Skocz do zawartości

GTX660/670 + uniwersalne bloki wodne


Recommended Posts

Witam - szybkie pytanie - czy posiada ktoś GTX660/Ti lub GTX670 z zamontowanym na niego uniwersalnym blokiem wodnym ? Jak się sprawuje, czy są jakieś problemy, jak temperatury oraz VRMy.

Interesują mnie zwłaszcza referencyjne GTX660/670 z krótkim laminatem, bo powoli przymierzam się właśnie do przesiadki z GTX460 SLI na GTX660Ti/670 SLI i przełożenie moich uniwersalnych bloków EK VGA Bridge Edition, które aktualnie chłodzą moje grafy.

Link to post
Share on other sites

t.luk - to odpowiedź na moje pytanie czy żart ?

effendi360 - fotki były w dziale modding - projekt klocek...

 

A teraz ponawiam pytanie - czy posiada ktoś GTX660/Ti lub GTX670 z zamontowanym na niego uniwersalnym blokiem wodnym ?

Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

@ UP

To nie był żart tylko fakty :P Jak masz na VRM radiator fabryczny (i jest on duży) to nie masz się co przejmować temperaturami. Dopiero jak będziesz montować jakieś uniwersalne heatsinki, to trzeba zadbać o bezpośredni nawiew...

Link to post
Share on other sites

t.luk - jeśli nie masz takiej grafy o jaką pytam to nie pomagaj na siłę.

Większość 660Ti/670 referencyjnych powinna mieć (ale nie wszystkie z tego co widziałem) dość spory aluminiowy, lecz prostej budowy radiator na sekcji zasilania, który jest owiewany także przez turbine karty. Gdy zamontuję blok, to nawiewu nie będzie, chyba że zorganizuje go sobie sam za pomocą dodatkowych fanów.

Ponawiam więc pytanie - KTO POSIADA TAKĄ GRAFĘ I UNIWERSALNY BLOK NA NIEJ.

Dlaczego tak nadal dopytuję - czytałem o problemie z sekcją na gtx660Ti msi ale z firmowym chłodzeniem a nie stockowym referencyjnym. Facet pisał, że po założeniu bloku karta wysypywała się i to wcale nie z winy bloku (grafa była zimna), a raczej chyba z winy temp VRM. Po ponownym założeniu fabrycznego chłodzenia, karta przechodziła te wysypujące się testy bez problemu. MSI stosuje tam płaski aluminiowy radiator (albo raczej blachę) na prawie całej karcie tuż pod dwoma wentylatorami, który chłodzi kostki VRM oraz RAM. Właśnie dlatego wolę referenta gtx (krótkie pcb i sekcja tylko w jednym miejscu), ale nadal nie wiem, czy problem pojawi się czy nie. Aktualnie ma moich gtx460 nie mam radiatorów na sekcji zasilania i wszystko śmiga bez problemu (pomiar pirometrem laserowym w trakcie gier i furmarka).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...