Skocz do zawartości

Chłodzenie wodne w cenie 1000-1500zl - PII 965BE


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez baq44,

Recommended Posts

Witam.
Jestem zainteresowany zwodowaniem mojego zestawu, składającego się z:
Obudowa - CM 690 II Advanced

Płyta główna - Asus Formula Crosshair IV

Procesor - PII 965BE

Karta - Sapphire HD6970

Chciałbym początkowo zwodować tylko procesor, z racji możliwego upgrade'u całego zestawu w przyszłości  także prosiłbym obeznanych z tematem ludzi, o złożenie części, które dadzą możliwość wymiany platformy. Na ta chwile chyba nie opłaca się inwestować w kartę ?
Jeżeli budżet wyjdzie więcej, to mogę dołożyć.
Znalazłem ciekawy dla mnie rezerwuar, który chciałbym użyć.
https://www.cooling.pl/xspc-laing-dual-bay-reservoir-1res-1pump,produkt,551911.html?from_category=28_148
Ew. jeżeli tamten by sprawiał problemy z dobraniem reszty części to może być taki https://www.cooling.pl/ek-water-blocks-multioption-res-x3-250-csq,produkt,554191.html?from_category=28_148 (chodzi mi o podłużny rezerwuar taki jak np. tu: http://24.media.tumblr.com/tumblr_m36nzxbMDt1rt9jfto1_500.jpg )
Do tego chciałbym przezroczyste rurki, barwnik uv, i chromowane elementy (oczywiscie chodzi mi o kolor silver) :D
Proszę o pomoc !

 

Edit.
Jeżeli w cenie ok. 1000-1500zl nie da się nic złożyć ciekawego, to może jakiś kit ?
http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=WC-172-EK
Pozdrawiam !

Edytowane przez kamil931207
Link to post
Share on other sites

Pod względem ekonomicznym wodowanie takiego procesora jak phenom x4 965 jest totalnie bez sensu jak chcesz wodować to kup przynajmniej core i5 2500k lub 3570k  , u mnie chodzi taki phenomek2 x4 955be na 4320mhz  na powietrzu ale i tak wydajnośc nie jest najlepsza do procesorów core i5 sb  dalej sporo mu brakuje .Chyba że to ma być sztuka dla sztuki

Link to post
Share on other sites

Ale przecież napisałem, ze będę upgrade'owal system, cały. Na razie nie mam tyle pieniędzy zeby kupić wszystko, a chłodzenie phenoma doprowadza mnie do bólu głowy grzecznie się wyrażając :P Chce kupić jakiś zestaw chłodzący, a za jakiś czas zmienić cala platformę. Blok CPU jest kompatybilny z innymi socketami :)

Link to post
Share on other sites

Nie baw się w takie pierdoły (chłodzenie takie ma sens w najwydajniejszych zestawach szczególnie w śpi lub cf ) kup noctue nh d14 i będziesz miał wszelkie problemy z głowy

Czemu uważasz ze teraz to nie ma sensu ? Przecież w przyszłości zmienię platformę na bardziej wydajna i chłodzenie będzie już gotowe ?

Link to post
Share on other sites

Ja bym najpierw zmienił sprzęt i później go wodował zaczynając od GPU. Sam mam wodę w środku i uważam,że h2o na cpu to zabieg estetyczny. Karta graficzna to już całkiem inna rozmowa

Link to post
Share on other sites

 

Przecież w przyszłości zmienię platformę na bardziej wydajna i chłodzenie będzie już gotowe ?

Nie będzie gotowe. Chłodzenie wodne to nie powietrzne gdzie wystarczy odkręcić parę śrubek przenieść na nową płytę/cpu i gotowe. Wodne dobiera się konkretnie do sprzętu który na chłodzić, istotne są nawet takie "drobiazgi" jak długość węży oraz ilość (oraz rodzaj) złączek, ect. Na nowej płycie z innym cpu może być minimalnie inne rozmieszczenie elementów a to już za sobą pociągnie "przeprojektowanie" całego układu.   

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ke? W przypadku xspc raystorm wystarczy odkręcić parę śrubek i zmienić backplate. Tyle jeśli chodzi o "przeprojektowanie". Złączek będzie zawsze tyle samo jeśli woduje taką samą ilość podzespołów przy użyciu identycznej liczby chłodnic. Jedynie blok gpu się zmienia przy zmianie karty i tego uniknąć się nie da. Jedynie wąż mógłby tu stanowić problem

Link to post
Share on other sites

Ale mam stockowe chłodzenie procesora, wiec woda poprawi jego wydajność po podkręceniu. GPU bym zalał jakbym kopił nowe.
Dalej nie wiem czemu uważacie żebym zrobił inaczej, skoro dokupienie węzy przy zmianie platformy to najmniejszy wydatek i nie problem. Na zmianę platformy pieniędzy nie mam, bo jak już będę zmieniał, to wszystko i konkretnie.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

 

bo jak już będę zmieniał, to wszystko i konkretnie.

 

To zamiast zakładać LC 'na pół gwizdka' lepiej włóż teraz te pieniądze w porządną budę, zasilacz i kable.




Znalazłem ciekawy dla mnie rezerwuar, który chciałbym użyć.

 

Zapomnij o tym syfie. Już jeden taki był co to miał w budzie :] Wyjął szybko... Zapytaj się t.luk'a co sądzi na temat takiego sprzętu :]

Link to post
Share on other sites

Rezerwuar zatokowy i co z nim nie tak? To nie jest pump res zatokowy tylko zwykły rezerwuar. Tak w ogóle to znowu mam xspc bay pump res i nie narzekam tym razem. Jednostka całkowicie sprawna, tylko pompa delikatnie słyszalna

 

Jeżeli już chcesz wodę na procka to masz złożony zestaw. Nie wiem jaki kolor płynu chcesz więc na liście nie ma. Z wentyli polecam Corsair AF 120

http://img833.imageshack.us/img833/1060/nowyobrazmapybitowejd.jpg

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Nikt z kim rozmawiam o swoim LC, nie poleca takich rozwiązań, sam nie mam więc komentował nie będę ale głos większości mnie przekonuje. Poza tym, śledziłem rozwój Twojego LC, kupowanie, sprzedawanie, przekładanie, malowanie, sranie w banie; i patrząc na to ile na to poszło kasy i jak teraz wygląda, stwierdzam, że jesteś ostatnią osobą, od której chciałbym otrzymywać rady na temat LC.

 

 

delikatnie słyszalna

 

Ściągnij na telefon program Noise Meter, odpal Crysisa 3 czy inny wymagający tytuł, pograj 15 minut, następnie połóż telefon 30cm od obudowy z włączonym programem i zrób zdjęcie. Wtedy się przekonamy czy ten układ jest naprawdę 'delikatnie' słyszalny.

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

Nikt z kim rozmawiam o swoim LC, nie poleca takich rozwiązań, sam nie mam więc komentował nie będę ale głos większości mnie przekonuje. Poza tym, śledziłem rozwój Twojego LC, kupowanie, sprzedawanie, przekładanie, malowanie, sranie w banie; i patrząc na to ile na to poszło kasy i jak teraz wygląda, stwierdzam, że jesteś ostatnią osobą, od której chciałbym otrzymywać rady na temat LC.

Nadal nie rozumiesz różnicy między rezem z pompą a zwykłym rezem? Jest głośniej trochę i raz mi ciekło co w tym niby nie tak? No i co Ci się nie podoba w tym,że próbowałem coś robić, miałem na to czas i chęci? Nie chcesz rad to nie,ale nie dam sobie wmówić,że nic na ten temat nie wiem, tym bardziej jeśli twierdzi tak osoba,która w życiu czegoś takiego nie robiła a jedyna modyfikacja budy jaką poczyniła skończyła się na kupnie na panelu bocznego

 

Autor kup sobie macho i będzie ok z chłodzeniem. Sam procesor

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

 

a jedyna modyfikacja budy jaką poczyniła skończyła się na kupnie na panelu bocznego

 

%-)

 

Dobre !



Szkoda, że mi stary dysk z fotkami szlag trafił... :/




to masz złożony zestaw.

 

Nigdzie nie widzę informacji, że ten res jest kompatybilny z tą pompą.



Przy tym co on podał na przykładzie wcześniej jest napisane, z jakimi pompami współpracuje.

Link to post
Share on other sites

Ściągnij na telefon program Noise Meter, odpal Crysisa 3 czy inny wymagający tytuł, pograj 15 minut, następnie połóż telefon 30cm od obudowy z włączonym programem i zrób zdjęcie. Wtedy się przekonamy czy ten układ jest naprawdę 'delikatnie' słyszalny.

Nie wiedziałem,że praca pompy jest zależna od gry  %-) O tym,że można ustawić profil na wentylach też nie słyszałeś? Skończ już skoro nie masz nic rzeczowego do powiedzenia. A najlepiej spytaj swoich guru od LC czy ten zestaw powyżej nie jest optymalny do chłodzenia cepa. Nie mamy o czym dyskutować

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Ale praca wentylatorów jest zależna od gry, jak chcesz mieć dobre temperatury :] A jak one wyją na maxa żeby wydolić ten twój układzik i utrzymać dobre tempy to ja się nie dziwię, że wibrująca w h** pompa (opinie innych) jest dla Ciebie 'delikatnie' słyszalna.

 

Zgadzam się z jednym. Nie mamy o czym dyskutować.

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

Ale praca wentylatorów jest zależna od gry, jak chcesz mieć dobre temperatury :] A jak one wyją na maxa żeby wydolić ten twój układzik i utrzymać dobre tempy to ja się nie dziwię, że wibrująca w h** pompa (opinie innych) jest dla Ciebie 'delikatnie' słyszalna.

 

Zgadzam się z jednym. Nie mamy o czym dyskutować.

Nie rozumiesz,że prędkość wentyli jest zależna od chłodnicy? To nie powietrze gdzie obroty wentyla gpu idą w górę razem z temp. Corsair AF wyjące na maxa  %-)  Idealne dla chłodnic low fpi właśnie po to żeby była cisza,ale skoro nie dociera to trudno. Trwaj w przekonaniu,że wszystko wiesz lepiej ode mnie  

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...