Skocz do zawartości

Proszę o sprawdzenie zestawu i uzupełnienie części.


Recommended Posts

Wszystko zależy od danej serii płyt. 
Wszech-wielbiony p67 pro3 b3 oferował jedynie rozległą sekcję zasilania w niskiej cenie - logicznie na czymś trzeba było uciąć koszta aby produkcja była opłacalna - a, że taki zestaw świetnie spisywał się z architekturą Sandy Bridge, był to strzał w dziesiątkę.
Niestety, po premierze 3570k oraz płyty na Z77 szybko można było porównać, że wspominany Asrock to przeciętniak nie warty już uwagi - jak to mówiłem to wieszali na mnie psy i sugerowali herezje, ale szybko okazało się że mam rację, nikt o tej płycie już nie pamięta i to wcale nie wina nowości związanych z chipsetem Z77.

Aktualnie, w moim osobistym mniemaniu, sytuacja mainstreamu na Z77 prezentuje się następująco - Gigabyte dał du*y i wypuścił najmniej konkurencyjne płyty główne, przeciętnie chłodzone, nieźle wykonane ale nic porywającego.
Asrock ma swoich zwolenników, ale dla mnie to nadal są "resztki po asusie" mimo, że to dawna historia. Płyty są już konkurencją, ale nie są w pełni gotowe na zajęcie sobie głównej pozycji na żadnej z półek cenowych.  Asrock jest więc w porządku, ale mimo wszystko seria od MSI to lepszy zakup. Inżynierowie z MSI lepiej spędzili czas pracy i wymyślili zwyczajnie lepszy sprzęt, zawarli lepsze technologie i przede wszystkim lepiej go wykonali. 
Widać to jak na dłoni, wszelkie półki cenowe zajęte przez płyty MSI - G43, G45, GD55, a nawet Mpower. 

Link to post
Share on other sites

Prawda, jest to trochę nieszczęsna płyta, ale to raczej dlatego, że przedobrzyli niż poszli na łatwiznę.
Jednak jak tak patrzę, to więcej osób decyduje się na wyciągnięcie losu na loterii i zabawie z Mpowerem niż kupnie chociażby Extreme6 czy Z77X-UD3H.

Kwestia rozważenia, czy jest to wybór przemyślany czy szalony ;)

Link to post
Share on other sites

MPower to konstrukcja z kategorii "dużo i fajnie, ale po co". Jak już high-end od MSI to Z77A-GD80 z Thunderbolt, który może tam kiedyś się przyda niż przebajerowany MPower, gdzie połowa bajerów jest po to by było co napisać na pudełku.

 

Obiektywnie "sweet-point" to GD55, optymalna i w przystępnej cenie. Bez zbędnych bajerów, ale nie przesadnie zubożona. G43 to znowu produkt z kategorii "jest i działa", ale nic pozatym o tej płycie napisać nie można. Chociaż prostota ma swoje plusy, mniej rzeczy może się zepsuć. Dlatego ja osobiście mimo rozbudowanej konfiguracji zdecydowałem się na G43 bo po co mam płacić, za coś czego nigdy nie wykorzystam. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...