Skocz do zawartości

Bios do GA-M61SME-S2L 2.0


Recommended Posts

Witam

Tak sobie przeglądałem płyty główne i zauważyłem że na tym samym chipsecie i wszystko to samo mające są dwie płyty główne "GA-M61SME-S2L" z tymże jedna wersja ma rewizję 2.0(moja) a druga ma 2.x

I ta 2.x ma już 10 wersji BIOSów a moja tylko 5 i w dodatku moja nie ma praktycznie żadnych możliwości OC, żadnych napięć - nic i tak pomyślałem żeby wgrać BIOS od tej 2.x i może by przybyło jakichś opcji do BIOSu

Czy mój pomysł ma szansę na sukces?

Ktoś już może próbował tego?

I czy to możliwe?

I ostatnie pytanie, jak coś pójdzie nie tak to moja płyta główna odpali z drugiej kości BIOSu?(jeśli takową posiada)

Link to post
Share on other sites

Więc sam się za to wziąłem, po pobraniu kilku plików, przejrzeniu kilkunastu poradników, zacząłem na własną rękę edytować ten BIOS w poszukiwaniu ukrytych opcji...

Po 5 minutach szukania nie znalazłem praktycznie nic ukrytego - jedynie "PMU" co prawdopodobnie znaczy "Power Management Unit" i myślę że to nie to

Więc wziąłem na "warsztat" BIOS od S2 i poza kilkoma opcjami nie znalazłem także nic od podkręcania...

Czyli uniknąłem możliwego uszkodzenia płyty ale także się trochę zawiodłem :co:

 

Więc może by zrobić w końcu pełną wersję tego BIOSu (narazie to beta) z możliwością podbijania napięć :)

 

Pozdro :)

Link to post
Share on other sites

Aha więc nie ma szans ;P

 

I jeszcze jedno pytanie - czy dałoby radę włożyć do tej płyty Phenoma II X2 550 ?

Bo AM2 od AM2+ się praktycznie niczym nie różni, tylko HT 2.0 i 3.0(chyba) i czy to nie będzie problemem?

Powinno ruszyć tylko że procek to by był Unknown, czy nie ruszy z racji za starej płyty która już tego nie ogarnie? Tylko nie odsyłajcie mnie na listę kompatybilności bo ona nie jest zbyt często aktualizowana.

Link to post
Share on other sites

Aha więc nie ma szans ;P

 

I jeszcze jedno pytanie - czy dałoby radę włożyć do tej płyty Phenoma II X2 550 ?

Bo AM2 od AM2+ się praktycznie niczym nie różni, tylko HT 2.0 i 3.0(chyba) i czy to nie będzie problemem?

Powinno ruszyć tylko że procek to by był Unknown, czy nie ruszy z racji za starej płyty która już tego nie ogarnie? Tylko nie odsyłajcie mnie na listę kompatybilności bo ona nie jest zbyt często aktualizowana.

Lista kompatybilnosci do tej plyty jest zaktualizowana do najnowszej dla niej wersji biosu (F5J) i niestety wedlug tej listy Phenom II x2 550 w ogole nie ma... sa Phenomy II x4 i zaden z nich nie jest obslugiwany... zakladam ze x2 niestety tez nie bedzie dzialac :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...