spada taktowanie w windows tylko poprzez zmiane funkcji maximum clock ratio ( mam x40 ) . Co do napieć u mnie CPU-Z pokazuje 1.244/88 skacze chociaż na P67Pro3 mialem 1.214



u mnie temperatury wyglądają tak

http://img841.imageshack.us/img841/4008/beztytuuesm.jpg

Link to post
Share on other sites

Proszę spróbować BIOSu Beat H.82 http://www.speedyshare.com/UMczV/E7751IMS.7z
 

http://forum-pl.msi.com/index.php?topic=3867.0 - procedura i program do stworzenia bootowalnego pendrive

http://speedy.sh/5p6E8/FPT1427.ZIP  - flasher FPT

 

Sposób DOS:

 

Aktualizacja:

1. Proszę przygotować bootowalnego pendrive.

2. Na pendriva (sformatowanego FAT 16/32) przegrać rozpakowane pliki.

3. Uruchomić komputer z pendrive (F11).

4. Z linii poleceń przejść na dysk(pendrive), do katalogu, gdzie znajdują się pliki.

5. W celu aktualizacji proszę przejść do katalogu Bios na pendrivie i wpisać komendę fpt /f "bios name"

6. Bezpośrednio po aktualizacji proszę wejść do BIOSU i załadować domyślne ustawienia (Load Optymized Defaults) i zapisać zmiany (F10)

Link to post
Share on other sites

Wystraszyliście mnie teraz. Chcę zmienić sprzęt i moim wybór padł na MSI Mpower pod i7 3770k. A tu takie problemy.

 

Ja mam tą płytę pod własnie tym i7 3770K i zero problemów,pełna stabilność... Jestem bardzo zadowolony :)

 

Autor musiał trafić na felerną sztukę,albo coś po prostu zjeb.....l.

Osobiście przy takich problemach jak autor tematu posiada oddał bym ja na gwarancje jeśli ją posiada a nie sam się z tym bawił, bo to musi być coś nie tak z samą płyta.W pudełku dostajemy certyfikat stabilności,a to do czegoś zobowiązuje tak??

 

Co nie zmienia faktu że ja złego słowa na tą płytę nie powiem bo jestem bardzo zadowolony z niej...

Edytowane przez Nextassy
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...