Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Chciałbym prosić o pomoc w wyborze dysku ssd. Budżet do 400zł+/-. Najlepiej żeby miał jak najwięcej pamięci.

PS:najlepiej na morele.net


Pozdrawiam. :)

Link to post
Share on other sites

W tej cenie kupisz 120-128GB - szału nie będzie, bo szybkie dyski tak w okolicach 500zł się kręcą, ale i za +400zł idzie kupić trwały i solidny dysk. Od siebie polecam :

- Crucial M4 128GB (415/175 MB/s) - kontroler Marvela, kości wysokiej jakości (posiadają własną fabrykę) i przede wszystkim bardzo dobre opinie wśród użytkowników. O atrakcyjnej cenie nie wspomnę  :D

Sam posiadam 2szt 256GB i złego słowa powiedzieć nie mogę.

Jak chcesz możesz kombinować z Plextorem, ewentualnie Corsair GT / Kingston HyperX 3K, ale te dwa ostatnie są na niezbyt dobrym kontrolerze - SandForce (SyF).

Link to post
Share on other sites

Jeszcze ewentualnie Vertex 4, a rozglądać możesz się za Samsungiem 830 - gdyby udało ci się go wyrwać w takiej cenie to byłby to strzał w dziesiątkę (jest dość trudno dostępny, a jak już to droższy, ale jak mówię - może się uda).

Poza tym, podpisuje się pod Stelkiem obiema ręcoma. 

Link to post
Share on other sites

Koledzy nie do końca poprawnie ujęli kwestie wydajności SSD. Otóż w górnej półce różnice pomiędzy danymi modelami są naprawdę marginalne i wręcz nieodczuwalne.

 

Crucial M4 o wiele za drogi. M5S, to znacznie lepszy wybór w tej cenie:

http://www.morele.net/dysk-ssd-plextor-2-5-128gb-sata-iii-520-200mb-s-9-5mm-px-128m5s-506401/

 

SSD, który jest świetną alternatywą dla Cruciala. 

Link to post
Share on other sites

Crucial M4 o wiele za drogi. M5S, to znacznie lepszy wybór w tej cenie:

30zł różnicy  :rotfl:

Plextorki są nie najgorsze - coś tam o nich wspomniałem, ale lepiej już dołożyć do M4 te 3 dyszki, nie sądzisz? ;)

Link to post
Share on other sites

A podasz mi powód dla którego mam dokładać 30 zł do M4?

Tak nawiasem z testu konkurencyjnego portalu:

Plextor M5S 128 GB (PX-128M5S) miał najtrudniejsze zadanie, bowiem musiał stanąć w szranki z dominatorami: Samsung SSD 830 i OCZ Vertex 4, chociaż tak naprawdę klasowym rywalem tego modelu jest Crucial M4. Zbliżone parametry oraz cena, a nader wszystko lepsze wyniki Plextora względem M4 sprawiają, że warto zwrócić na niego uwagę. Niestety, bardzo zbliżone pieniądze trzeba zapłacić także za OCZ Vertex 4 128 GB, który nie pozostawia wątpliwości kto rządzi w tym sektorze.

Jeśli już polecasz M4 w cenie 430-440 złotych, to przepraszam Cię bardzo ale wybieram:

http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/4064089

Link to post
Share on other sites

Chyba ciut lepszy portal  :Dhttp://www.tomshardware.com/reviews/ssd-recommendation-benchmark,3269-3.html

Dodam że Tom's generalnie jest za Plextorami i nieraz "nagradzał" ich dyski, ale co daje Crucial doczytaj proszę sam - patrzenie wyłącznie na parametry odczytu/zapisu to nie do końca dobry pomysł.

Chcesz to kup Plextora - jest tańszy i wydajniejszy względem M4, a sam dysk nie jest jakiś tragiczny (era Vertxów3, Agilty itp mam nadzieje że bezpowrotnie minęła). Crucial jest kupę czasu na rynku i ma swoją renomę bardzo solidnego i bezawaryjnego. Plextor jest znacznie mniej popularniejszy, ale można spotkać pozytywne opinie na ich temat (mowa głównie o Plextor M3 Pro).



 

A podasz mi powód dla którego mam dokładać 30 zł do M4?

- Crucial M4 128GB (415/175 MB/s) - kontroler Marvela, kości wysokiej jakości (posiadają własną fabrykę) i przede wszystkim bardzo dobre opinie wśród użytkowników. O atrakcyjnej cenie nie wspomnę

Link to post
Share on other sites

Nie rozstrzygam, który portal jest lepszy czy gorszy. W Twoim podsumowaniu widzę, że Tom's widzi tylko Cruciale M4.

A tu proszę:

http://www.amazon.com/Plextor-Solid-State-Drive-PX-128M5P/dp/B0092D6CSK/ref=sr_1_3?s=electronics&ie=UTF8&qid=1363043914&sr=1-3&keywords=plextor+m5+PRO

 

Według ich porównywarek cenowych M5 PRO! jest tańszy od Cruciala. Nie muszę mówić, że według kilku polskich portali ten dysk lokuje się w klasie premium z takimi SSD jak 830 czy Vertex 4. Do tego posiada 5-letnią gwarancje, która w przypadku tych urządzeń jest niesamowicie istotna.

 

To jasne, że jest mniej popularny ale właśnie z tego powodu który przytoczyłeś na obronę Cruciala - długości bycia na rynku.

 

patrzenie wyłącznie na parametry odczytu/zapisu to nie do końca dobry pomysł.

Na górze strony mówisz o szybkości dysków, a teraz temu zaprzeczasz. Czy ja patrzę na odczyt/zapis? Raczej na wyniki w testach rzeczywistych. 

 

IMO sądzę, że to Plextor'y są niedocenione przez użytkowników i wielu recenzentów. 

Mowa o pamięciach? No to porównaj sobie oba PCB - M5S i Crucial M4.

Edytowane przez piterr3
Link to post
Share on other sites

Bierz Plextora. Crucial juz jest sprawdzony, ze solidny i sie na nim nie zawiedziemy. Teraz niech ludzie biora inne dyski to bede wiedzial za rok/dwa jaki kolejny SSD kupic. Jak nie beda narzekac na Plextory i inne takie to wezme pod uwage innych producentow niz Crucial ktorego mam od ok poltora roku i wszystko z nim ok. Co cieszy tym bardziej ze ludzie w tym czasie bujali sie z dziadowskimi SandForcami.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...