Skocz do zawartości

wymiana 7950 na coś "lepszego", czy jest sens?


Recommended Posts

Śmię ujarzmić mą teorię na temat nadchodzącego gta V, na którego chyba każdy gracz czeka, dlatego w tym momencie stawiam na "zielonych" Rockstar zawsze wspierał Nvidie i podejrzewam że przełoży się to na wydajność, dziękuję.

Aby ją potwierdzić powrócę do Gta Sa lub Gta IV gdzie radki dawały "pupy"

 

Mały teścik, mimo że to zotac, wrzucam ;d

http://www.bestpcinfo.pl/zotac-geforce-gtx-680-2gb-test-karty-graficznej/

Edytowane przez bols244
Link to post
Share on other sites

Co mają zielone ? Physx to pierdoła . Cuda przydadzą się zaawansowanym (przełożenie obliczeń z procka na kartę ) np. w kodowaniu video. Za większy plus podałbym tech demo A new down Piękne

 

 

 

przeciez te demo po opatchu chodzi tez na kartach AMD... 

A liczyc na kartach amd tez mozna i nie tylko kodowanie video i to w wiekszosci przypadkow o wiele szybciej niz na nv wiec strasznie "z du*y" ten argument

Link to post
Share on other sites

Czyli jednak dobrze wybrałem 660Ti zamiast 7950 :) bo miałem straszny dylemat ale dalej twierdze że obie karty są porównywalne ze sobą.

 

Szyna 192bit nie przeszkadza tak bardzo nawet w najnowszych grach przykład CRYSIS 3.

 

AUTOR myśle że nie ma sensu wymiany 7950 chyba że na 670 to można się nad tym zastanowić ale za rogiem masz 770 czy 760Ti patrzac na specyfikacje wynika że  ( 760Ti = 670 a 770 = 680 ) wiec proponuje poczekać do kwietnia zobaczyć ceny i wówczas się zastanawiać.

Link to post
Share on other sites

juz pisalem kiedys o tym w podobnym temacie,ze posiadałem sapphire hd7950 OC i naprawde w niektorych grach ,,dziwnie,, gry chodzily np, skyrim,sleeping dogs,wiedzmin 2 czy nawet fifa 13. moze to byla wina sterownikow (12.11 wtedy) moze ustawien sterownika,nie wiem, ale po przesiadce na referenta plita gtx 670 ,wszystkie gry chodzily tak jak powinny chodzic,czyli 100% plynnie bez zadnych zabaw ze sterownikami.i mozliwe ze nowe sterowniki rozwiazuja ten problem AMD.

 

ps: nigdy nie bylem fanem ani AMD ani Nvidi.

Link to post
Share on other sites

A Wy dalej polecajcie te czerwone gówna, a na mnie plujcie, jak piszę że to jest syf.

BTW. Przeprowadzam sobie małą statystykę, ile jest tematów na naszym forum od początku roku: "problem z kartą amd" vs "problem z kartą nv". Jak na razie jest 58 do 5 dla AMD :]

 

KUPUJCIE DALEJ RADKI DO GRANIA !  %-)  :sciana:

 

 

 

Napisz mi chłopie jakie KONKRETNIE miałeś problemy i z JAKIMI grami albo nie pisz bzdur. Jakoś ja gram we WSZYSTKO co wychodzi przynajmniej w celu obczajenia i żadnych problemów nie mam z KARTĄ. A jeżeli już jest coś nie tak to zawsze wina leży po stronie złej jakości portu a nie katy czy sterowników.

Wlacz msaa w starym jak swiat saint row 3 I powiedz ile masz fps. go**o mnie obchodzi czego to jest wina, na AMD jest 50-60 fps a na NV spadki do 30 fps I na tym polega roznica, to samo jest w hitmanie a w armie zeby miec spadki wieksze na 680 niz na 7950 nawet nie musisz wlaczac msaa. Dla Ciebie to wina portu konsolowego, dla mnie tak na prawde nie wazne czego to jest wina. Swoja droga trzeba byc totalnym ignorantem, zeby stawiac teze, ze jesli cos slabo dziala to na pewno nie jest to wina karty.

Edytowane przez evergreen
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Nie wiem o czym do mnie rozmawiasz; przeszedłem saints row 3 na 570 SLi i miałem stałe 60 klatek. Po co mam włączać funkcję, która zarzyna 30 klatek a nic nie daje w obrazie ? A pobiorę tak z ciekawości ten saints row i zobaczę jak teraz chodzi. Zresztą, patrz dalej w cyferki na frapsie.. właśnie o tym mówę...

Link to post
Share on other sites

go**o mnie obchodzi czego to jest wina

Dla Ciebie to wina portu konsolowego, dla mnie tak na prawde nie wazne czego to jest wina. Swoja droga trzeba byc totalnym ignorantem, zeby stawiac teze, ze jesli cos slabo dziala to na pewno nie jest to wina karty.

 

Ignorantem trzeba być, aby nie chcieć dochodzić przyczyny problemu.

Gówniarzem trzeba być, aby spodziewać się rozwiązania problemu bez zaangażowania.

Idiotą trzeba być, aby na forum o tematyce komputerowej wysnuwać założenia, że uzasadnione gdybania (w celu dojścia do prawdy) o sprzęcie są nieważne. 

 

Na koniec zapraszam do tematu "Ultra granie", tam jest sporo opisane o takich jak Ty - którzy znają trzy terminy

1. uruchom grę

2. włącz MSAA

3. marudź o ilości FPS

 

   Mnie mało obchodzą Twoje przygody i opinie, jeżeli prezentują taki poziom wypowiedzi jak dotychczas. Albo zaczniesz dzielić się empirycznymi doświadczeniami w sposób przystępny dla czytelnika, oraz wprowadzisz trochę rzeczowej wiedzy/pomocy/informacji w Twoje wypowiedzi albo dostaniesz metkę fanboya i na niej wylecisz stąd w siną dal.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Nie opłaca się wymieniać. Lepiej poczekać na nowe karty. W Crysisie 3 w obecnych testach w tej rozdzielczości co grasz to jest od 0 do 5 klatek różnicy w zależności od ustawień graficznych między 7950 a 660ti więc szału by nie było jakbyś zmienił.

 

Ja sam mam gtx 680 niemal od początku jak ta karta weszła na polski rynek. Niektóre gry wtedy chodziły mi gorzej niż na mojej wcześniejszej 3 letniej karcie. Więc tak idealnie nie było.

Ostatnio grałem w Max Payne 3 to jednak jak byłem u kumpla to lepiej chodził u niego - ma 7970 niż na moim gtx 680. Chodzi mi ustawienia o wszystko na maksa. A kumpel jeszcze gorszy procek ma.

Link to post
Share on other sites

 

przeciez te demo po opatchu chodzi tez na kartach AMD... 

A liczyc na kartach amd tez mozna i nie tylko kodowanie video i to w wiekszosci przypadkow o wiele szybciej niz na nv wiec strasznie "z du*y" ten argument

to nie był argument tylko ... lepiej ten bajer (Cuda) mieć niż nie mieć %-) na tej zasadzie . A co do szybkości to prawda , że Kepler w innych obliczeniach niż gry najzwyczajniej w świecie daje du*y... :/

 

Tak czy siak, czy wymieniać? Moim zdaniem -nie :D

Chyba , że chcesz spróbować i nie dopłacisz do tego interesu , bo bardzo możliwe , że możesz żałować takiego procederu :)

 

Odpaliłem to demo na radku...działa jednak kolory trochę takie pogubione :/ GTX generował prawie 2 x więcej klatek.

Edytowane przez Rafcio1874
Link to post
Share on other sites

Po prostu takie tematy są moim zdaniem bezsensowne... bo jest już kilku z obozu nV, zaraz wpadnie Czesław z tym na "R" i zacznie się ogień. Generalnie 660Ti to karta zbliżona do HD 7950, w zależności od tytułu jest lepiej lub gorzej. I tak trzeba to zostawić.

 

Miałem kiedyś GTX 570, problemów z nim - brak (oprócz tego że sekcja siadła, ale EVGA bezproblemowo mi kartę wymieniła). Mam HD 7970, problemów - brak. To chyba mówi samo za siebie, że kwestia obsługi zależy od użytkownika nie od producenta. 

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

 

Wlacz msaa w starym jak swiat saint row 3 I powiedz ile masz fps.




Zrobiłem zgodnie z zaleceniem. Nagrać ci filmik kamerką ? :D

http://img507.imageshack.us/img507/4616/41102428.jpg

 

http://img809.imageshack.us/img809/6297/saintsrowthethirddx1120r.jpg
 

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc Wam wszystkim, po namyśle poczekam do nowej generacji kart i wtedy może przejdę do konkurencji. Powalcze w wolnym czasie z tymi spadkami fps, poczekam na nowe poprawione sterowniki od Amd. Chyba najrozsądniej będzie wyłączyć frapsa i grać :)

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Podciągnąłem trochę ustawienia i zrobiłem dłuższy pomiar w momencie na początku gry gdy wisimy na tym sejfie i naparzają dookoła śmigłowce, wszystko wybucha itd tam karta dostaje najbardziej z całej gry. Później już  nie ma takich momentów. Skończyłem ją to wiem.

 

http://img841.imageshack.us/img841/9472/saintsrowthethirddx1120d.jpghttp://img42.imageshack.us/img42/2765/qwqy.jpg

 

Ten spadek na końcu spowodowany tym, że włączył się filmik a one lecą wszystkie w 30 klatkach.

Link to post
Share on other sites

Fanaboystwo powinno być karane... Krew zalewa, jak czyta się wypowiedzi niektórych osób. 

 

Ktoś kto nie ma karty od czerwonych, nie powinien wypowiadać się na temat kart od AMD.

Mam na przemian karty od AMD i Nvidii i nie narzekam na żadne z tych kart.

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się w 101%. Niech wypowiadają się te osoby, które mają styczność z tymi kartami na co dzień i mogą łatwo je porównać.

Osoby, które mówią, że ATI czy tam AMD jest kiepskie, bo kiedyś ich starych grafikach źle im coś tam chodziło niech lepiej nie mówią nic.

BTW. Z chęcią przeczytałbym jakiś fajny teścik osób zaufanych z forum w którym porównują te grafiki(tu już nawet nie chodzi o fps), ale czy naprawdę są takie dziwne problemy typu "gram na 60 fps, ale nie czuje płynności".

Pięknym duetem byłby Effendi i Tommyt, sid jako komisja :menda:

Link to post
Share on other sites

odpalalem na swoim radoslawie i srednio 30fps a kolory takie same jak na drugim kompie z gtx 480 ale tam jakos 16-17 fps :P

To ja na tym radku mam teraz 12-16 FPS czasem dobije do 20 %-)  Co do kolorów ...odpaliłem w niskiej rozdziałce to wcześniej :x

Edytowane przez Rafcio1874
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...