Skocz do zawartości

Podkręcanie VTX3D Radeon HD 7870 Black Edition


Recommended Posts

Witam. Zabrałem sie za podkrecanie karty VTX3D Radeon HD 7870 Black Edition, parametry karty 975/1500, gdy podwyższyłem taktowanie o 100 czyli 1075/1600 i przejechałem 3dmark 11, w połowie testu wyskoczyły mi paski na ekranie, nie da się nic zrobić wtedy zostaje tylko reset komputera. Moje pytanie tutaj, czy to sa artefakty? Czytałem na stronie że można ją wkrecić na parametry 1425/2000.

 

 

Czekam na odpowiedzi.

Edytowane przez BartesWZL
Link to post
Share on other sites

Spróbuj podbić trochę napięcie... ogólnie głupota brać karty pokroju 7870 od tak badziewnego producenta...
Corke Clock powinieneś podbijać o 5-10 MHz, a Memory Clock 15-20 MHz i wtedy sprawdzać czy jest stabilnie.

Edytowane przez polish95
Link to post
Share on other sites

W porgramie msi aferburenr odblokowujesz to w ustawieniach. Odblokuj kontrolowanie napięcia i monitorowanie zaznaczasz.  Masz tam również zakładkę wentylator, włącz sterowanie wentylem i ustaw sobie aby wentyl wkręcał się na 100% od 70st. itp. poustawiaj sobie przy jakiej temp jaka prędkość wentyla.




Liczę na +



Gwarancji nie tracisz, nieda się tego wykryć %-):majkel:



Napięcie ustaw na 1.3-1.35

Edytowane przez kargulec12
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

W porgramie msi aferburenr odblokowujesz to w ustawieniach. Odblokuj kontrolowanie napięcia i monitorowanie zaznaczasz.  Masz tam również zakładkę wentylator, włącz sterowanie wentylem i ustaw sobie aby wentyl wkręcał się na 100% od 70st. itp. poustawiaj sobie przy jakiej temp jaka prędkość wentyla.

 

 

Liczę na +

 

Gwarancji nie tracisz, nieda się tego wykryć %-):majkel:

 

Napięcie ustaw na 1.3-1.35

No chyba żartujesz z tym  napięciem powyżej 1.3V  przecież to chłodzenie nie wyrobi  w standardzie jest napięcie 1.257V o ile się nie mylę  mam radka z tym samym rdzeniem thaiti le  mój jest od saphire  dual fan podkręca się wybornie  na gpu 1235mhz pamięć 1650mhz efektywnie 6600mhz  bez zmiany napięcia. Niestety nie udało mi sie odblokować napięcia żadnym programem .Tobie polecam również nie zwiększać nawet jak się da bo ta karta bardzo się grzeje a system chłodzenia na twojej karcie nie poradzi sobie z nadmiarem ciepła  spróbuj ustawic gpu 1100mhz i pamięci 1525mhz powinno być stabilnie

Link to post
Share on other sites

Wyrobi jak ustawi wentyla na 100% od 70st :)  Jełśi ci głośnośc nie przeszkadza to polecam ustawic 100% od 65st. Ja bym startował od 1.3V i 1200mhz na rdzeniu jeśli będzie nie stabilnie wbijaj 1.35V monitoruj temp. Jeśłi będą na 100% wentyla przekraczać 80 to zbij npięcie i zgegary. Jak będzie stabilnie to podkręcaj dalej.

Edytowane przez kargulec12
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...