Skocz do zawartości

Najświeższe szczegóły dotyczące GF100


Recommended Posts

Przeciez po testach widac ze ATI dalo d :wariat: y ostro z HD5xxx!

Fermi nowym krolem wydajnosci.

Intel i Nvidia Pany, AMD smierdzi.

Nie wolno oszukiwać i wprowadzać innych użytkowników w błąd przez celowe manipulacje czy nierzetelne porady nieuwzględniające części dostępnych na rynku produktów (na przykład konkretnego producenta)

< http://www.spamik-lol.yoyo.pl/forum/images/smilies/ban.gif >
Link to post
Share on other sites

Naprawde szkoda ze wydajnosciowo to tak wypadlo... a nie mowie juz nic o poborze pradu czy glosnosci.

 

Nie jestem fanbojem ani ati ani nvidi... ale gdyby ta karta byla na przyklad 30-40% szybsza od obecnie najszybszej karty na rynku, to dobrze by to wplynelo na rynek kart graficznych.

 

Lada chwila mozna by bylo sie spodziewac kastratow, bylyby obnizki cen... a tak to trzeba czekac na gry z DX11 i teselacja (ktora tak naprawde nie jest potrzebna az w takim stopniu do grania jak nvidia chce to zaimplementowac, bo nikt nie bedzie wlaczal Extream tylko po to zeby bylo jak na normal, a nie bedzie zadnej roznicy... no ale to juz moja opinia).

Link to post
Share on other sites

DX11+GF100 z DirectCompute i Teselacją pokazują, ze te dwa zagadnienia powinny zagoscic na dluzej. Przypominaja mi się czasy Shaderów 3.0. Karty z nimi (GF6x00) kosztowały naprawdę sporo, ale jak juz ktos się uzbroil w takie cudenko to i zaawansowany bump mapping i wygladzanie anizotropowe mu strasznie nie było. Podobnie zapewne bedzie za kilka(nascie) miesiecy z nowym API microshitu i kartami pod nie przygotowywanymi. Granie w DX11 moze nie daje WIDOCZNEGO przyrostu JAKOŚĆI, ale juz kilkanascie klatek na sekundę w przód w takim Metrze 2033 to cos na co warto uwage zwrocic. Fakt faktem, ze Metro pisane było pod nowe GFy stad taka roznica wydajnosci, ale tak czy siak widac w tych wynikach jak wielki potencjał daje DX11 w połaczeniu z konkretnym sprzętem.

 

Co do głośnosci i tempów... a to nowość jakaś jest ? o.O Z tego co pamiętam 88GTX jak wyszedł to był bodaj najglosniejsza i najcieplejsza karta w swojej klasie. I co? Pokroili i tak wyszedl G92 ktory do tej pory daje radę (GTS250 np). Coz, nV nie dopracowala tak swojego chlodzenia jak zrobilo to AMD, gdzie nowe referenty z HD5xxx to bodaj najlepsze chlodzenia dla kart AMD od paru dobrych lat. Pewien jestem, ze przy okazji kastratow pokroju GTXa 450 albo 440 (ktore notabene i tak powinno sobie ladnie radzic w grach, taka mam bynajmniej nadzieje) i chłodzenie zostanie zrewidowane i poprawione.

 

Z jednym faktem, natomiast, musze tutaj wyraznie się zgodzic... GTX480 w kategorii DX9/10 (czyli 99.9% gier aktualnie na rynku) zwyczajnie zawodzi. Miała byc karta o kilkadziesiat procent wydaniejsza od HD5870 no i wyszla, tylko szkoda ze nie dodali *DX11 exclusive feature* :wariat: Robienie klienta w melona, ze tak powiem. No i ta cena :menda:.

Link to post
Share on other sites

No szkoda szkoda...straciłem zaufanie do Nvidi,tak jak jeszcze nie było radków 5000,to jakoś się trzymali..teraz wyszła seria HD 5xxx,i du*a zimna,nvidia wypuściła serie która nie dość,że jest słabsza od konkurencji,to jeszcze żre prąd,i grzeje się jak 8800GTX...

Link to post
Share on other sites

do grania w dx9 czy 10 wystarczy tak samo hd5000 jak i fermi, ale na przyszlosc z dx 11 (wg mnie fajne efekty daje), to jednak fermi sie lepiej sprawdzi.

ale swoja droga ten pobor pradu jest masakryczny. Ta karta powinna byc zrobiona w jeszcze nizszym procesie produkcyjnym niz 40 nm :wariat:.

Z kolei dla tych co korzystaja z CUDA, ta karta bedzie odpowiednia. Naprawde ma spora moc w tych zastosowaniach. Wymienic na niej chlodzenie, na cichsze, lub zatopic ja w wodzie i bedzie fajna sprawa :menda:. Wiem, ze koszty dosc wysokie, ale dla profesjonalistow, ma to mniejsze znaczenie.

Link to post
Share on other sites

Ciekaw jestem jak odpowie na to amd (5890 :wariat: ). Raczej sobie nie pozwolą na odpuszczenie nvidii tak jak w wypadku prescottów intela. Pytanie do ludzi, do których zwykle jest kierowane pytanie typu "czy się nie grzeje za bardzo" jaka temperatura maksymalna dla fermi?

Link to post
Share on other sites

Mnie wydajność nie zawiodła, jest bardzo dobra (zależy na co się patrzy), tylko ten pobór prądu i system chłodzenia... ale to wyeliminować może tylko nowy proces technologiczny.

ATI tez w nieskończoność nie będzie rozwijać swojej starej architektury, zobaczymy co ono nam zaserwuje, ale nie spodziewam się,że w serii 6000 będzie tylko nowości co w Fermi.

 

Wiem jedno na pewno, że fermi to nie jest już tylko karta graficzna, to już jest:

kombajn który może przybrać funkcje karty graficznej + wykonywać naprawdę skomplikowane zadania i obliczenia fizyki (co w grach prędzej czy później na stałe zagości)

a dodatkowo:

-dodatkowy kaloryfer;

-system blokujący zbędne hałasy w Twoim otoczeniu - zastępując go jednym, stałym.

Link to post
Share on other sites

Wiem jedno na pewno, że fermi to nie jest już tylko karta graficzna, to już jest:

kombajn który może przybrać funkcje karty graficznej + wykonywać naprawdę skomplikowane zadania i obliczenia fizyki (co w grach prędzej czy później na stałe zagości)

Pełna zgoda z paroma "ale"

1. Rynek gier jest najważniejszy z punktu ekonomicznego dla producenta GPU.

2. Skomplikowana fizyka i Dx11 "Zanim na stałe zagości to w grach" wyjdzie już zarówno kolejna generacja Fermi, jak i (prędzej) HD6000. Zatem jaki jest sens kupna Fermi?

Żaden. Siła Radeonów 5000 w momencie premiery nie polegała na DX11 (choć tak próbowali nam wmówić marketingowcy) Polegała na relatywnie świetnym współczynniku wydajności/poboru prądu/hałasu i ceny.

 

O fermi nie da się tego powiedzieć.

 

Smutna prawda jest taka, że Nv nie podołała zadaniu wypuszczenia "pogromcy" radeonów i to powinno nas wszystkich zasmucić.

Link to post
Share on other sites

Chłopie... ATi ma specjalną jednostkę do teselacji, która tylko tym się zajmuje, a w Fermim trójkąty dzielą wszystkie rdzenie CUDA :wariat:

"Poza tym każdy z multiprocesorów otrzymał własny PolyMorph Engine, którego najważniejszą częścią jest teselator. Mamy więc tutaj do czynienia z 16 teselatorami. Dla porównania wszystkie karty AMD serii HD 2000, HD 3000, HD 4000 i HD 5000 mają... jeden teselator. "

 

"Po tych kilku testach syntetycznych widzimy, że różnica w możliwości przetwarzania geometrii Radeona HD 5870 i GeForce'a GTX 480 jest naprawdę ogromna. Tak samo z DirectCompute. Szesnaście silników PolyMorph, cztery silniki rasteryzujące i szybka pamięć podręczna robią swoje. "

 

"Tam gdzie jest potrzebna duża moc przetwarzania geometrii i efektywne wykonywanie obliczeń, nowy GeForce rozwija skrzydła i zwiewa nimi konkurencję (która wielokrotnie podkreślała, od jak dawna ma w swoich kartach teselator i jak umiała go zaprojektować – ach, ta ironia losu!)."

 

mICh@eL tamtym postem pokazałeś w 100%, że jesteś fanboyem AMD.

_____________________________

 

nV zbytnio się pod względem wydajności w DX9/10 nie popisała, w DX11 tylko HD5970 może coś zwojować.

Sama karta podobnie jak G80 czeka na kolejną rewizję na miarę G92. Obecnie jest to bardziej Tesla z wymuszoną obsługą gier.

Link to post
Share on other sites

Widze, ze pare osob sie zlapalo na moja prowokacje :wariat:

 

A tak serio, mysle ze karty oparte o architekture Fermi maja przyszlosc, czas tylko poczekac az ich zalety zostana wykorzystane.

Co do Poboru pradu, generowanego halasu to sie zgadzam, jednak na wydajnosc nie ma co narzekac.

 

Karty NV zawsze byly nieco drozsze od ich odpowiednikow u AMD, nie zawsze wydajniejsze, a mimo to sie bardzo dobrze sprzedawaly.

Wiem jedno, jezeli GTX480 bedzie kosztowac nie wiecej niz 120% ceny Radka 5870 to bedzie on moim nastepnym zakupem - troche wydajniejszy, nieadekwatnie to roznicy cenowej, ale co z tego skoro bede mial wsparcie od EVGA i NV :menda: (chodzi o sterowniki :D, serwis, step-up itd.)

Link to post
Share on other sites

owszem przyszłościowo może mieć fermi ogromny sens i potencjał,być może...mimo że na chwile obecna i kilka najbliższych miesięcy to totalna padaka...

potencjał fermi ma ogromny ale czy sie to odnajdzie w srodowisku...

skoro ma radzic sobie z dx11 to czemu tak słabo wypada w alien vs predator gdzie 5850>gtx470????

Link to post
Share on other sites

Ja dzisiaj porobiłem trochę testów w Heaven2 benchmark swojego radka5850 i jedyne problemy w wydajności nastapiły podczas ustawienia ekstremalnej teslacji, gdy tylko była normalna lub wyłączona fps dochodził do 70 maksymalnie, a średnio koło 30...(dx11) W dx9 maksymalnie dochodziło do 140.

To co oferuje na dzień dzisiejszy gtx470 i 480 wydaje mi sie przerostem formy nad treścią ze względów czysto ekonomicznych. Gdyby były gry z dx11 i wymagajace teslacji to oki, ale nie teraz.

Link to post
Share on other sites

gry będą korzystały z teselacji i będzie ich coraz więcej ale to nie będzie tak odkorbiona teselacja taką mamy w benchmarku ungine, który podejrzewam, że nie przypadkowo wydał wersję 2.0 tuż przed premierą fermi, żeby nv mogła pokazać jak to góruje w teselacji nad radkami, no i góruje, w końcu w czymś musi, skoro poza tym idzie niemal łeb w łeb

Link to post
Share on other sites

Odbiegając lekko od tematu, strasznie rozśmieszył mnie bechmark Metro 2033. Gdy ukraiński developer opublikował wymagania dla swojej gry i zamieścił tam GTX480, napisałem gdzieś, że będzie zabawnie jak okaże się, że karta ta nie radzi sobie z tą grą mimo wyobraźni twórców

 

I oto stało się :wariat: na Dx11 w tej grze żaden cud techniki nie pomoże. Zastanawiam co przyświecało genialnym twórcom gry, ale jeszcze bardziej zastanawia mnie czemu Nvidia nie przetestowała tej gry na swoich prototypach przed dodaniem znaczka "The way...." na pudełko.

Link to post
Share on other sites

I oto stało się na Dx11 w tej grze żaden cud techniki nie pomoże. Zastanawiam co przyświecało genialnym twórcom gry, ale jeszcze bardziej zastanawia mnie czemu Nvidia nie przetestowała tej gry na swoich prototypach przed dodaniem znaczka "The way...." na pudełko.

przejęcie pałeczki od crysis warhead :wariat:

Link to post
Share on other sites

mICh@eL tamtym postem pokazałeś w 100%, że jesteś fanboyem AMD.

:menda: szkoda że Mikołaj tego nie widział, bo bym wtedy nie dostał GF 8800GS na gwiazdkę :D

 

Może źle się wyraziłem - u ATi jest mało teselatorów, które wystarczają tylko do prostej teselacji...

 

W Fermim jest ich więcej i dają rady nawet w ekstremalnych trybach :P

 

A to czy pomiędzy normal a extreme będzie widać w grze, to już inna bajka :wariat:

Link to post
Share on other sites

Jeśli wydajność w nowych grach na DX11 będzie prezentowała się mniej wiecej tak:

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/miekrzy/fermipremierowy/wykresy/metrodx11_1680_aaa.png

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/miekrzy/fermipremierowy/wykresy/metrodx11_1680_aa4.png

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/miekrzy/fermipremierowy/wykresy/copdx11_1680_aa4.png

 

To nikt nawet głośnością nie będzie się przejmował :zamykamy:

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy już wiecie ale już dwie nowe karty nVidii pojawiły się w komputroniku, niestety nieznany jest termin dowstawy:

GeForce with CUDA GTX 470 Asus 1280MB 2xDVI&mHDMI (PCI-E)

http://www.komputronik.pl/index.php/cat ... X_470.html

GeForce with CUDA GTX 480 Asus 1536MB 2xDVI&mHDMI (PCI-E)

http://www.komputronik.pl/index.php/cat ... X_480.html

Link to post
Share on other sites

W ddr2.pl też są, nawet tańsze EVGA. To nadal preordery więc możliwe, że będzie jeszcze taniej już na starcie.

 

no i przy 95-100 C ile ta karta pożyje? :zamykamy:

Tyle co chociażby HD4870x2 czy referencyjne HD4890 :)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...