Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam 

Na tym forum został mi polecona wieża onkyo cs-545. Po wizycie w sklepie Saturn i odsłuchu stwierdziłem że jestem zawiedziony. Przy cenie ok 1200 zł (na ceneo ok 950) jest strasznie mało basu a sam w sobie zestaw przy tych opiniach strasznie zawodzi.. Okazało się ze mogę za 1500 złotych kupić tam amplituner z kolumnami 5.0. Zestaw taki byłby dużo bardziej interesujący, tym bardziej że mógłbym podłączyć pod to także ps3 monitor komputer telefon dock na ipoda i inne rzeczy. 

Czy jesteście w stanie polecić mi jakieś kolumny i amplituner? Zestaw najlepiej w granicach 1500 zł ale mógłbym dołożyć do 2k (muszą za tym stać odpowiednie argumenty) na początek myślałem o 2.0 i amplitunerze. 

Zestaw ma służyć do słuchania muzyki, filmów, grania. Ewentualna rozbudowa w przyszłości do 2.1 a może i nawet 5.1. Pokój ma poniżej 15 metrów. Chciałbym żeby to było dosyć porządne i sensowne. Pomysł z amplitunerem powstał wczoraj przed wizytą w sklepie, podczs przeglądania allegro. Opcja zrobienia sobie kina domowego w pokoju nie jest koniecznością, więc nie ma konieczności kupowania amplitunera jeżeli podacie inne rozwiązanie. 

Liczę na waszą pomoc ponieważ nie znam sie na tym kompletnie.

Z góry dzięki i pozdrawiam :) 

Link to post
Share on other sites

Chcę żeby zmieścić sie w cenie 1500 najlepiej ale moze byc tez maks do 2000 i nowy bo potrzebuję od tego odliczyć vat. Chcę podłączyć pc przez hdmi albo kabel audio jakiś do tego ps3 pewnie. Poza tym podłączyć kabel i pociągnąć go przez pokój i przez jack podłączać tel. 

Link to post
Share on other sites

mam kilka propozycji zacznijmy od tunerow:
1. http://www.ceneo.pl/405149
Denon Dra500AE - naprawde dobrej klasy sprzed gra bardzo fajnie (osobiscie mam denona dra1000 ale starszej generacji) mozna do niego wiele podlaczyc tak jak i do drugiej propozycji o ktorej za chwilke
podłaczymy do niego 5 urzadzen po kablach audio
mozliwosc 2 kolumn

posiada tuner fm
metalowy panel
i pilot jak juz wszystko teraz

2  http://www.saturn.pl/amplituner-denon-avr-1610-czarny,id-47657?utm_source=porownywarki&utm_medium=ceneo&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml#detail

 

DENON AVR-1610 
tu mamy opcje bardzo podobno do 1 propozycji lecz tu mamy zabawke z portami hdmi oraz z mozliwoscia podpiecia zestawu 5.1

5 wejsc audio i 2 wyjscia

 

 

co do kolumn to jeszcze pytanie czy chcesz 5.1 czy 2.0 czy podlogowe czy satelity ?

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze. Pierwszy amplituner ma cenę 1700 czyli wybiega ponad podstawowy budżet, a nie ma jeszcze kolumn do tego. 


Druga opcja mi się bardziej podoba cenowo na pewno. Co do specyfikacji za chwilę przeanalizuję to.


Co do kolumn to na początek chcę albo 2 kolumn podłogowe albo 2 satelitki na biurko. Chciałbym zobaczyć propozycje takiego zestawu i takiego. Później w zależności od ceny i innych rzeczy podjąłbym decyzję. Na razie myślałem o 2.0, po czym bym dodał do 2.1. Później z czasem może zainwestowałbym w 5.1 ale to daleka przyszłość. 

Link to post
Share on other sites

co do ceny to za bardzo ci sie zucila propozycja sklepu XD bo on kosztuje 1400-1500zł w normalnych sklepach jak widac nizej 

a co do sprzetu to i tak jednak bym wybral druga opcje ze wzgledu na twoje plany

co do szukania kolum szczerze powiedziawsze kolumny powinno sie przesluchac najpierw potem kupowac no ale na sucho da sie cos upatrzec naprawde nie polecam kupowac kolumn ze wzgledu na cene/wyglad. Ja ci dzis(ale odpisze dopiero po 23 bo tak wracam z roboty) poszukam czegos rozsadnego i kazde opisze

a pozniej nalepiej by bylo gdybys znalazl jakis skep gdzie bedzie mozna tego przesluchac : )

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za pomoc :) ja osobiście niestety nie znam się w tym temacie i bardzo chętnie poznam Twoją opinię. To czekam na propozycję kolumn. Na odsłuch jeżeli będzie możliwy to udam się z kolegą który na tym się trochę zna. 

Link to post
Share on other sites

A jeszcze jedno pytanie jak daleko bedziesz siedzial od ty 2kolumienek na poczatek ?

 

A i czego oczekujesz ? By to byly glosniki do oglnrgo uzytko tj filmy gry muzyka czy jednak bys postawil na cos co mialo by sie sprawowac najlepiej ? Np muzyka zeby kazdy ton byl super slyszalny i zglebokim basem czy wolalbys bardzie zeby poprostu ladnie wyodrebnialy wysokie i srednie tony z mala domieszka basu ?

 

Wyslane z mojej Motoroli RAZR XT910 za pomoca Tapatalk 2

 

 

Link to post
Share on other sites

Powiem tak. Głośniki chcę kupić ze względu na muzykę. Chcę móc puścić głośniej muzykę i żeby była dobrej jakości. Głośniej to znaczy tak żebym mógł ją słyszeć w pokoju obok jak np szykuję sie do wyjścia. Biurko mam narożne więc kolumny jak będę siedział przy biurku będą ok metra dalej. A jak by to były głośniki na biurku to poniżej metra, tak mniej wiecej to 0.5. Moje łóżko by było ze 2 metry od głośników. Czasem lubię posłuchać muzyki w łóżku do snu, w ciągu dnia albo rano. Nad kwestią basu sie zastanawiam, bo jezeli mam kupować oddzielnie subwoofer to nie wiem czy nie wolę kupić głośników z niezłym basem. Ostatnio byłem u kolegi który ma wieżę Aiwa 4.0 i grają za********e jak na taki zestaw i w sumie coś podobnego by mi wystarczyło na moje potrzeby. Ewentualnie coś o nieco lepszej jakości i ogólnie żeby było wiecej wejść niż on ta aiwa ma.

Link to post
Share on other sites

Na ta chwile patrzac (nie mam zbyt wygodnego dostepu do internetu) mysle ze jesli chcialbys w przyszlosci 5'0 czy 5.1 to czemu nie odrazu ?

1.zestaw z model nizszym denonkiem ale z zestawem kolumn 5.0

http://www.saturn.pl/kino-domowe-denon-avr1312-eltax-shine-set-czarny-czarny,id-145679?utm_source=porownywarki&utm_medium=ceneo&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml

 

2. Badz z tanszymi kolumnami;

http://www.saturn.pl/kino-domowe-denon-avr1312-eltax-experience-czarny-czarny,id-145665?utm_source=porownywarki&utm_medium=ceneo&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml

 

akurat ten model denona stoi u mnie w knajpie z zestawe 5satelitek i subwooferem gra naprawde ladnie na kazdy kanal(glosnik) mozna dac oddzielna glosnasc a sprzet ogolnie bardzo ladnie sie prezentuje i gra ;)

 

Wyslane z mojej Motoroli RAZR XT910 za pomoca Tapatalk

 

Edytowane przez sedoxia
Link to post
Share on other sites

Na ta chwile patrzac (nie mam zbyt wygodnego dostepu do internetu) mysle ze jesli chcialbys w przyszlosci 5'0 czy 5.1 to czemu nie odrazu ?

1.zestaw z model nizszym denonkiem ale z zestawem kolumn 5.0

http://www.saturn.pl/kino-domowe-denon-avr1312-eltax-shine-set-czarny-czarny,id-145679?utm_source=porownywarki&utm_medium=ceneo&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml

 

2. Badz z tanszymi kolumnami;

http://www.saturn.pl/kino-domowe-denon-avr1312-eltax-experience-czarny-czarny,id-145665?utm_source=porownywarki&utm_medium=ceneo&utm_term=ceneo&utm_campaign=xml

 

akurat ten model denona stoi u mnie w knajpie z zestawe 5satelitek i subwooferem gra naprawde ladnie na kazdy kanal(glosnik) mozna dac oddzielna glosnasc a sprzet ogolnie bardzo ladnie sie prezentuje i gra ;)

 

Wyslane z mojej Motoroli RAZR XT910 za pomoca Tapatalk

Również polecam denonka avr 1312, w sklepie mi polecono odrobinę wyższy model (1513) i naprawdę jest to coś pięknego :)

Link to post
Share on other sites

!!!! Uwaga ceny glosnikow podawane sa za jedna sztuke a sprzedawane w parach wiec zawsze CENA x2


wracajac do tematu gdyz zdobylem chwilke czasu tak wiec wysylam kolejne propozycje tym razem zlozone na avr1610 (tak jak byl plan poczatku) oraz na 1312

tak wiec:
denon avr1610
glosniki:
KEF C3 http://www.audiostrefa.pl/kef_c3-p-3507.html lub ceneo: http://www.ceneo.pl/1785250 (cena z tymi glosnikami 2097zł)

lub
Tannoy Mercury V1 http://www.ceneo.pl/9363457#tab=click

zaproponowal bym kef q1(na przerowznyhc stronach mozna poczytac opinie i pozytywne i negatywne) ktore niestety zostale wycofane juz ze sprzedazy a na ich miejsce pojawila sie seria C oraz IQ wszystkie 3 serie bardzo ladnie graja a tak jak masz miec glosniki okolo 0,5m od siebie oraz od czasu do czasu chcialbys posluchac czegos glosniej polecam C3 a nie C1 choc to tez jest jakas opcja :P

no jest rowniez opcja bys taki zestaw:
denon avr1312 (nie 1513 ze wzgledu na rodzaj/ilosc wejsc)
+ Kef C3
lub
Tannoye Mercury V1


co do rodzaju glosnikow osobiscie polecam kefy c3 choc sa ludzie ktorzy preferuja dzwiek z kolumien tannoya


co do oceny ogolnej zestawow to sam na twoim miejscu z przedstawionych przezemnie 4propozycji bralbym  denona avr 1610 + C3 poniewaz:
1. do 5.1 zawsze mozesz rozbudowac i masz lepsza baze do budowy takiego zestawu w przyszlosci
2.dostajesz kolumienki bardzo dobrej jakosci z ladnym dzwiekiem (porownuje teraz C3 do moich Q1 czy do ojca B&W CM7 http://blueaudio.pl/bw-cm7-p-1050.html)
3. nie bawisz sie w to czy abynapewno zestaw 5.0 bedzie ci odpowiadal czy bedzie posiadal jaki kolwiek bas bez suba

4. zestawy sa dla ludzi ktorzy nie chca/nie lubia/nie umieja dopasowac sprzetu do kolum i zbytnio nie robi im co to za kolumny
5. dostajesz lepszy amplituner niz w zestawach ktore dalem kilka postow wyzej
6. Bedziesz mial DENON-a XD
7. Bedziesz mial Kefy
tak obydwie firmy ciesza sie bardzo duzym uznaniem czy to wsrod ich uzytkownikow czy to przez przerozne nagrody dla tych marek oraz ich modelow :) a nawet osoby postronne wchodza do mojej kanjpki i widza denona to gdzies po cichu slysze teksty typu : "patrz jaki ona ma sprzet" , "o ku... denon w knajpie" , "panie a ile za to dales?"


tak wiec masz 4 zestawy wszystkie sa godne polecenia ja dalem tylko przyklad co bym wybral i dlaczego jesli masz wiecej pytan pytaj swiat sie nie konczy na 4roznych zestawach zawsze mozna kombinowac dalej :P
Pozdrawiam

Edytowane przez sedoxia
Link to post
Share on other sites

Pierwszą rzeczą jaką musimy sobie wyjasnić - nie stac Cię na kino domowe. Stać Cię na stereo złożone na przyzwoitych kolumnach i używanym wzmacniaczu. Druga sprawa - dźwięk enerują głosniki w kolumnach, nie wzmacniacz. Ten drugi go tylko przetwarza, jest to wazne, ale najwazniejsze są kolumny i to na nich się skupiamy. Nie powiem Ci dokłądnie co masz kupić, gdyż każdy ma inne gusta muzyczne/dźwiękowe, ale mogę podzielić się z Tobą zasadami, którymi kierowałem się sam i które wyszły mi an dobre.

 

Najwązniejszą rzecza jest tu stosunek wartości kolumn do wzmacniacza. Jesli masz na wydanie 1500zł, to nie bierz wzmaka za 1000zł i pierdziawek w drewnie za 500zł do tego. To nie zagra, to da dźwięk. A ma grać... Po drugie dobierz kolumny pod swój gust, nie gust forumowicza A i forumowicza B. Po trzecie nie zapomnij o źródle. Jest ono czasem wazniejsze od samego wzmacniacza i nie jeden świetny sprzęt możesz zdegradować do poziomu wieży z tesco podpinając go pod zintegrowaną kartę dźwiękową w PC. 

 

Co wybrałem sam? Mam nowoczesny gust muzyczny, słucham rocka, metalu, rapu i dużo elektroniki. Ponadto lubię filmy akcji, oraz używam zestawu do gier. Sporą uwage zwracam na tony niskie, zwane potocznie 'bassami", ale nie znosze, gdy dźwięk jest przez nie zdominowany, gdy łupanie zakłóca mi resztę pasma, gdy (o zgrozo!) gitara zamiast grać dudni, a każda osoba w filmie mówi głosem Big Brothera. Wybrałem kolumny jamo S608, z uwagi na ich oryginalną budowę, potężne głośniki basowe (25cm) wyposazone w silne magnesy (co tak naprawde jest wazniejsze od samej średnicy membran) oraz na bardzo silną sekcję średniotonową. Znawca powie że 3 identyczne głosniki grające to smao pasmo zagrają tak samo jak jeden, ale w praktyce okazuje się, że całość działą wysmienicie. Ich cena katalogowa to jakieś 1700zł, ale ja za swoje z przesyłką i przewodami dałem 1400zł - udało mi się, a są prosto ze sklepu. I fakturkę na ponad 1000zł masz załatwioną. Drugą częścią mojego zestawu jest dojżała Diora WS 504B. Jest to wzmacniacz. I to tyle. Nie swieci na niebiesko, nie ma Androida, nie robi kawy, natomiast dzięki swoim dwóm Japońskim scalakom STK oraz trafu zdolnemu do ciągłej pracy w przeciążeniu potrafi oddać po 80, może ciut więcej prawdziwych Watów na kanał przy 8 Ohmach. Aby nie było tak pięknie to dodam, że dla ludiz miłujących się w sprzecie jest to śmieć, tyle tylko, że oni porównują go do wzmaniaczy za kilka tys PLN, które mają napedząc kolumny za kilkanascie tysięcy, natomiast w charakterze "serca" dla dwóch Duśnkich kolumn budżetowych (albowiem kolumny za 1000zł/sztuka to wciąz są kolumny budżetowe) sprawdza się całkiem nieźle. 

 

U mnie Diora miałą być rozwiązaniem przejściowym, zastąpić ją miał harman/kardon, jednakże... Moim zdaniem radzi sobie na tyle dobrze, że póki nie padnie zmieniać jej nie zmaierzam. Kosztowała 250zł. Tym samym za 1650zł mam zestaw, który w mojej ocenie, gra najmilej dla mnie ze wszystkiego innego co tylko mógłbym kupić. Jesli dla Ciebie priorytetem są bassy, ciśnienie, połaczone z czystością dźwieku to możesz się wzorować na moim zestawie i będziesz zadowolony. Jamo S608 możesz zastąpić S606, natomiast Diorę innym wzmacniaczem, także starszej daty, ale nie każdym. Njabardziej pasowały by tu wspomniane już harman/kardony, ale to wydatek powyżej 500zł. Zawsze możesz kupić coś (Diorą) na próbę, a później odsprzedać ;)

 

Jeszcze jedno... ogólnie nie lubię negować propozycji innych, ale... ten Denon to jest amplituner audio-video. Jest to tzw "procesor kina domowego" (jeden z najtanszych prawde mówiąc) i jego zadaniem jest napędząc kino domowe, nie zestaw stereo. Wprawdzie te sprzety mają "tryb stereo", który rzekomo przekierowuje moc na dwa kanały, ale to wciąz jest amplituner kina domowego, a nie Amplifier Stereo. W podobnej cenie masz wzmacniacze harmana hk980, bądź amplitunery stereo hk3490, które tego "denonka" mogą zamieśc pod dywan tak mocą, jak i jakością dźwięku, a jeśli przymknąc nieco oko na jakośc to i babcia Diora za 250zł w tyle nie zostanie. 

 

Reasumując w dużym skrócie: nie wzmacniacz czyni dźwięk, a kolumny.

Link to post
Share on other sites

1. Kolega chce sprzet nowy a nie z uzywanym wzmacniaczem

2. W przyszlosci zestaw bedzie rozbudowywany do 5.1

3. Musze cie zasmucic(@up) ale niestety wzmacniacz jest bardzo wazny... Posiadalem kiedys diore ogolnie bardzo dobry sprzet (modelu nie pamietam) ale wymienilem ja na denona dra1000 i powiem ci ze roznice w dzwieku bylo slychac na kazdym kroku(oczywiscie na tych samych kolumnach kef q1)

 

 

Wyslane z mojej Motoroli RAZR XT910 za pomoca Tapatalk 2

 

 

Link to post
Share on other sites

Dodam, ze odsluch w Saturnie to mozna sobie... Dlaczego? Bo zeby na TAKIEJ POWIERZCHNI bylo slychac bas musialoby go byc naprawde bardzo duzo i w pokoju by sie okazalo ze jest go zbyt wiele. On po prostu sie rozchodzi i dlatego sie go nie slyszy. Jeszcze wiele zalezy od ulozenia wiezy. Moja stara tez wydawalo sie ze ma malo basu, a jak sie ja ustawilo blizej sciany to zupelnie inna wieza.

Sprzet sie odsluchuje w domu, albo w specjalnym pomieszczeniu. Przy czym jak pomieszczenie jest spartolone to nawet kolumny za 40tys beda mialy za malo basu (bo np z tylu pomieszczenia sa szafki ktore dzialaja jak pulapki basowe, a kolumna ma tylny bass reflex).

Link to post
Share on other sites

1. Kolega chce sprzet nowy z uwagi na fakturę, VAT z tego co wyczytałem, co przy zestawieniu droższych kolumn z tanim wzmakiem wciąz funkcjonuje.

2. Autor wyraźnie napisał że chcę także zobaczyć propozycję zestawu 2.0 co przy takiej kwocie jest rozwiązaniem naturalnym. Kolumny podłogowe zagrają dużo mocniej, lepiej, zbudują dźwięk w większości gatunków muzycznych (zakładam, że klasyki nie słuchamy za 1500zł), a także zapewnią odpowiednie efekty w filmach i grach. 

3.a) Także musze Cię zasmucić, ale wzmacniacz jest sprawą drugorzedną w relacji kolumny - wzmacniacz. 

3.b) DRA1000 owszem, to jest wzmacniacz stereo i domyślam się, ża zagrałby o niebo lepiej, ale pod warunkiem że już mamy odpowiednie kolumny, a nie monitorki po 300zł/sztuka. Natomiast Ty koledze proponujesz budżetowy amplituner kina domowego (nie wzmacniacz stereo), który i tak wyczerpie jego portfel do cna w zestawieniu ze wspomnianymi monitorkami. Takie coś nie zagra lepiej od droższych podłogówek z tanim, używanem wzmacniaczem.

Link to post
Share on other sites

To ze 2.0 nie oznacza ze podlogowki. W tej cenie przy nowym sprzecie musialby kupowac cos, co po prostu nie zagra dobrze. Lepiej poszukac jakichs monitorow, bo sa tansze, a potrafia generowac ladny dzwiek.

Poza tym za 1500 nie kupi sie nowych kolumn i nowego wzmacniacza. Cos musi byc uzywane.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak szukam póki co zestawu 2.0, który rozbuduję do 2.1 jeżeli będzie taka potrzeba. Zastanawiam się czy nie lepiej dołożyć do kolumn i zaoszczędzić miejsce żeby nie kupować sobie subufera. Ale z drugiej strony to nie wiem czy potrzebuję wielkie kolumny podłogowe do swojego pokoju i czy aby jest potrzebna mi wyje**na jakoś dźwięku ?? Wiadomo że osoby które sie pasjonują muzyką dają po x tysięcy za sprzęt ale ja nie mam tyle pieniędzy a tym bardziej potrzeby. Dlatego myślę czy nie lepiej zrobić sobie za jakiś czas 2.1 a teraz kupić same monitorki zamiast kolumn. 

Mówicie ze do 2.1 albo 2.0 będzie lepszy wzmacniacz, więc powiedzcie mi jaki byłby dobry. I do tego jakieś głośniki.

Co myślicie o np ?

jamo S608

albo

Kef C3

Link to post
Share on other sites

Ale więcej Ci wiele nie powiemy, dopóki nie dowiemy się czego chcesz na tym słuchać. podaj chcoiaz przykłady, jaka muzyka, gatunek, wykonawcy. Wazniejsze są dla Ciebie czyste jak łza efekty, czy potężna moc. Co do pokoju to też dobrze by orientacyjnie znać jego możliwości adaptacyjne pod kątem podłogówek - kluczem jest także odpowiednie ustawienie.

 

W skrócie, jesli słuchasz klasyki, jazzu, muzyki instrumentalnej, rozkoszujesz się w dźwiekach, to bierz monitory, jeśli muzyki nowoczesnej (pop, electro, rock itd) to podłogówki. Jamo to tylko mój przykład, choc w swojej cenie bardzo dobry.

 

Kolejna sprawa, że do muzyki jest 2,0 nie 2,1. Subwoofer nie da Ci tego samego, co stereo. Wszystko zależy od tego czy akceptujesz nowe kolumny 9za wiekszośc kwoty) w zestawieniu z używanym wzmacniaczem (za mniejsza częśc kwoty).

Link to post
Share on other sites

Do stereo to raczej monitory studyjne. Obok Kef C3 możesz jeszcze obadać bardzo chwalone Taga Platinum B-40 v2 albo używane kolumny duńskiej firmy Eltax np. Liberty 1+ lub 3+, bardzo udane konstrukcje. Do tego jakaś używana rodzyna - wzmak Technics SU lub Yamaha AX i git.

 

@SoundsGreat, dobre monitory nawet w nowoczesnej muzyce sprawdzą się dobrze. Pewnie nigdy nie miałeś okazji posłuchać porządnych monitorów. Byłem na odsłuchach wiele razy i powiem ci, że niektóre aż wzbudzały podziw w sensie...jak to możliwe, że z tak małej skrzynki może wydobyć się aż tyle basu i do tego tak nisko schodzącego, że aż ma się wrażenie słuchania porządnej podłogówki :). Sub w stereo się nada jak jest odpowiednio dobrany i najlepiej w konstrukcji zamkniętej lub ostatecznie szczelinowej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...