Skocz do zawartości

Karta na 4 monitory...


Recommended Posts

Witam,

mam spory problem i moze ktos z szanownych forumowiczow bedzie w stanie mi pomoc.

Musze obsluzyc min.3 - najlepiej 4 monitory z jednego PC na ktorym uruchomione sa programy typy przegladarka internetowa, edytor tekstu, notowania giełdowe i program do analizy wykresow gieldowych - tak wiec wszystko w 2D - najwazniejsza sprawa tak zeby na kazdym z monitorow "odpalona" byla jedna z w/w aplikacji i kazdy monitor pozwalal na podglad w czasie rzeczywistym kazdej aplikacji. Jak narazie uzywam 2 monitory na Geforcie serii 7 z podwojnym wyjsciem VGA-DVI.

Czy np. 2 karty Geforce z dwoma wyjsciami DVI (czyli 2x2DVI) w SLI albo 2x ATI (2x2DVI) beda w stanie obsluzyc 4 monitory i jak potem wyglada to w sterownikach - czy mozna utworzyc 4 niezalezne poglady???

 

Prosze o pomoc.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Wszystkie karty serii HD5000 mają wielomonitorowość (eyefinity) najlepsze byłyby HD5850 lub HD5870 albo nawet HD5970 które jest kosmicznie drogie albo tzw. profesjonalne karty graficzne PNY od nVidii o których piszę @Bany_krk oto kilka takich modeli http://www.komputronik.pl/index.php/cat ... orowe.html

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzieki, ale ceny to troche kosmiczne. W sumie nie potrzebuje mocy obliczeniowej pokroju HD 5xxx. TO ma byc tylko wielomonitorowosc pod WinXP w 2D. W sumie to zamierzalem na to przeznaczyc max. 800 ( dwie karty graficzne po 400 zl max.). Teraz posiadam GF 7600 GT, czy jakbym podlaczyl drugiego takiego w SLI - plyta glowna pozwala na to - to czy bedzie to funkcjonowac.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli do 3 monitorów to wystarczy najsłabszy radek HD5750, na więcej monitorów potrzebna jest "specjalna" wersja z 6 wyjściami Display Port jednak jak na razie takiej nie widziałem dostępnej w sklepach.

 

Jest tylko jeden szkopuł - co najmniej jeden monitor musi posiadać złącze Display Port lub musiałbyś zakupić specjalną przejściówkę na DVI za ~300zł.

 

Przy łączeniu kart w SLI czy CrossFire dostępne będą tylko złącza z jednej karty. Ale sprawdź czy bez łączenia w SLI nie będzie to działać.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Idealna grafika dla Ciebie (dość jeszcze wydajna i nie za droga) to Asus EAH3870 X2 1GB. Karta jest stosunkowo słabo dostępna, ale na aukcjach można na nią jeszcze trafić. Ktoś by powiedział, że to zwykłe 2xhd3850 w CF i nie wspiera 4 monitorów. Odpowiadam, wspiera (i to całkiem fajnie) widziałem na własne oczy.

Link to post
Share on other sites

. Ktoś by powiedział, że to zwykłe 2xhd3850 w CF i nie wspiera 4 monitorów. Odpowiadam, wspiera (i to całkiem fajnie) widziałem na własne oczy.

 

Oczywiście HD 3870X2 to dwie HD 3870,a nie dwa HD 3850 :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...