Skocz do zawartości

E4600 i abit ab9...


Recommended Posts

Mam problem ponieważ nie mogę wykręcić procesora wyżej niż 3.12...

Szyna FSB mam na 250 

Ram: Ocz platinum 2x1gb 800MHz i Patriot Extreme Perfomance 2x1Gb 1066Mhz i ustawiam je jak najniżej chyba coś koło 667MHz mam je ustawione 3:4....

Napęcie na procku 1.313V na ram 1.8V 

I są jeszcze 2 napięcia icho 1.25V to dałem 1.3V

Maho 1.5V a tu 1.55

Karta 6670 ddr5 na 100MHz

Starego pentiuma e2160 stabilnie na 3.0 bez niczego a tego nie moge wyżej....

Wiecie czy robię coś żle?

Może to wina ramu?

Mam jeszcze w domu goodram 2x1gb 800Mhz i nanya 667 2x1 gb

Z góry dziękuje za pomoc:))))

Link to post
Share on other sites

Spróbuj kręcić , na jednej/dwóch tych samych kościach. Pamięci najniżej ustawione są na dzielniki 1:1. 
E4600 to procek wykonany w technologi 65nm, więc podbij napięcie mniej więcej w granice 1,35V-1,4V.

Link to post
Share on other sites

@Kwiat3ncki , opisz bardziej szczegółowo swój problem na pewno spróbujemy Ci pomóc ;)

 

Ogólnie jak zwykle walka z OC na podstawce lga775 i ma duszę i czasami trzeba się pomęczyć,aby uzyskać oczekiwane efekty :D

Link to post
Share on other sites

Mam ab9 zwyklego i do niego e2160. Normalnie robił max 2Ghz . Jakbylo więcej bylo piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii. Ale przełozyłem ram w inny slot i jest lepiej (2gb w jednej kosci GOODRAMa 667mhz). I zmienilem dzielnik na 1:2 czy tam na odwrot. I zrobil spokojnie 2,7ghz. Ale jest znowu problem. Przy takim przetaktowaniu temperatury są okej. Ale mam dziwny problem bo jesli chce cos zrobic, np wlaczyc jakies kopiowanie czy cos. to wali mi artefaktami. Dziwna sprawa bo artefakty są przeciez od grafy. Na dwóch grafach jest to samo. Co jest nie tak??

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...