Skocz do zawartości

co powiedzieć by w serwisie uznano mój procesor że jest zepsuty


Recommended Posts

Częśź .Nie dawno odblokowałem dwa dodatkowe rdzenie na Amd phenom II x2 550 3,10Ghz niestety jeden z tych dwóch dodatkowych nie działa dobrze- jak działał na 100% to 3-5sekundach komp zawieszał się całkowicie .Więc miałem/udało mi się tylko odblokować ten jeden rdzeń a system wykrywał go jak Amd phenom II x3 550 3,10Ghz. Nie stety po tygodniu zaczełą coś dziwnego się dziać np;grałem w gta 4 gram gram i nagle komputer się zawiesza całkowicie to jeszcze raz właczą tą grę po 5 minutach grania w innym miejscu tej gry komputer znowu się zawiesza, przy oglądaniu filmu na yotube w FULL HD też takie coś zaczeło się dziać choć rzadziej. wyłączyłem wszystkie odblokowane rdzenie uruchamiam grę np gta 4 gram gram 40 minutach i znowu się zawisza,potem znowu właczam tą grę po godzinę gry znowu to samo,przy oglądaniu filmu na yotube w FULL HD jest tak samo ale,zablokowałem wszystkie rdzenie tylko jeden zostawiłem to nic się nie działo przy graniu i oglądaniu filmów full hd nic się nie zawiesza. jak mam te trzy/dawa rdzenie włączone to przy normalny korzystaniu z komputera (przy starych grach lub oglądaniu fimów nie full hd nic się nie dzieje)-to nic się nie zawiesza dopiero jak włącze jakoś lepszą grę lub lub filmów HD zaczyna się zawieszać.powiedziałem tacie że trzeba kupić nowy procesor bo ten się zepsuł powiedział ok kupimy -i na tym mi zależy najbardziej http://forum.dobreprogramy.pl/images/smilies/icon_zeby.GIF ale najpierw trzeba zabrać komputer do serwisu by go sprawdził czy na pewno to ten procesor się zepsuł i powiedział że ja będę gadał ze osobą w serwisie bo nie wie jak ja mam to mu wytłumaczyć ) i tu jest poje pytanie co mam temu typowi powiedzieć ?jak zostawię mu tylko te dwa normalne rdzenie włączone to tak uzna że wszystko jest ok bo przecież nie będział grał w np;gta 4 cała godzinę by komputer mu się zwiesił raz .no chyba że właczę te wszystkie rdzenie to mu po chwili komputer powinien zawiesić się - jak prcesor dojdzie 100% działania i jak będzie się pytał o procesor to powiem mu że mam normalny procesor 4 rdzeniowy. niestety system wykrywać go będzie że to jest Amd phenom II x4 550 3,10Ghz tylko czy wtedy po tej nazwie nie skapnie się że to tak naprawdę Amd phenom II x2 550 3,10Ghz z odblokowanymi ?;p może macie jakiś inny sposób by uznał te procesor za zepsuty
Proszę o szybko odpowiedz bo jutro tam mamy jechać http://forum.dobreprogramy.pl/images/smilies/icon_oczko.GIF

Link to post
Share on other sites

Informatyk na pewno to rozpozna. Możliwe że aktualizacja biosu by pomogła. Przetestuj procek na 2 rdzeniach aż do wysypania  programem prime95 i powiedz czy się wysypuje. Ustawienia w biosie weź na difultowe.



Jaką masz resztę zestawu ? Na jaki procek chcesz wymienić te ? On nie jest nadal złym cpu.

Link to post
Share on other sites

No ale ja już się pogubiłem.

Czy 2 fabrycznie rdzenie działają poprawnie - problemy są po unlocku? Jeśli tak, to nic nie zdziałasz.

W przeciwnym wypadku w OCCT zrób test i jeśli będą błędy, to logi z programu dodaj do opisu usterki.

chciałem kupić AMD Phenom II X6 1045T lub AMD Phenom II X4 Quad Core 965 Black Edition

O tym to akurat ja wiem:

http://forum.benchmark.pl/topic/77655-jaki%C5%9B-procesor-pod-p%C5%82yt%C4%99-ga-m720-us3/

Edytowane przez rap_r
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...