Skocz do zawartości

Dziwne, "zacięcia" systemu podczas pracy.


Gość effendi360

Recommended Posts

Gość effendi360

Ehhh zanim zacznę rozbierać sprzęt, chciałbym zapytać bo mooooże jakimś cudem ktoś miał podobny problem. Sprawa tyczy się mojego lapka, który od trzech lat nie jest wyłączany :D

Spotykam się z dziwnymi zacięciami systemu. Przykład: oglądam film, następuje pauza 2 sekundy i potem wszystko leci dalej, albo słucham muzyki, to samo, zacięcie 1/2 sek i leci dalej. Nawet jak piszę w gg czasami to piszę, a litery nie pojawiają się na ekranie, po chwili wyskakuje cały wyraz. I tak dalej, itp

Zauważyłem, że efekt nasila się gdy na przykład pobieram torrenty, czy to problem z dyskiem ?

 

p.s. bez kłótni, tylko poważne odpowiedzi.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A nie ma za dużo włączonych (zbędnych) procesów które pożerają zasoby? 
U mnie, lata temu, takie cuda się działy (tj przycięcia i to nawet regularne, co kilkanaście sekund) ale wystarczyło solidnie wyczyścić kompa/system żeby zwolnić mu trochę zasobów.

Link to post
Share on other sites

mam coś takiego od czasu do czasu (czasem raz dziennie czasem raz na tydzień) na każdym moim pececie, od lat próbowałem wyśledzić wielbłąd, ale trochę dałem sobie siana, reset pomaga

no ale:

stary komp na chipsecie nV i Bartonie - miał

na innym mobo innym procu (z tego samego i późniejszego okresu co wyżej) też, już myślałem, że może integra lub hdd, ale nie

na obecnym też się pojawia, choć w między czasie zmieniłem hdd, xonara na ugm itp itd nawet miejsce zamieszkania, cholerne gremliny i tyle

Link to post
Share on other sites

Hej, poważnie od 3 lat nie restartowałeś windy? Może tam jakiś licznik się przekręcił? :P

 

Na poważnie, pobierz ze strony http://www.thesycon.de/deu/latency_check.shtml programik i zacznij testować, co powoduje zacięcia. Może to być jakaś usługa lub sterownik urządzenia, więc wyłączaj pojedynczo wszystkie podejrzane usługi, a potem urządzenia, aż znikną przycięcia. Szczegóły znajdziesz na podanej wyżej stronie.

Link to post
Share on other sites

effendi może nie gasił, ja tak i dziadostwo występuje całkiem losowo, najczęściej do 15min od uruchomienia maszyny, jak pisałem czasem nie ma tego z tydzień-dwa, nawet i dłużej, a czasem mi się pojawi i dwa razy dziennie, czasem jest nasilone bardziej czasem mniej i nie może to mieć niczego wspólnego z konkretnym konfigiem/windowsem

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

 

programik i zacznij testować,

 

Sorry, gregory ale tem programik jest, delikatnie rzecz ujmując - głupi. Wedle niego, mój złomiasty ledwo zipiący laptop, pracuje stabilniej niż stacjonarka na i7 i SSDkach :D

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

W 7. Na razie zjawisko jakby ustało. A powodem lagującej myszki był słaby akumulatorek :D



Muza się nie tnie. Lagi lekkie ma, ale ten sprzęt też najnowszy nie jest. Procek T2250. Wiem, że pewnego dnia będę go musiał wymienić. Co się bardziej opłaca. Małą stacjonarka czy laptop. Warunek, musi to dźwigać diablo 3 na multi przy 4 graczach w 60 fps :D GTX 460 lagował w single... Co się bardziej opłaca. Jeżeli stacjonarka to musiałby by (jakimś cudem) być bezgłośna - wszystko na passive raczej - i tak energooszczędna jak taki laptop :D



bump

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...