Skocz do zawartości

Asus Radeon 7950 Direct Cu II Top


Recommended Posts

Witam ,

Chciałem zapytać czy wynik OC 1250 mhz core i 6000 mhz pamieć jest to dobry wynik dla tej grafiki przy napięciu 1,2 ?

 

Temperatura nie przekracza 70 stopni przy 30 % prędkości chłodzenia 

Gra nie pokazuje artefaktów w CRYSIS 3 i działa płynnie przy maksymalnych ustawieniach

Dodam , iż cały sprzęt z monitorem i kinem logitech pobiera prąd 390 - 420 W przy odpalonej grze 

 

Z gory dzięki za odpowiedz i pozdrawiam

Edytowane przez Praetoriian
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A to dobrze wiedzieć 

Czyli 50 % OC jak piszesz jest to bardzo dobry wynik  z czego bardzo się cieszę . Crysis 3 działa na max ustawieniach 400 zł zaoszczędzone .

 

Zastanawia mnie jedno czy takie podkręcanie ( pobór prądu przy graniu ) jest opłacalne . Czy lepiej zainwestować w 7970 GHZ Edition i grać bez OC 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A powiedz mi  jak grafika ma 70 - 80  stopni ( może jeszcze podkręcę oby tylko nie spaliła się) ciągle w grach , może to jakoś wpłynąć na żywotność ?  

 

Co do twojej 7970 ok może i nie osiąga takiego wyniku ale pobiera mniejszy prąd co zmniejsza koszty zabawy i myślę , że chodzi CRYSIS 3 płynnie ?

Edytowane przez Praetoriian
Link to post
Share on other sites

Żeby wyciągnąć te same wyniki 7950 i 7970 Ghz Edition trzeba mocno podkęcić 7950 i mieć szczęście do sztuki , taka jaka Ci się trafiła.
Różnica poboru będzie max 50W , fakt faktem takie takty już sporo podwyższają TDP. A żeby kupić 7970 Ghz Edition to 1600zł , więc musisz dopłacić minimum 500zł żeby mieć o 50W mniejszy pobór.
Temp próbuje nie przekraczać 75C , więcej może obniżyć żywotność karty.

Link to post
Share on other sites

No 300W a gdzie 420W ? :D 

 

W moim przypadku chyba lepszym rozwiązaniem było by zainwestować w 7970 . na morele   500 zł nie powiem ze nie jest to mało ale patrząc na te srednio 410W / godzine  to wychodzi około 50 zł na miesiąc więcej za prąd ;];];] grajac po 5 godzin dziennie  :D

 

No muszę się zastanowic . BTW serdeczne dzięki za info  . Dobrze wiedzieć , że udał się egzemplarz  

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Heh jak ja nawet nie wiem ile ona jest teraz warta z 23 miesięczną gwarancja ;]

 

Zastanowie się i może się dogadamy ale nie gwarantuje 

 

Dzięki wszystkim !

Jedna rada podkręć trochę wentyle w karcie bo 30% w max obciążeniu to mało.

Fakt jest cicho ale jak podkręcisz do 40-45-50% temperatury spadną znacznie - sam sprawdź i napisz nam.

Gratuluję fajnej karty.

Link to post
Share on other sites

Dzięki z góry za obawy . Dobrze wiedzieć jaka maksymalna temperatura powinna być aby żywotność karty była opcjonalna . 

Dla dobra karty może ustawie 1,25 V i 1200 mhz GPU (działa bezproblemowo na 1250 mhz)  1500 RAM . Patrząc na najnowsze beta sterowniki AMD wydajność bez podręcenia w CRYSIS 3 działa prawie na max ( x4 bo na x8 ) jak ustawie to już lekko przymula bez OC . Także myślę, że to dobry wynik 



WItam,

Oc Ciąg dalszy . Udało się podkręcic na stabilne 1275 mhz  gpu i 1650 mhz pamięć przy napięciu 1,25V . Benchmark w FurMaRKU 15 minutowy (burn) okazał się gorący po 15 min przeszło całe ale temperatura doszła do 85% przy 100% wentach . nie wspomnę już o poborze prądu , który oscylował na granicy 650-670 W (mój zasilacz 700 W)  :D

Edytowane przez Praetoriian
Link to post
Share on other sites

Hmm Furmark nie jest najlepszym programem do testowania stabilności (nadaję się ale do wygrzewania). Lepiej testować przykładowo 3dmark11 albo czymś innym.

 

 

3D mark 11 nie wywala w crysisie nie widac artów jaki program zasugerujesz?

 

Pratoriian ale Ci się trafił potworek - Matrix przy nim to pikuś :D

 

Z checia bym jakoś udowodnił ale printscreen nie dużo powie Może zamiast obudowy matrixa pomylili i dali zwykla asusa ;];];]

Edytowane przez Praetoriian
Link to post
Share on other sites

Solidny masz egzemplarz. Gratulacje. Ja niestety mam sztukę, która stabilnie chodzi na 1075MHz, na pocieszenie pamięci  idą na 1625. Trochę żałuję, że nie wziąłem Szafira lub DCUII (zawsze bym miał coś w okolicach 1200). Z drugiej strony, to żaden ze mnie benchmarkowiec, a dodatkowe trzy stówki już odłożone  jesienne premiery:)

Edytowane przez jorginto
Link to post
Share on other sites

Solidny masz egzemplarz. Gratulacje. Ja niestety mam sztukę, która stabilnie chodzi na 1075MHz, na pocieszenie pamięci  idą na 1625. Trochę żałuję, że nie wziąłem Szafira lub DCUII (zawsze bym miał coś w okolicach 1200). Z drugiej strony, to żaden ze mnie benchmarkowiec, a dodatkowe trzy stówki już odłożone  jesienne premiery:)

 

Osobiscie miałem tą kartę sprzedać i kupic 7970 matrixa , ale jeżeli tak się kręci zostanę przy niej . 

Co do jesiennych premier , również czekam na fajne tytuły (rome , elder online , gta 5) Jedyna gra która może mi zamulać nawet przy podkręconej karcie to rome . Prawie jestem przekonany na 100% i  tego się boje najbardziej :D:D:D

OC trochę zmniejszę ,  1200 /1600 wole nie latać na krawędzi stabilności

Link to post
Share on other sites

Daj chociaż jakiś test z 3DMark lub z 3DMark11.

 

Ok podam wieczorem z tym ze ja procka nie mam kreconego i ramow  bedzie wynik tylko z krecona grafa

 

http://www.3dmark.com/3dm11/6112380

 

Nie wiem o co tu kaman ale ramy mam na 1600 a pokazuje 1333 ustawione a procek na 3,4 a pokazuje 3,8

Tak samo jak grafa core clock 300 heheh memory 150 ^^

driver ver. 12,1 a mam 13.1 ;]

Edytowane przez Praetoriian
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...