Skocz do zawartości

8800GT vs GTX280/4870


Recommended Posts

Zamieściłem swoje wyniki z 3DMark06 sprzed roku (kwiecień 2008) i to co mnie zdziwiło to właśnie wyniki ...

 

Jak wy to robicie, że wasze 4870/GTX260 wyciągają podobne rezultaty a GTX280 nieco mnie prześciga? Naturalnie na 3 GHz Core2 (+OC). Nie mówię o zestawach z początku stawki ale w pierwszej połowie.

 

Może gdybym teraz je zrobił to wynik byłby nieco lepszy ale nie o to mi chodzi: rozpiętość wyników mocnych kart (droższych 2x do 4x od mojej) jest porażająca.

Link to post
Share on other sites

Zamieściłem swoje wyniki z 3DMark06 sprzed roku (kwiecień 2008) i to co mnie zdziwiło to właśnie wyniki ...

 

Jak wy to robicie, że wasze 4870/GTX260 wyciągają podobne rezultaty a GTX280 nieco mnie prześciga? Naturalnie na 3 GHz Core2 (+OC). Nie mówię o zestawach z początku stawki ale w pierwszej połowie.

 

Może gdybym teraz je zrobił to wynik byłby nieco lepszy ale nie o to mi chodzi: rozpiętość wyników mocnych kart (droższych 2x do 4x od mojej) jest porażająca.

Różnica jest taka, że najnowsze karty i najmocniejsze testuje się w 3DMarku Vantage, tam ujawnia się prawdzia wydajność pomiędzy poprzednią generacją, a obecną. 3DMark 2006 nie służy do testowania najnowszych kart. Przykład masz chociażby na GTX295, który w 2006 uzyskuje wynik około 21k punktów, a w Vantage 22-23k punktów

Link to post
Share on other sites

Zamieściłem swoje wyniki z 3DMark06 sprzed roku (kwiecień 2008) i to co mnie zdziwiło to właśnie wyniki ...

 

Jak wy to robicie, że wasze 4870/GTX260 wyciągają podobne rezultaty a GTX280 nieco mnie prześciga? Naturalnie na 3 GHz Core2 (+OC). Nie mówię o zestawach z początku stawki ale w pierwszej połowie.

 

Może gdybym teraz je zrobił to wynik byłby nieco lepszy ale nie o to mi chodzi: rozpiętość wyników mocnych kart (droższych 2x do 4x od mojej) jest porażająca.

Różnica jest taka, że najnowsze karty i najmocniejsze testuje się w 3DMarku Vantage, tam ujawnia się prawdzia wydajność pomiędzy poprzednią generacją, a obecną. 3DMark 2006 nie służy do testowania najnowszych kart. Przykład masz chociażby na GTX295, który w 2006 uzyskuje wynik około 21k punktów, a w Vantage 22-23k punktów

A poza tym, 3DMark 2006 bardzo lubi procesory 4 rdzeniowe. Wynik w tym marku w 50 a nawet 60% zależy od szybkości procesora, w vantage różnica jest bardziej zbalansowana.
Link to post
Share on other sites

Nie chodzi o 1k czy 2k różnicy ale o to, że na tej samej karcie wyniki różnią się całkiem sporo, tj 14k a 21k.

 

W zasadzie zastanawia mnie to, że GTX260 potrafi mieć mniej punktów niż mój 8800GT.

 

Co do 4 rdzeni - 3DM06 nawet po wyłączeniu 2 rdzeni nadal się trzyma :D

Link to post
Share on other sites

No to logiczne. Na benchmark.pl nie można znaznaczyć, że ktoś używa CrossFire, karta z Crossfire będzie miała ponad 20k. Niektórzy po prostu nie piszą, że mieli karty połączone w CF. Tak samo ma się sprawa z ilością rdzeni. Przetestuj np. 4870 na jakimś 2-rdzeniowym kompie powiedzmy 3GHz na rdzeń, a później przetestuj tą samą kartę na 4-rdzeniowym też 3GHz na rdzeń, różnica będzie spora.

Link to post
Share on other sites

A to, że GTX260 czy 4870 będą niekiedy miały mniej punktów niż Twoja karta, spowodowane jest tym, że są ograniczane przez słabe procesory. Np. 3GHz na rdzeń to za mało wg. mnie aby takie karty pokazały swoje możliwości. minimum potrzeba 3.2-3.3GHz, przy 3.5GHz karta pracuje już na maksa. Mówię tutaj oczywiście o 4-rdzeniowych CPU, 2-rdzeniowe będą potrzebowały nieco więcej MHz na każdy rdzeń. Czyli inaczej mówiąc: Twojej karty graficznej nie będzie ograniczał procesor dwurdzeniowy taktowany zegarem powiedzmy 3GHz na rdzeń, natomiast karty pokroju 4870/GTX260 będą ograniczane przez taki procesor, ponieważ jest on zbyt słaby

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...