Skocz do zawartości

Chłodzenie wodne czy powietrzne ?


Chłodzenie wodne czy powietrzne ?  

36 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Chłodzenie wodne czy powietrzne ?

    • Wodne
      15
    • Powietrzne
      17
    • Oba rozwiązania chłodzą podobnie
      4


Recommended Posts

Temat założony po to aby pomóc osobom którzy wahają się jakie chłodzenie wybiorą do swoich PCtów.

Prosiłbym o pisanie porad, ostrzeżeń, własnych opinii, rzeczy na które warto zwrócić uwagę, czy w ogóle warto zakładać "wodowanie".

 

 

P.S. Szukałem podobnych tematów, ale nie jest ich dużo i zawierają mało, niekompletnych informacji.

Link to post
Share on other sites

Wodne na pewno lepiej chłodzi, ale popatrzmy na ceny :menda: Cały zestaw "wody" kosztuje drugie tyle co sam komputer. Dla większości użytkowników to jest nieosiągalne :jupi:

 

Powietrze:

- Mugen 2

- porządna obudowa np. Antec, Gladius, CM, Chieftec

- Accelero S1/2

- kilka solidnych wentylatorów

Powinno się zmieścić w 1000zł

 

Woda:

- pompa

- bloki wodne

- rezerwuar

- rury

- chłodnica

- porządna obudowa j/w

- złączki itp.

Pewnie o czymś zapomniałem, bo nie znam się zbytnio na LC :oops:

Link to post
Share on other sites

Chłodzenie wodne ma sporą przewagę, czyli wydajność. Niestety jest dość kłopotliwe, i jeśli nie masz dobrych zdolności manualnych oraz zmysłu technicznego, to nie powinieneś się go tykać. Powietrze natomiast jest tańsze i w zakupie i eksploatacji jak również w późniejszym utrzymaniu w sprawności, jednak trzeba to robić systematycznie.

Link to post
Share on other sites

z chłodzeniem wodnym jest wg. mnie za dużo zachodu.musisz uważać żeby Ci się rury niezapowietrzyły,jak pompa pracuje itp. ale za to są lepsze efekty.Ja raczej nigdy nie założe wodnego ponieważ to tylko strata kasy jeśli nie jesteśmy jakimiś fanami bicia rekordów w OC.

Link to post
Share on other sites

mógłbyś napisać chociaż które jest wydajniejsze albo które stosujemy w Naszych kompach a nie ,,chłodzenie wodne czy powietrzne?''nawet niemożna normalnie odpowiedzieć w ankiecie z tym pytaniem... :menda:

Link to post
Share on other sites

Chłodzenie wodne jest dla tych co mają kasę i oczywiście kochają PC, dla samego "zaszpanowania" przed kumplami to nie warto...

 

A co do głośności, to przykładowo taki mugen 2 nie wydaje prawie żadnego hałasu, zagłuszają go inne wentylatory/dysk.

 

A w wodnym to porządna chłodnica ma 2 wentylatory, a i tak słynny u większości wentylator z tyłu obudowy nie zostanie zdemontowany bo musi być obieg powietrza dla grafy, dysku, chipsetu i ramu.

 

No i cena :)

Link to post
Share on other sites

Wiesz, kolega lotr16 popełnił stosunkowo spory błąd(położył pastę zamiast termopada na nvio i się ukruszyło). Pozatym, z tego co wiem to czysty płyn fesera nie przewodzi prądu. Dlatego trzeba zostawić obieg na jakiś czas do przetestowania.

Jednak jeżeli komuś zależy na ciszy to warto zainwestować w LC.

Link to post
Share on other sites

Ciekawe czy dało by się wsadzić do takiej małej lodówki rezerwuar z pompką, ustawić temp. na 5-10 stopni i podłączyć rurkami do bloku na procku. Ciekawe czy taki układ by działał? Chyba byłby wydajniejszy jak zwykła chłodnica z wiatrakami.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...