Skocz do zawartości

GA-MA770-DS3 (rev. 1.0) nowy bios i obsługa phenomów?


Recommended Posts

witam ,jak w temacie ,wyszedł ostatnio nowy bios F8F

BETA ,mam pytanko czy ktoś już zdążył przetestować ten bios z nowymi phenomami AM3? , gdzieś tam wyczytałem że niby ten bios obsługuje AM3 ,ale GIGABYTE tego oficjalnie nie podaję .z góry dzięki za odpowiedzi

Link to post
Share on other sites

Niestety, ale "ludziki" z G. nie dodali obsługi AM3 dla tej rewizji, jedynie kilka starszych AM2+, nic ponad to.

Sprzedaj to badziewie i kup jakiegoś ASRocka, tam chłopaki przynajmniej nie olewają płyt i ich supportu zaraz po tym, jak ostatnia partia zjedzie z taśmy.

Link to post
Share on other sites

właśnie ciekawami mnie czemu oni oficjalnie tego nie podali? mysłałem że ,,zasilanie płyty jest za słabe ale na stronie G są proce obsługiwane z TPD 125w i tu jeszcze malutkie pytanko jak tu bezpiecznie można podkręcić ,,955,, żeby płytki nie zjarać ?

Link to post
Share on other sites

Po prostu na początku płytę reklamowali jako AM3 Ready, a potem wydali rewizję 2.0, a "jedynka" została zdegradowana do płyty AM2. Usunęli wszystkie dane, że wspiera AM3. Nie wiem dlaczego, nikt nie wie w sumie. Ale jak sie okazało, procesory AM3 działają bez problemu. Widocznie sami się połapali wydając nowe BIOS-y, ale już chcą być konsekwentni i utrzymują to kłamstwo :jupi: Ważne, że działa. Jeżeli TDP jest do 125W, to z procków AM3 tylko 965 C2 nie podchodzi - reszta jak najbardziej.

Link to post
Share on other sites

Po prostu na początku płytę reklamowali jako AM3 Ready, a potem wydali rewizję 2.0, a "jedynka" została zdegradowana do płyty AM2. Usunęli wszystkie dane, że wspiera AM3. Nie wiem dlaczego, nikt nie wie w sumie. Ale jak sie okazało, procesory AM3 działają bez problemu. Widocznie sami się połapali wydając nowe BIOS-y, ale już chcą być konsekwentni i utrzymują to kłamstwo :jupi: Ważne, że działa. Jeżeli TDP jest do 125W, to z procków AM3 tylko 965 C2 nie podchodzi - reszta jak najbardziej.

troszke zle zadałem pytanko , chciałem napisać ile można podkręcić?. 965 można bardzo łatwo zrobić z 955 tylko czy można?...
Link to post
Share on other sites

torture - gigabyte nie poda takiej informacji z prostego względu: jak się dowiedzą, że można włożyć tu nowego procka, to nie kupią nowej płyty. Bajecznie proste. Szkoda, bo ASUS też niestety zaczyna tak robić.

Notabene dziwne, że przy rewizji biosu nie dodają "release notes" zawierającego pełną listę poprawek i dodanych funkcji.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...