Skocz do zawartości

Najświeższe szczegóły dotyczące GF100


Recommended Posts

Za ok miesiąc GTX470 i GTX480 bedzie można kupić za odpowiednio 1200zł/1700zł

a HD5850 i HD5870 za 1000zł/1300zł ... co wybiore ? NIC

Otóż kupie sobie teraz GTX275 za 700zł i będe grał spokojnie we wszystko na maxymlanych.

(no może po za Metro 2033 które na wysokich i tak wygląda świetnie)

 

Nie kupie żadnej z tych kart bo w tym momencie nie ma to sensu !

Bo co mi da 10FPS wiecej w grze w której mam 40FPS ?!

 

A w przyszłosci gdy będe miał kupić nową karte to zastanowie się pomiedzy HD5870 który jest naprawde wydajny, chłodny i cichy a GTX470 z niereferencyjnym chłodzeniem (o ile taki bedzie) bo karta jest dość innowacyjna i oferuje wysoką wydajność w DX11 teslacji itd..

Link to post
Share on other sites

Szkoda że NVIDIA zamiast wydawać FERMI nie ulepszyła GTX2xx

Mogli wydac GTX3xx - troche wyższe taktowania , wiecej sp i wiecej pamieci

Byla by konkurencja dla HD5xxx już pół roku temu.

A tak meczyli się z FERMI którego ostatecznie nie dopracowali i wyszło jak wyszło.

Gdyby Fermi wyszło za pół roku, było by bardziej dopracowane

i wyszło by wiecej gier w których ta technologia może się popisać.

Link to post
Share on other sites

Szkoda że NVIDIA zamiast wydawać FERMI nie ulepszyła GTX2xx

Mogli wydac GTX3xx - troche wyższe taktowania , wiecej sp i wiecej pamieci

Byla by konkurencja dla HD5xxx już pół roku temu.

A tak meczyli się z FERMI którego ostatecznie nie dopracowali i wyszło jak wyszło.

Gdyby Fermi wyszło za pół roku, było by bardziej dopracowane

i wyszło by wiecej gier w których ta technologia może się popisać.

I dx 10;) hehe, stara architektura. Fermi jest z względu na architekturę jak najbardziej ok. Uniwersalność kosztuje...

 

Rozmyślam nad zakupem GTX480. Ale zanim się za to wezmę, trochę to potrwa heh.

Link to post
Share on other sites

ja uwazam ze Nvidia wie ze nowe karty przyjely sie srednio i napewno juz pracuje nad jakimis udoskonaleniami ^^

jezeli mial bym kupowac gtx480 to poczekal bym na jakies autorskie konstrukcje ze zmienionym wydajniejszym i cichszym chlodzeniem

jezeli gtx480 byl by cichy i chlodny to uwazam ze w takim wypadku bez problemu moze konkurowac z radeonami...

Link to post
Share on other sites

ja uwazam ze Nvidia wie ze nowe karty przyjely sie srednio i napewno juz pracuje nad jakimis udoskonaleniami ^^

jezeli mial bym kupowac gtx480 to poczekal bym na jakies autorskie konstrukcje ze zmienionym wydajniejszym i cichszym chlodzeniem

jezeli gtx480 byl by cichy i chlodny to uwazam ze w takim wypadku bez problemu moze konkurowac z radeonami...

Konkuruje, ale na innych polach i to ze znaczną z przewagą. Z tego co wyczytałem w artykułach, to zwłoka którą doświadczyliśmy to wina programistów. Chcieli żeby była jak najbardziej, a jednocześnie jak najlżej programowalna z wysoką wydajnością. Musieli wprowadzić pewne zmiany. I wybaczcie, ale firmy mają więcej do powiedzenia niż gracze :co: Jak już wiadomo, gry to nie wszystko.

 

@torture

 

Mnie się źle nie kojarzy. Może przez to, że to karty tej firmy najczęściej używałem. Jedno jest pewne, kupując - wiem co kupuję. Niestety supermarkety Lubią zarobić i Nazwa gforce bywa bardzo niszczona. Poza tym, większość nie wie co kupuje. Zamiast iść do sklepu komputerowego, gdzie gó.....a nie dostaną, to kupują w supermarketach, gdzie co ciekawsze gwarancja jest na całą obudowę, a nie na części.

 

Wiadomo, że TSMC nie wyrabiało, ale to nie wina Nvidii, że się porwali na proces technologiczny, nim go dokładnie nie dopracowali.

W PC lab możesz wyczytać w artykule, że niektóre zmiany zostały wprowadzone na szybkiego. Wiadomo w elektronice, to musi być wszystko dobrze przemyślane. Tym bardziej, że chip o takiej ilości części niedopracowany był by szramą.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Niekoniecznie. To było tak: zaprojektowali sobie układ. Na dzień dobry było wiadomo, że niewypał skoro w TSMC 95% było wadliwych. Jakoś to ogarnęli i nVidia zaczęła otrzymywać układy. Przykleili do płytki i co się okazało? Za wolne, za gorące, zbyt prądożerne. No i to było pół roku temu prawie. Potem wszyscy stawali głowie, żeby chłodzenie dawało radę i żeby wydajność była przyzwoita. Gdyby to było takie prodigy od samego startu, to nVidia by tak się z tym nie kopała, tylko w grudniu/styczniu byśmy mieli leciutkiego i szybkiego GeForce'a.

 

Ktoś fajnie wymyślił w komentarzach. Niech nVidia porzuci nazwę GeForce, bo wielu ludziom już się to bardzo źle kojarzy ^^ Raz już to zrobili, drugi raz tez powinni.

Link to post
Share on other sites

Musieli wprowadzić pewne zmiany. I wybaczcie, ale firmy mają więcej do powiedzenia niż gracze

Mówisz jakby to był darmowy produkt. Najwięcej do powiedzenia ma największa docelowa grupa klientów. Moim zdaniem to jednak "Pc enthusiast gamer" stanowi wciąż ogromną większość potencjalnych klientów dla producentów topowych GPU.

Zakrywanie nieudolności inżynierów Nv tym, że gry to nie wszystko, to czysta manipulacja.

 

ale to nie wina Nvidii, że się porwali na proces technologiczny, nim go dokładnie nie dopracowali.

A kogo to wina? nie rozumiem.

 

Wiadomo w elektronice, to musi być wszystko dobrze przemyślane.

Otóż to! I własnie tego Nv nie zrobiła.

Była z dużym prawdopodobieństwem tak jak pisał torture. Ta też tak myślałem, tylko ja miałem nadzieję że wyglądało to tak:

 

Nv ma gotowego fermi pół roku temu. W starciu z świeżutkim R5000 układ wypada conajmniej słabiutko. Nv kasuję więc projekt i rozpoczyna od początku. Przez pół roku pracują w pocie czoła nad rewolucją, która zmiecie nowe dziecko Ati na każdym polu. Mają ku temu dobre warunki bo wiedzą z czym walczą.

Niestety kasa jaką wpakowali w pierwotne fermi okazałą się zbyt duża i pewnie nie mogli sobie na nic więcej niż poprawki.

Wyniki nie są obiecujące a czas mija. Klienci się nie cierpliwą a Ati zgarnia coraz większy kawałek tortu. Zapada decyzja o wypuszczeniu fermiaczka z nadzieją że logo "Nv" jakoś napędzi sprzedaż.

Link to post
Share on other sites

jakby dla odmiany zrewidowali technologię zanim zaprojektowali chip tylko na papierze (wyszedł im zajefajnie), to może nie zderzyli by się tak twardo z rzeczywistością, ale na takie badania trzeba wydać dużą kasę i poświęcić czas, a nv najwyraźniej nie uczy się na własnych błędach i ponownie funduje produkt oparty o prze-eksploatowane schematy

Link to post
Share on other sites

Ktoś fajnie wymyślił w komentarzach. Niech nVidia porzuci nazwę GeForce, bo wielu ludziom już się to bardzo źle kojarzy ^^ Raz już to zrobili, drugi raz tez powinni.

Moim zdaniem oni sie wlasnie kurczowo trzymaja tej nazwy, bo to jest jedna z przyczyn popularnosci tego ukladu.

Ludzie lubia sie przyzwyczajac i przywiazywac do marki.

W momencie wprowadzenia pierwszego GeForca 256, nVidia weszla z prawdziwym impetem na rynek i ewentualna konkurencja wtedy w postaci Voodoo ktora juz sie dlawila w porownaniu do TNT2 Ultra, po prostu zostala zmieciona. Nie dosc ze uklad tamten byl rewolucyjny (wprowadzenie sprzetowego T&L) to jeszcze mial "Cool" nazwe... i ten "cool" zostal do dzisiaj.

Pisalem juz wczesniej ze mam takiego znajomego ktory nie znajac sie za specjalnie na sprzecie komputerowym, kupil karte nVidii wlasnie z tego powodu. Do tego dodatki typu GT czy GTX w nazwie sporo daja (kojarzenie ze sportowymi samochodami).

 

Moim zdaniem to wlasnie AMD zmieniajac umiejetnie nazwe swoich ukladow z Radeon na cos bardziej "Cool" sporo by zyskalo.

Link to post
Share on other sites

W momencie wprowadzenia pierwszego GeForca 256, nVidia weszla z prawdziwym impetem na rynek

[OT]

Pamiętam te czasy. Jeden z moich najlepszych kolegów złożył sobie zestaw z tą kartą, jakimś mocarnym Pentiumem i 256MB RAM. Koszt był kosmiczny a dźwięk szczęk rozbijanych o posadzkę jeszcze bardziej.

(ja miałem wtedy S3 bez akceleracji i z 1MBVram)

 

Swoją droga jak już uzbierałem na TNT (mój pierwszy akcelerator) to w sklepie dali mi go w woreczku. Kompletny no-name bez płyty, pudełka kompletnie nic!

Zastanawia mnie czy byłem takim głupim dzieciakiem co dał się zrobić w konia, czy wtedy faktycznie sprzedawali takie OEMy z chin.

[/OT]

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...