Skocz do zawartości

XP wykrywa 1 rdzeń i 1 wątek zamiast 2/4!


Recommended Posts

Witam

 

Mam duży problem. Otóż WinXP wykrywa mi Core i3 jako procesor 1 rdzeniowy/wątkowy. Jest to spowodowane zapewne tym, że miałem BSODy przy instalacji systemu i jeszcze przed kopiowaniem plików, na samym początku instalatora XP, wcisnąłem F5, by zrobić ręcznie ustawienia. Wtedy pokazało, że czegoś nie wykryło i wcisnąłem żeby pominęło problem. No i chyba to jest efektem mojego problemu.

 

Da się to jakoś naprawić??? Czy muszę instalować Win7 lub jeszcze raz spróbować XP??

 

Edit: właśnie instaluje xp. Co wybrać w typie komputera: wieloprocesorowy pc acpi, pc z interfejsem acpi czy wieloprocesorowy pc mps?

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze: to system sam powinien poprawnie wykryć, jaki typ komputera ma wykryć. Ponadto jeśli masz XP Home przed SP2, to nie będzie widział dodatkowych rdzeni, musiałbyś zaopatrzyć się w nośnik z SP2/SP3. Może też problemem być to, że nośnik tudzież napęd jest uszkodzony, i instalator nie ładuje się poprawnie. Sprawdź inną płytę, napęd, sprawdź czy taśma do napędu nie jest gdzieś uszkodzona.

Link to post
Share on other sites

Ja proponuję zainstalować Service Pack 3 i sprawdzić czy nadal błąd występuje. Jak nie pomoże to reinstall systemu. Jak przy instalacji XP nadal występują błędy to proponuję spróbować Vistę lub 7 (zależy co masz).

Jesli ten XP to jakas "extra wersja" to proponuję kupić oryginał i wtedy próbować :menda:.

Link to post
Share on other sites

Jak zainstalowałem SP3 to pokazywało mi 2 rdzenie i 2 wątki, czyli i tak źle. Chyba jednak zaopatrzę się w oryginalnego Win7, bo miałem jego "extra wersję" :menda: jednak w tym czasie zmieniłem platformę z AMD na Intela i system zaczął świrować. Jeśli na XP gta4 lub prototype będą chodzić wolniej niż na 7, to zmienie :menda:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...