Skocz do zawartości

Czy iOS przy takich samych parametrach (CPU,RAM) jak android będzie chodził szybciej?


Recommended Posts

Weź pod uwagę to, że procki w iPhonach są projektowane przez Apple (na podstawie projektów ARMa oczywiście). Poza tym iOS jest zoptymalizowany pod nie (albo one pod iOSa, ale znając życie to jedno i drugie). 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Trzeba tez uwzglednic to, ze Android sam w sobie to ogolny, luzny i zasobozerny system (temu jesli komus przyszlo uzytkowac starszy telefon z androidem latwo o zrazenie sie do tego systemu z powodu przyciec i wolnego ladowania aplikacji). Jest bardzo rozpowszechniony poczynajac od telefonow na telewizorach konczac i od firmy ktora produkuje dana rzecz zalezy jak dobrze zoptymalizuje Androida do swojego produktu. Temu tez do niemalze perfekcyjnego i plynnego dzialania nie raz potrzeba ogromnej mocy stad uzywane procesory dwu/cztero rdzeniowe w smartfonach. iOS oraz WP to dwa systemy ktore odbiegaja od tego i potrafia byc niesamowicie plynne i szybkie przy niekoniecznie mocnych podzespolach gdyz sa doskonale zoptymalizowane jednak sposrod tych dwoch to iOS kroluje na rynku poprzez wieloletnia dzialalnosc, gigantyczny wybor aplikacji w appstore oraz robienie glownych podzespolow tylko i wylacznie pod dany model np. procesor jak wspomnial szatkus.

Edytowane przez Gashu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

szatkus, nie powiem Ci dokladnie bo nie znam sie na tym tak dobrze, ale pamietam ze widzialem na jakiejs recenzji na benchmarku telewizor z menu pod androida, widzialem tez same systemy na usb czy cos takiego nie wiem co to konkretnie, nie jestem kompedium wiedzy ale po prostu widzialem to na tej stronie i do tego sie odnosze :)

(co do tv z andem- sam sie zdziwilem)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może coś przeinaczyłeś, bo z tego co kojarzę to wszyscy producenci mają swoje autorskie systemy Smart TV (prócz LG, który wykupił WebOSa i w 2014 zamierza wypuścić pierwsze modele).

 

Trochę się na tym znam, trochę wbrew woli :>

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na podstawie to co innego, niedługo będzie na podstawie Metro (Modern), ale masz rację, nie zbaczajmy z tematu.

 

Mnie osobiście zauroczył MeeGo (świeć panie nad jego kodem) i Blackberry 10, który nie jest jakimś niby otwartym systemem (Android), nie jest błogosławiony przez Wielkiego Oświeconego (iPhone) i nie jest przesadzony (S III i inne Note'y).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

iOS tak ja zostało wspomniane jest programowany pod konkretny procesor. Tak więc wszystko co jest optymalizowane pod coś jednostkowego będzie lepiej działać. Jest też systemem zamkniętym, gdzie nie masz wodotrysków, tylko zwykłe menu, gdzie do płynnej pracy nie potrzeba dużo. (Czy to w Androidzie czy iOS menu będzie działać tak samo ...)

 

Androida zaginają pulpity i wodotryski siatki widgetów. Chociaż SGS II na 4.1 nie ma już z tym problemów również :)

Problemy mogą zacząć pojawiać się przy zaśmieconym Androidzie i oczywiście jeżeli twórcy nie zoptymalizują swojej gry pod dany model.

 

Aczkolwiek jeżeli porównujemy High-end producenta Adroid z (High-end) Iphone, nie powinno być czuć większej różnicy. Tutaj leży od kwestii przypodobania systemu. Trzeba się liczyć z tym, że tańsze Androidy nawet z tym samym hadware nie będą działać tak samo.

Więc co do twojego pytania, przy tym samym Hardware przy tej specyfikacji Iphone będzie działał lepiej bo nie ma go co tak obciążyć a aplikacje są zawsze optymalizowane, pozostaje kwestia ceny.

 

Jeżeli jakieś pytania to śmiało.

 

Odnośnie procesorów w Iphonie, aby nie wprowadzać w błąd. To procesory zastosowane w Iphonie czyli Apple Ax (np. A5) są częściowo projektowane przez apple, aczkolwiek głównym wykonawcą oraz ich producentem jest Samsung. Samsung produkuje swoje "Exynos" , które to praktycznie(mogą tam mieć drobne różnice) takie same na każdy rok znajdują się w obu High-endach producentów tylko apple ma własną nazwę. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za odpowiedź do mojego pytania. 

 

Mam kupca na neo v. Czy warto kupić używanego iphona 4? Po co mam płacić za nówkę jak dają tylko 1 rok gwarancji?  :sciana:  :mlotek:



Proszę opinię na ten temat. 



Czy warto dopłacić 200-300zł na tą roczną gwarancję? Według mnie nie. 

Edytowane przez Dawid_M
Link to post
Share on other sites

 

Odnośnie procesorów w Iphonie, aby nie wprowadzać w błąd. To procesory zastosowane w Iphonie czyli Apple Ax (np. A5) są częściowo projektowane przez apple, aczkolwiek głównym wykonawcą oraz ich producentem jest Samsung. Samsung produkuje swoje "Exynos" , które to praktycznie(mogą tam mieć drobne różnice) takie same na każdy rok znajdują się w obu High-endach producentów tylko apple ma własną nazwę. 

O ile pamiętam to A6X miały IPC na poziomie Kraitów albo A15, więc tu w grę wchodziły poważniejsze modyfikacje. A Samsung ma swoje faby i może wyprodukować to, co sobie klient życzy (o ile jest zaprojektowane pod ichni proces technologiczny, jak w każdych fabach). Oczywiście nie może sobie zagarnąć :>

Link to post
Share on other sites

Osobiście nie studiowałem szczegółowo wszystkich procesorów, i jakie tam zmiany były :)

Możliwe że masz rację, nie ukrywam :).

Aczkolwiek na pewno do 3GS były wkładane Exynosy bez zmian.

Ależ klient sobie życzy, klient płaci my robimy :) A zresztą, możemy tylko gdybać tak naprawdę bo w 100% nigdy nie będziemy pewni, nawet z przecieków czy plotek  :)

Edytowane przez Rexlu
Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za odpowiedź do mojego pytania. 

 

Mam kupca na neo v. Czy warto kupić używanego iphona 4? Po co mam płacić za nówkę jak dają tylko 1 rok gwarancji?  :sciana:  :mlotek:

 

Proszę opinię na ten temat. 

 

Czy warto dopłacić 200-300zł na tą roczną gwarancję? Według mnie nie. 

Telefon może nie najnowszy ale na pewno lepszy od Neo V. Czy jest od niego lepszy ? Moim zdaniem tak i warto dopłacać. Jakby był to Sony Xperia P czy S to bez wahania bym ci odradził zakup iPhone'a.

Link to post
Share on other sites

Pierwszy i ostatni raz android przy takim sprzęcie jak ją mam. Niedlugo żeby android płynnie chodzi to producenci smarfonow bede montować 8 rdza po 3GHz i 8GB ram hahaha + ssd jeszcze. Kolega ma 3gs i choć to ma 600mhz i 256MB ram nic nie zacina. Neo v to mój pierwszy android i się zawiodlem.

Link to post
Share on other sites

Na przyszłość, czasem warto chwilę poświęcić Androdom ze średniej półki: http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1276

 

Niedlugo żeby android płynnie chodzi to producenci smarfonow bede montować 8 rdza po 3GHz i 8GB ram hahaha + ssd jeszcze

Wystarczą dwa rdzenie i 1GB ramu żeby było przyzwoicie, reszta to marketing. Zresztą jak wyżej wspomniano, dziwi Cię to skoro jest wrzucany na tyle urządzeń? :)

Link to post
Share on other sites

@Mixtape

 

Jakiś miesiąc temu wymieniłem S2 na iP 4 8GB.

Jak zobaczyłem jak chodzi iP to nie mogłem uwierzyć.

Na drugi dzień gościu z którym się zamieniłem pisał czy nie chce się przypadkiem odmienić, bo S2 muli i jest znacznie wolniejszy niż iP i spodziewał się czegoś lepszego(S2 po full wipe, czysty system). :D

S2 dopiero widać w grach jak chodzi, ale w systemie to porażka, jak każdy android zresztą.

S2 na zwykłą czwórkę wymieniłem z czystej ciekawości, nie żałuję. Ba, nawet dostałem więcej za iP niż bym dostał za S2 z pełnym kompletem na gwarancji. :D

I kupiłem sobie iP 4S, nie dlatego że jestem fanem apple i lubię mieć jabłko przy uchu, ale dlatego że mają mega zoptymalizowany system. Powoli się szykuję na piątkę, nawet nie chce myśleć jak to chodzi.

Także Xperia P czy S tez by nie dała rady. :P

Edytowane przez Sony156
Link to post
Share on other sites

@Mixtape

 

Jakiś miesiąc temu wymieniłem S2 na iP 4 8GB.

Jak zobaczyłem jak chodzi iP to nie mogłem uwierzyć.

Na drugi dzień gościu z którym się zamieniłem pisał czy nie chce się przypadkiem odmienić, bo S2 muli i jest znacznie wolniejszy niż iP i spodziewał się czegoś lepszego(S2 po full wipe, czysty system). :D

S2 dopiero widać w grach jak chodzi, ale w systemie to porażka, jak każdy android zresztą.

S2 na zwykłą czwórkę wymieniłem z czystej ciekawości, nie żałuję. Ba, nawet dostałem więcej za iP niż bym dostał za S2 z pełnym kompletem na gwarancji. :D

I kupiłem sobie iP 4S, nie dlatego że jestem fanem apple i lubię mieć jabłko przy uchu, ale dlatego że mają mega zoptymalizowany system. Powoli się szykuję na piątkę, nawet nie chce myśleć jak to chodzi.

Także Xperia P czy S tez by nie dała rady. :P

Zainstaluj sobie na tym S2 Jelly Bean to zapomnisz co to przycięcia, lagi, słaba płynność ;)

Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za odpowiedź do mojego pytania. 

 

Mam kupca na neo v. Czy warto kupić używanego iphona 4? Po co mam płacić za nówkę jak dają tylko 1 rok gwarancji?  :sciana:  :mlotek:

 

Proszę opinię na ten temat. 

 

Czy warto dopłacić 200-300zł na tą roczną gwarancję? Według mnie nie. 

Warto dopłacić, pierwsze co zazwyczaj siada w iPhone 4 to Home Button, chyba, że ja mam pecha, bo kupiłem 4 sztuki w idealnym stanie wizualnym, a w każdym Home Button się zacinał, działał za którymś przyciśnięciem, za 1250 powinieneś już dorwać nowego Iphone 4

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...