Skocz do zawartości

Athlon x4 620 vs. Pentium G6950


Recommended Posts

Witam!

Takiego dylematu nigdy nie miałem.

Składam nowego kompa i nie wiem pod jaki procesor.

Co jest lepsze i bardziej przyszlosciowe, chodzi o to tez ze jak wybiore dany procesor to czy plyta glowna na ktorej zloze go bedzie dluzej mi sluzyla (wiekszy wybor lepszych procesorow).

A wiec ktory procesor lepiej wypada (oba troche podkrece choc nigdy nie podkrecalem) ten athlon czy raczej pentium. Najlepiej jakby ktos oba przypadki znal w praktyce ;]

POZDRAWIAM!

:help: :help: :help: :help: :help: :help:

Link to post
Share on other sites

Oba procki mają swoje + i -. Otóż G6950 jest wykonany w niższym procesie technologicznym posiada układ IGP, jego podstawka to LGA 1156. Procek oferują dobrą wydajność w aplikacjach wykorzystujących maksymalnie dwajaja.

Natomiast jeżeli chodzi o athlona ii x4, to w testach 1:1 wydanie on gorzej. Ale ma też swoje zalety, ma przede wszystkim 4 rdzenie, co może przydać się w przyszłości. Działa też na sockecie AM3, który ma być wspierany przez kilka najbliższych lat.

Link to post
Share on other sites

Do tego athlona również niejako "gratis" są dostepne dobre integry w chipsecie 785G. Obie integry są porownywalne, a jak stopniowo modernizujesz kompa, to pewnie przez jakis czas moglbys na tym wysiedziec.

Wybor zalezy od tego czy bedziesz procka krecic, pentium znosi to duzo lepiej, ma mniejszy pobor prądu, fajne procesory są dostępne na tą platforme. Jakie wykorzystujesz aplikacje- bardziej 2 wątkowe czy raczej korzystające z wielu rdzeni? Ogolnie masz do wyboru 2 szybsze rdzenie (potencjał OC), albo 4 wolniejsze. Ja bym chyba jednak wybral athlona x4, z racji, że lubie pograc w GTA 4 :co:.

Edit: Zdecyduj na podstawie tego, z jakich aplikacji korzystasz. Do AM3 też są dostępne niezłe mocniejsze procki, nie skreslabym ich wcale z konfrontacji z i5.

O AM4 nie slyszalem, ale obilo mi sie cos o uszy o AM3+...

 

Miłej lektury: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... /7837.html :) Generalnie ten pentium trochę tu odstaje, ale pamiętaj o duzym OC

Link to post
Share on other sites

w tym wypadku postawił bym na intela, płyta główna na tym sockecie powinna dłużej posłużyć. Oferując w przyszłości lepsze możliwości rozbudowy. Bo nie zapowiada się,żeby socket AM3 mógł konkurować z 1156, nawet mając 6 rdzeni.

 

Jednak patrząc drugim okiem, różnica aż tak kolosalna nie jest, AM3 nadal gwarantuje bardzo dobrą wydajność.

 

Jeśli chcesz kupić komputer na dłużej, warto by zaopatrzyć się już teraz w 4 rdzeniowy procesor. Przy AMD będzie to tańsze, a przy intelu przydało by się dopłacić chociażby do i3 żeby dostać 2 dodatkowe wirtualne wątki, a najlepiej i5 :menda:.

Link to post
Share on other sites

Athlon X4 bardziej przyszłościowy niż Pentium, za to Socket 1156 jest nowszy i bardziej przyszłościowy niż AM3 :menda: Tak wiec, masz na prawdę trudny wybór, jednak cokolwiek byś nie wybrał nie będziesz specjalnie płakać. Osobiście i tak kierował bym się ku Intelowi

Link to post
Share on other sites

Ehh, socket 1156 bardziej przyszłościowy? Zapomnieliście jak to Intel ostatnio tymi socketami żonglował? Przyjdzie kolejna architektura i pewnie pojawi się nowy socket ot to.

Jeżeli chodzi o AMD, to w tej chwili i przez jakiś czasz (pewnie kilka lat - tak jak zapowiada sam producent) ten socket będzie główny. A nawet jak po tym czasie pojawi się nowy, to AMD pewnie i tak zastosuje kompatybilność wsteczną tak jak było z AM2+...

Więc moim zdaniem bardziej przyszłościowa jest AM3, natomiast co nie podlega dyskusji lepsze procki ma Intel :menda:

Link to post
Share on other sites

Ehh, socket 1156 bardziej przyszłościowy? Zapomnieliście jak to Intel ostatnio tymi socketami żonglował? Przyjdzie kolejna architektura i pewnie pojawi się nowy socket ot to.

Jeżeli chodzi o AMD, to w tej chwili i przez jakiś czasz (pewnie kilka lat - tak jak zapowiada sam producent) ten socket będzie główny. A nawet jak po tym czasie pojawi się nowy, to AMD pewnie i tak zastosuje kompatybilność wsteczną tak jak było z AM2+...

Więc moim zdaniem bardziej przyszłościowa jest AM3, natomiast co nie podlega dyskusji lepsze procki ma Intel :menda:

dzięki przeniesieniu kilku ważnych elementów do procka, zyskano lepszą wydajność i trzeba było zmienić podstawkę, nie możliwym było zachowanie wstecznej kompatybilności. Jeśli AMD nie zastosuje podobnych trików, nie zrówna się wydajnościowo z Intelem. A co do zachowania AM3, niech sobie je trzyma. Osobiście jeśli mam szanse kupić lepszą i nowszą platformę za prawie tą samą kasę, to ja ją wybieram. Nie widzę ani 1 powodu który by ciągnął mnie ku AMD.

A co do tego "żonglowania" Wprowadził 2 nowe podstawki, ot co... taki postęp, nie zapowiada się w najbliższej przyszłości, że będzie jakaś zmiana, nie zanim zrobi to AMD :menda:

 

xpris... wiem,że bardzo kochasz AMD i ATI :(.

Link to post
Share on other sites

Dobra z ta przyszlosciowoscia xD to lepiej sie nie zastanawiac.

Co na dzien dzisiejszy jest lepsze Athlon x4 620, Phenom II x2 550 Black Edition, Pentium G6950 lub cos innego polecacie w okolicy 300zł?

Uzywac bede tego do gier głównie. I troche pobawie sie w OC w zaleznosci od modelu ;]

:)^^:) :help: :menda::(:menda:

Link to post
Share on other sites

To może Athlon II x3 420 2,7 GHz. można juz dorwac w okolicach 250 złotych, czyli sporo by Ci zostalo np. na chlodzenie. Wykrecasz wtedy takiego procka na 3,5 i masz wydajnosc w aplikacjach 2 watkowych (wiekszosc gier), oraz na przyszlosc jak wiecej gier zacznie ogarniac więcej rdzeni.

Link to post
Share on other sites

xpris... wiem,że bardzo kochasz AMD i ATI

Ehh, jak byś nie widział staram się pisać obiektywnie. Napisałem, co według mnie jest bardziej przyszłościowe, co do procków na końcu napisałem, że lepsze ma Intel więc w czym Ty tutaj widzisz jakieś "halo"? Gdybym tak miał, to nie dopuszczał bym do siebie innym rzeczy tylko kurczowo trzymał się jednego rozwiązania twierdząc ,że to jest super a wszystko inne be...

A spój w tym wątku na 2 post, wymieniłem zalety zarówno jednego i drugiego, starając się zachować obiektywizm.

 

Wracając jednak do tych podstawek, mówisz, że prędzej AMD wymieni AM3 na inną niż Intel zmieni podstawkę. Ja bym to nazwał wróżeniem z fusów, bo nie masz, żadnych podstaw tak twierdzić. Równie dobrze, może tak być, a równie dobrze, za kilka miesięcy możesz się dowiedzieć o planach wydania nowego socketu. Co AM3 masz konkretną deklarację, że nie zamierzają zmieniać podstawili przez kilka lat...

Link to post
Share on other sites

Co AM3 masz konkretną deklarację, że nie zamierzają zmieniać podstawili przez kilka lat...

 

Jaką? Chodzi Ci o 6 rdzeni ciągle w jednej i tej samej architekturze?

Następna architektura będzie wymagać na 100% nowego gniazda teraz już LGA a chyba nie myślisz, że AMD dalej będzie ciągnąć starą i w gruncie rzeczy mało wydajną architekturę.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz sprzęt na teraz i masz bardzo ograniczone fundusze - wybierz Athlona X4, nie X3 czy Phenom II, wielowątkowość w sumie jeszcze raczkuje, ale 2 Wątki od Athlona X4 w zupełności wystarczą do aplikacji nie obsługujących 4 wątków. A te które to robią, będą zdecydowanie szybsze na 4.

 

Co do Intela, ja nadal uważam,że jego platforma jest lepsza, pod chyba każdym względem... ale za to trzeba ekstra dopłacić, uważam,że warto :( ale jak się nie ma... to się lubi co się ma, a AMD da się lubić :menda:

 

xpris

a co do wróżenia, oj czemu nikt nie czyta tekstów tak jak zostały napisane, czy ja wróżyłem? Napisałem że.... "nie zapowiada się........" :menda:

Link to post
Share on other sites

Nie samym OC człowiek żyje, takie 3-3,3Ghz na rdzeniu w zupełności wystarczy do grania, nawet przy bardzo dobrej karcie graficznej. w Twoim wypadku myślę 3,0Ghz będzie akurat, nie ma co szaleć bo nie będzie z tego widocznych efektów. Wiec taki Athlon X4 620 będzie dobry.

 

Socket 1156 z Pentiumem będzie słabszy od tego AMD, ale nie aż tak strasznie słabszy...

 

Jakikolwiek zestaw nie wybierzesz, przy graniu różnice będą naprawdę nie wielkie :menda: I tak główną robotę odwala karta graficzna. Oba procesory zapewnia jej odpowiednie wsparcie.... .

Link to post
Share on other sites

Na 2 karty ze średniej półki, to dobra 500 wystarczy spokojnie. Ale czy ja wiem, czy jest sens sie bawic w CF/SLI. Lepiej sprzedac wolniejsza karte, dorzucic kase i kupic jedna mocniejsza, nowoczesniejsza, ze stosunkowo małym poborem prądu- to i 400 W wystarczy z zapasem.

Mniejsze rachunki za prąd :menda: i nie wszystkie gry dobrze ogarniaja 2 karty graficzne.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...