Skocz do zawartości

Extreme Makeover: Buda Edition - czyli projekt Black Cube


Recommended Posts

Jako, że dziś podczas przymiarek inteligentne zarysowałem sobie farbę na dole budy to pytanie do Was, biały carbon czy czarny na "podłogę" dać. Kolejna rzecz to panel, ten co mam delikatnie mówiąc...nie podoba mi się do końca, niestety panel który chcę sobie sprawić musi spełniać 2 sprawy:

 

  • oprócz standardowych portów USB (2.0/3.0) i wyjścia audio/mocro MUSI mieć
  • włącznik on/off i reset
  • jakby sie dało to kontrole wentli

I tu pytanie do Was czy takie coś widzieliście w miarę rozsądnej cenie?

 

Jak nie to mam sprawę do Ciebie ering, gdzie kupiłeś ten kozacki włącznik (jeszcze jak ellitke na crysisa robiłeś). Jedyne gdzie takie widziałem to w sklepach jak u Darmacza po jakiś popieprzonych cenach 40-50PLN/szt

 

EDIT. Właśnie dostałem 2 maile, oplecione przedłużki i wentle już jadą :D

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

jak dla mnie biały,

co do panelu to widziałem różne cuda ale żeby wszystko w jednym to nie bardzo chyba że zadziałasz z czymś takim sam nad nim myślał cena podobna do tej co podałeś ale ma więcej w jednym

Edytowane przez ernig
Link to post
Share on other sites

Fajny tylko za tą cenę mam blok na cpu ;)

 

ering, jeszcze jedna sprawa do tego panelu co mi podesłałeś... przecież ja na całym topie mam mesh nawet o tym sam zapomniałem :/

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

Nieee, do drzwi inspiracja był Fractal R4 i to jest najpiękniejszy front ever (moim zdaniem ofc) :). Przyjdą dziś wentle wpasuje te 140mm to pomyśle co by można było wykminić. Zawsze jest opcja ZA drzwi ;)

 

 

I tak!!!! Po wizycie 2 kurierów mam już wentle i komplet przedłużek od Darmacza

 

http://img59.imageshack.us/img59/6518/ynof.jpg

 

 

Powiem szczerze, że jak na kabel 24 pin w promocji za 20 PLN to jestem mega zaskoczony jakością. Gruby mocny oplot, żadnego zwijania, falowania czy prześwitywania kabli. Z Przedłużkami 8 pin i 6 pin to samo! :D

 

Trochę zasmucił mnie brak oplotu na AC F12 :/

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Lecimy dalej, wymyśliłem sobie podświetlanie logo z boku budy. I tak po pomyśleniu stworzyłem takie coś

 

http://imageshack.us/a/img841/2294/geyg.jpg

 

w ramach wyjaśnienia, znajomi mówią na mnie klucha/kluchonix/kluch ;) i w związku z tym w tagach używam klch.

 

Co do budy, dziś wkleiłem na nowo szybę (tak tym razem wymierzone wszystko co do mm) i naklejam taśmę rzep do szybkiego montażu wentla 140mm na top i filtrów przeciw kurzowych. Jutro zajmę się nitowaniem tacki na mobo, malowaniem sanek do kosza hdd i mocowaniem samego kosza. Cały czas sen z powiek spędza mi panel boczny, ale coś wymyślę...

 

zostały do zamówienia oploty na wentle folia carbon na podłogę i jutro jadę po czarne PCV na maskowanie kosza na panel i DVD. Jakieś pomysły na naklejkę?

 

 

 

EDIT: Tak w sumie to to "logo" można by dać na maskowanie napędu i panelu a na budę coś wymyślić...

 

EDIT2. jestem w trakcie tworzenia projektu na backplate, ale oczywiście na 2 sec przed zapisaniem wersji finalnej z wymiarami, pozycjonowaniem otworów itp program się wysypał i cała praca w pis.... w cholerę.  :[  :[  :[


Dobra, obudowa na napęd zrobiona (HIPS KRUL  :D !). I teraz tak, podłoga z racji porysowania tacka na mobo i mojego lenistwa będzie obklejona folią carbon czarną, a ja mam pytanie czym obkleić zabudowę napędów -carbon biały czy czarny, czy folia czarny mat/biały mat. Tak to wygląda obecnie.

 

 

http://img571.imageshack.us/img571/2115/znc0.jpg

 

 

Aaaa i jeszcze zrobiłem oploty do wentylatorków ;)

 

No i zapotniałem się pochwalić ostatnim zakupem. W Castoramie dorwałem resztkę magazynową w postaci paska białego zimnego led 50cm za... 4PLN!!!

Edytowane przez dadulek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

a co powiesz na połączenie w budzie białego mat i carbon?

w sensie co białe zostaje białe a co czarne to carbonem?


Kurde... znalazłem taką foliję http://allegro.pl/folia-okleina-bialy-mat-biala-matowa-152x50cm-i3567581686.html i tak się zastanawiam, czy z zewnątrz całej budy tym nie machnąć. Parę niedoróbek przy malowaniu jednak powstało, a to byłby lek na całe zło...

Link to post
Share on other sites

Nierówności nie mam. Było wsio szpachlowane przed malowaniem. Bardziej ciulowaty lakiernik tu jest problemem ;)


Dobra padło na oklejanie :D i teraz pytanie. Co wg Was będzie lepsze na zewnątrz:

http://allegro.pl/folia-okleina-bialy-mat-biala-matowa-152x50cm-i3567581686.html czyli będzie wyglądać jak teraz tylko ładniej,

http://allegro.pl/folia-okleina-bialy-carbon-3d-50x152cm-hurt-detal-i3591319529.html czyli szaleństwo carbonu ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ja też jestem za karbonem, z gładkimi foliami może być ten problem że wyjdą na nich wszystkie niedoskonałości powierzchni, a karbon ma strukturę która może zamaskować te braki

U siebie użyłem też gładkiej folii czarny mat na spodzie obudowy nie jest źle ale to najtańsze rozwiązane z casto więc szału nie ma . Bardziej zadowolony jestem z tych folii ze strukturą ładniej leżą  są grubsze

Link to post
Share on other sites

Mnie tez sie osobiscie carbon podoba ale tylko to juz bedzie setny mod na oklejenie carbonem. I tutaj mam dylemat. O nierownosci nie moje sie w ogole bo blachy mam jak lodowisko przed zawodami ;). Marzy mi sie folia o fakturze szczotkowanego alu biala ale takiej nie ma niestety.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...