Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć! Planuję niedługo kupić komputer ;).

Proszę Was o skonfigurowanie dla mnie zestawu.

Pytania i odpowiedzi:

  • Do czego będzie służył komputer? Komputer będzie służył do grania w gry.
  • W jakiej rozdzielczości będziesz grał? Będę grał w rozdzielczości 1920x1080.
  • Co ma znajdować się w zestawie? W zestawie znajdować się ma sama jednostka centralna. 
Link to post
Share on other sites

Tridefy - przyczepiłbym się do płyty, obudowy i zasilacza. Jak za tą cenę może wziąć Fractala Arc Midi? A i przy kwocie 7000zł lepiej zaopatrzyć się w porządniejszy zasilacz. XFX to bardzo udana konstrukcja, ale budżetowa i przy tej kwocie pokusiłbym się o coś lepszego?

Link to post
Share on other sites

Dopisuje się, żeby śledzić bo już wyczuwam nadchodzącą armię znafców i komtepenentch doradców.

Autor niech powie nieco więcej - czy ma plany na dwa monitory, kiedy ma zamiar najwcześniej zmieniać podzespoły w kompie, czy planuje dwa, lub więcej monitorów czy tylko ten jeden FHD, czy poza grami nie ma absolutnie żadnych innych wymagających zastosowań (praca, obróbka filmów) i najważniejsze, czy chce przeznaczyć całą kwotę czy woli rozsądnie zaoszczędzić nie tracąc wiele na wydajności w grach.

Innymi słowy, czy ma to być komputer za 7000zł czy komputer stricte do gier na wysokim poziomie (który włączasz, grasz, wyłączasz a dyski SSD, wymyślne chłodzenia obudowy i inne bajery to rzecz zbędna)

Swoją drogą, nie rozumiem jak chcecie się zabierać za złożenie solidnego zestawu bez zebrania takich informacji :/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

na wodę? To nie ma sensu. Jest to do gier, nie do benchmarków.
Dlaczego zmiana na GD55? róznica 200zł a przy takim budżecie warto.
Jedynie nad czym myślałem to zmiana chłodzenia na Noctua.
Nie widzę sensu płacić 200-300zł więcej za tą samą moc i cercyfikat platinum żeby brał 20W mniej.
Z obudową fakt , można lepszą wziąć przy tym budżecie , jednak nie za bardzo się orientuje w lepszych obudowach , co nie zmienia faktu że za tą cene X80 to fajna obudowa.

 

Link to post
Share on other sites

Odpowiedzi:

  • Będę grał na jednym monitorze.
  • Oprócz grania w gry będę renderował i obrabiał filmy.
  • Podzespoły będę zmieniał za 3-4 lata :)
  • Chciałbym, żeby komputer był wydajny/cichy/chłodny/przyszłościowy.


Tak szczerze mówiąc, to ja się nie znam na komputerach  :(

Link to post
Share on other sites

W takim razie, i7 może być.
Na chwilę obecną mogę zrobić szkic - dokładniej niech to zrobi ktoś inny, albo sam dokończę wieczorem

Fractal R4 + ze dwa dodatkowe wentylatory FD/Bequiety (skoro ma być cicho i chłodno)
550-600-650W PSU - skoro ma być cicho to może któryś BQ - mocy na jedno solidne GPU, najlepiej wysoka sprawność, żeby nie trzeba go było wymieniać za te 3-5 lat.
3770k / GD55 / Macho lub Bk014/016 + STG2/MX2
HD7970 - do wyboru do koloru, Gigabyte na WF3 ma sens (cisza, chłód)
SSD - jeden na system na pewno, (830/840PRO/Crucial M4...) i można rozważyć drugi, tańszy/większy, na gry/programy/partycję użytkową
HDD - wedle uznania, jeżeli potrzebne są RAIDy na swap/magazyny to musisz podać szczegóły ile czego potrzebujesz
RAM wrzuciłbym 16GB 1600Mhz, skoro chce coś obrabiać.

Kartę dźwiękową potrzebujesz, drogi autorze?
We więcej się nie pakować, bo "przyszłościowość" jest tu ograniczona do platformy (pogrubiłem to co będzie/może iść do wymiany za ~3 lata, reszta może ciągnąć dużo dłużej więc na tym nie oszczędzać) i nie warto pchać w to fortuny.
 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Odpowiedzi:

Karty dźwiękowej nie potrzebuję, wystarczy mi zintegrowana.

Jeśli chodzi o dysk HDD to 1TB-2TB mi wystarczy.

SSD prosiłbym od OCZ, chyba, że czegoś nie wiem i Samsung jest lepszy. 

Edytowane przez Mikso02
Link to post
Share on other sites

W takim razie:
SSD - może być Vertex4 po zmianie firmware ale... Samsung 830/840Pro będzie lepszy - bezawaryjny, z OCZtami różnie bywało (tak, czas przeszły, ale niesmak pozostał).
Najwydajniejszy jest 840Pro, najtańszy z najlepszych, chyba w tej chwili nadal Crucial M4 albo Plextor M5s.
W sumie stać cię nawet na wrzucenie jednego dysku 120GB na system+programy i drugiego 250GB na gry+duperele - ale to bardzo drogi zabieg, dla bardzo wygodnickich osób.

Co do HDD - ze względu na ciszę i temperatury polecam Caviar Green - to dysk magazynowy, na dane, muzykę, filmy (gry też można z niego odpalać, nie ma tak źle) - nie system i programy, gdyż jest bardzo cichy, chłodny ale też bardzo powolny.
Innym wyjściem jest nieco szybszy, bardzo uniwersalny Caviar Blue.

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz taką kobyłę to jeszcze jest do uwzględnienia Noctua NH-D14 i Thermalright SilverArrow.
Phantex jest okej, Havika sobie odpuść.

Najcichszy będzie BK016 (nie wiem czym się różni model Bk017, pewnie jakieś detale, muszę zerknąć), bardzo blisko NH-D14, ale wydajnością powinien lekko górować SilverArrow (na prawdę nieznacznie)

Link to post
Share on other sites

Plus to: http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-noctua-nh-d14-lga2011-472386/

Acz niech mnie ktoś poprawi jeśli jestem w błędzie bądź opis moreli się nie zgadza - LGA1156 ma to samo mocowanie co 1155 więc powinno pasować mimo LGA2011 w nazwie. 
Gdzie się podziały te NH-d14 pod 1155 :/

Rozważ jeszcze to:
http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-hr-02-macho-black-white-517030/

Nie będzie znacznie gorsze/głośniejsze a jest dużo tańsze.

Link to post
Share on other sites

Ja bym zrobił tak:

 

CPU: Core i7 3770K

MOBO: MSI Z77A-GD55

RAM: Corsair Vengeance Low Profile 4x4GB (1600MHz CL9)

SSD: Vertex4 128GB

HDD: Caviar Green WD20EZRX 2TB

GPU: PowerColor HD 7970 

Obudowa: Define R4

Zasilacz: Enermax NAXN 750W

 

Za to  płacisz ok 5250zł i teraz albo za jakieś 4 stówki dokupujesz dobry cooler procesora (NH-D14), jakieś lepsze wentylatory i to co zostaje odkładasz na przyszłość, np. celem sprzedaży GPU, dołożenia i zakupienia czegoś przyszłej generacji albo zalać to wodą :P

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Bk016/7 - cisza
Phantex/Silverarrow - wydajność
NH-D14 - brzydota, oldschool, dobry mix pomiędzy wydajnością i ciszą
Macho - cena

Patrząc na to, że w grach właściwie nic nie zyskasz na chłodzeniu mocniejszym od Macho, a on sam w sobie nie jest ani mało wydajny ani wyraźnie głośny - celowałbym właśnie w niego.
Tym bardziej, że za 2-3 lata mogą zrobić socket na który to chłodzenie już nie wejdzie - a Macho wtedy odsprzedasz bez problemu bo to hit.
Jeżeli koniecznie nie potrzebujesz aby komputer był niesłyszalny, a wystarczy żeby był cichy - to bierz Macho albo Bk014 (mniejszy bq, cichszy od macho, ciut mniej wydajny) i zbędnie nie przepłacaj. Te 2-3 stopnie różnicy które zyskasz (w przypadku i7 może to być ciut więcej) na większym coolerze, ale tylko pracując pod maksymalnym obciążeniem zwyczajnie nie są tego warte.

Płytę główną też mógłbyś wziąć "zaledwie" Z77A-G45 - chyba, że masz plany na jakieś wyższe OC (powyżej 4.5Ghz)

@up 
Gdzie powercolor do cichego i chłodnego? %-)
Zasiłka też mniejsza - na cholerę aż 750W, nawet myśląc przyszłościowo.
BQ E9 580/680W - cisza, cud miód i maliny. (wiem, fanboj bq ze mnie)

 

Link to post
Share on other sites

No może ciekawe, ale toż to wichura i suszara będzie. 
Gigsowi można inny bios wrzucić, będzie 1.256v i Ghz Edition domowym sposobem gotowe - a na dodatek cisza i chłód. (No vrm się trochę piecze w gigsach ale to detal)

Z tymi CFX to nie wiem - trzeba do wróżbity macieja przedzwonić, ale ja jakoś nie czuję w tym potencjału na przyszłość.
Chyba bardziej sensownym będzie wymienić na coś z 8xxx (skoro single gpu świetnie ciągną aktualne gry i nie wygląda aby miało się to zmienić) i czekać co pokażą konsole/zapowiedzi kolejnej serii kart - zwłaszcza, że autor chce cicho i chłodno, a multi+gpu (w szczególności w R4) takie nie będzie :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...