Skocz do zawartości

Ocena zestawu


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez stelek,

Recommended Posts

 

Stelek dzięki za wypowiedzi :D Kingstona wziąłem bo słyszałem ze jest chwalony. wiem że na boxie się nie podkręca.. Dlatego napisałem proszę cie. Co do dysku ssd to który? (najlepiej z oderty sklepu pcprojekt) W zestawie będzie macho :D a nagrywarkę to :Asus 24x DRW-24B5ST DVD +/-RW DL Black, Pioneer DVR-220LBK 24x DVD +/-RW DL LabelFlash Oem black czy ta Lite-ON IHAS124-04 24x DVD +/-RW DL Black Oem cena jest ta sama więc luz :P

 

 

Którą ? ? :D

 

Co do nagrywarki zastanów jeszcze sie nad LG .

Link to post
Share on other sites

w takim razie napisze do nich na meila i zapytam o cenę m4 ewentualnie potem dokupię dysk ssd :D

 

Jeszcze jedno kolega też za mnij więcej tydzień będzie skladac kompa i zlożyłem dla niego teki zestawik tak do 5k co o tym sadzicie :D https://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/data__eJyrViooyk8pzS5RsopWMrEwN1PSUTKxNDYCUqbGJhYgnrGlCZgyBcmZGhmCKUNzY7BKU0sgZWhpbg4WBMsZW1oagigTcxOlWB2lzJz84mSQ6SBB4nFsLQAJUR8T

Link to post
Share on other sites

Czekam na innych wypowiedzi :D Wiem ż niby 660ti na ale cóż lepiej mieć markowe komponęty niż... 



A kartę wziość od Gigabyte czy MSi ? I jaka pastę termo przewodzącą?

Edytowane przez Folls
Link to post
Share on other sites

Wiem ż niby 660ti na ale cóż lepiej mieć markowe komponęty niż..

niż wydajnego kompa ....

Markowe komponenty wybiera się w odniesieniu do całego budżetu - powyżej 3,5tyś (za komputer) GPU powinno być minimum 7950. Przy kwocie 5tyś. wkłada się najwydajniejsze GPU + i5 OC + SSD - wtedy dobiera się resztę z tego co zostało z budżetu. Nie polecam robienia tego na odwrót - średnie GPU i mocne komponenty. Nie pograsz na tym zbyt komfortowo, a radość z lepszych podzespołów nie doda żadnych FPSów i nie poprawi wydajności maszynki. Przemyśl sprawę, bo jak dla mnie zestaw za 5k z 660Ti to chyba jakaś pomyłka, ewentualnie maszynka jakiegoś funboya   ;)

Link to post
Share on other sites

Stelek propozycja :D

 

Edit: Mógłbyś zrobić zdjęcie jak wygląda twoja płyta główna? Czy ramy nie wadzą z Tym ogromnym Colerem? A co z kartą? Od kogo? (Kiedyś napewno kupie 2 do sli) Opłaca się dołozyc do i7 ?


 

Co sadzisz o Thermalright Silver Arrow SB-E SE ? Dobre jest to chłodzenie ?



Stelek propozycja :D

 

Edit: Mógłbyś zrobić zdjęcie jak wygląda twoja płyta główna? Czy ramy nie wadzą z Tym ogromnym Colerem? A co z kartą? Od kogo? (Kiedyś napewno kupie 2 do sli) Opłaca się dołozyc do i7 ?


 

Co sadzisz o Thermalright Silver Arrow SB-E SE ? Dobre jest to chłodzenie ?

A więc tak wygląda 8 moich propozycji. Ktora jest najlepsza i dlaczego (niżej zdjęcie)

http://img837.imageshack.us/img837/7392/beznazwydq.png

 

Edytowane przez Folls
Link to post
Share on other sites

http://img542.imageshack.us/img542/6016/noctigskill.jpg

---------------------

Chłodzenie SilverArrow SB-E SE, to górna półka - według mnie jedno z najlepszych na rynku, osobiście wolę Nocti z racji bardzo dobrych wentylatorów w zestawie, Arrow kuleje troszkę pod tym względem. Wersja SB-E jest OK jeżeli chodzi o kulturę pracy, ale wersja Extreme daje już o sobie znać  ;) i na tym modelu doskonale widać że wiatraczki w SilverArrow mogły by być ciut lepsze. Jest to moja prywatna opinia w tej materii, a dodam że bardzo lubię narzekać  :D

Wracając do tematu - do gier :

 i5 3570K + Macho < najlepsze combo, cooler nie jest przesadnie drogi, a jego wydajność wystarcza do porządnego OC procka(porządnego dla chłodzenia typu AIR, żeby nie było). Sama i5 wykręcona powyżej 4,2GHz uciągnie bez większego trudu topowe GPU. i7 jest zbędna, chyba że komputer będzie używany do jakiś ambitniejszy celów jak np. obróbka foto / video, grafika 2d/3d, programowanie itd.ale to i tak by musiała byc dosyć częsta praca żeby się opłaciło - wykręcona i5 również się nada do takich celów.

Mobo - Asrock Ext4 ale jaki ? Z77 czy P67? Zakładam że "Z77"  ;) Jak dla mnie dobry wybór. Głównie polecane jest MSi Z77A g45 / gd55, ale ten Asrock niczym nie ustępuje takiemu GD55, więc czemu nie? Do tego Z77 ext4 to kolejne udane mobo do OC po P67 pro3.

GPU - gtx670 jak wolisz Nvidię lub 7970 jak wolisz Ati - wybrałeś 670. Gigabyte jest dobrym wyborem. MSi TF to szuszarka jak dla mnie, ale nie każdemu przeszkadza jego "świst". Dodam że Giguś WF3 też super cichutki nie jest, ale na tle innych kart wypada naprawdę dobrze. I tylko dzięki temu chłodzeniu często polecam GPU od Gigabyte.

ram - jak zależy Tobie na G.Skillu a nie jesteś pewien czy RipJawsy wejdą pod Cooler CPU to możesz jeszcze zdecydować się na serię Ares, która ma niskie profile radiatorów. Osobiście nie spotkałem jeszcze chłodzenia pod, które Ripów bym nie zmieścił - mają troszkę wysunięty radiator, ale nie jest to taka przesada jak w przypadku Vengeance itp.

Zasilacz - BQ 630W - jak L8 i wyżej to OK, jak L7 to zmień  :D na L8 / E9 ...

Buda R4 - polecam zakup od 2 do 4 wentylatorów w celu polepszenia warunków OC - Fractale e"R"ki to takie puszki szczelne są (średnio +5stopni) i warto wzmocnić w nich co nie co "przeciąg" > szczególnie na front drugą 120mm. Warto jeszcze TOP obstawić (140mm x1-2) i na spód 120mm i będzie cacy   8-)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cooler :

Macho B&W (około 200zł)

SilverArrow SB-E SE (300zł)

Noctua NH-D14 (350zł)

Wybieraj do woli zależnie od budżetu - Macho najtańszy i dobry jak pozostałe 2 modele więc idąc trybem eco wybrał bym jego  ;) Jak Ciebie stać na konkret cooler to możesz dorzucić, ale miej świadomość że wzrostu OC nie będzie z tego tytułu (a jak będzie to niezbyt duży).

Odnośnie wentylatorów na PCProjekt nie ma nic godnego uwagi  :(

Osobiście używam Enermaxów - 120mm / 140mm (T.B.Apollish / Silence) , ale jest wiele innych dobrych wentylatorów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po twoich propozycjach widzę że budżet podniosłeś do 6K, więc ... ;)

Esc.pl 5843zł 

CPU : i5 3570K

Cooler CPU : HR-02 Macho Black-White

Mobo : MSI Z77A-G45

RAM : G.Skill 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ares

GPU : Gigabyte Radeon HD7970 OC 3GB

SSD : Samsung830 128GB

HDD : Western Digital Blue 1 TB

DVD-RW : Liteon iHAS124 SATA (black)

PSU : bequiet! PurePower L8 630W (CM)

LCD : Benq GW2460HM 24" FHD VMA

OS : Win7 Home 64bit

Do tego zestaw wiatraczków z cooling.pl do R4, kręcenie CPU i nic, tylko grać  ;)

W Esc.pl jak złożysz przez "stwórz zestaw" to złożą, wgrają OS i stery za darmo.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Mobo sobie zamienie na Asrocka (bardziej mi sie podoba, ma wejście pci do sieciowej.) I kartę na gtx670 :D (Jak już pisałem wolę zielone ) Dzięki :D


edit: Jeszcze jedno ile mogę do tego Asrocka podpiąć wentylatorów bo nie mogę nigdzie znaleść o tym informacji...

Edytowane przez Folls
Link to post
Share on other sites

Ok :D Dzięki 



A jak wygląda sprawa z składaniem w esc.pl ? Ułożą jakoś wmiare te kable? Sami wożą towar czy wozi je jakaś firma kurierska?

Edytowane przez Folls
Link to post
Share on other sites

Towar dostarcza kurier (raczej standard). Co do układania kabli i samego składania to ciężko powiedzieć - raz lepiej, raz gorzej. Nie ma to jak sobie samemu poskładać maszynkę - dla mnie to niezła zabawa (czasami trochę nerwówka) i polecam Tobie samodzielny montaż. Oglądnij kilka filmików instruktażowych na Youtube - przekonasz się że nie ma w tym nic trudnego  ;)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...