Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nowe Xboxy się nie psują.

Skąd wiesz? Jakieś statystyki prowadzisz z wyprzedzeniem w czasie, czy jesteś wróżką? Na Benchmarku wylądował niedawno raport, z którego wynikało że bodaj ponad 60% xbox'ów 360 lądowało w serwisie z powodu poważniejszej, bądź drobniejszej awarii.

 

XBOX wyświetla obraz w 1080p (co za idiota wymyślił, że nie wyświetla?)

Nie wyświetla, nie wspiera tej rozdzielczości. xBox jedynie rozciąga obraz do tej rozdzielczości. Prosty przykład: Final Fantasy XIII w wersji na PS3 będzie miało filmy kodowane w Full HD, podczas gdy wersja na xbox jedynie 720p (zgodnie z jej specyfikacją).

 

XBOX 360 ma wygodniejszego pada

PS3 ma wygodniejszego pada.

Artykuł na benchmarku mówił o ogóle wyprodukowanych Xboxów. Wśród 8 Xbox-userów których znam dwóm padły konsole... z 2006 roku obie. Oczywiście dostali nowe, Z resztą coraz mniej wierzę w tutejsze informacje powiem szczerze.

 

Xbox jak najbardziej wyświetla obraz w 1080p. To, że jest mało gier które są w 1080p nie znaczy, że konsola nie obsługuje tego standardu. Po za tym XBOX'owy upscalling jest całkiem niezły - znane z PCtów schodki są znacznie mniej widoczne. Tylko po texturach można zobaczyć, że sama gra nie jest w 1080p. Idąc dalej - kolega myśli nad telewizorem 720p.

 

XBOX 360 ma wygodniejszego pada.

 

wygodniejszego pada ma xbox, ps3 ma pada do małych chińskich rączek . Ja mam xboxa ale jak by mi sie wróciło to bym brał ps3 (mimo badziewnego pada) bo ma fajniejsze gierki (ostatnio). Na x-ie trzeba płacic za multi, nawet żeby demo o czasie ściagnąć to trzeba miec abonament gold - chore. Z samochodówek na x-ie jest forza2 i 3, PGR4 i tyle. Na ps3 jest "jeszcze lepiej" bo nic nie ma (nie licząc dema gt5). Ale trzeba przyznać że pare gierek im się udało (killzone, uncharted 2, tekkeny). Generalnie jak ktos ma mocnego kompa to xbox odpada (nie licząc forzy cienkie exclusivy), a tytuły multiplatformowe i tak dużo lepiej wygladaja na PC.

Ja mam PC i XBOXa i na pierwszym gram w gry typowo hardcorowe (FPSy, strategie) no i klasyki (stare GTA, Mafia, i inne), zaś konsoli używam do odprężenia się. Po szkole, po pracy usiąść sobie wygodnie przed TV, chwycic pada i pograć w PGR4... bez cenne.

 

Forza 3 a potem nudna kontynuacja nudnego i strasznie mulącego gta4, gra dla małych dzieci czyli fable 2, call of juarez to nie exclusive, c&c tym bardziej - poza tym kto gra w strategie na konsoli?, left for dead - który to juz nieexclusive - czwarty?, piąty nieexclusive - to drewniany mass effect. Generalnie oprócz Forzy i dodatków do gta (które maja wyjść na pc) to nie wyminiłeś nic co jest tylko na xboxa.

GTA IV Cię nudzi? Czyżby problem ze zrozumieniem fabuły? Ta gra uchodzi przez recenzentów jak i przez grono fun'ów za arcy dzieło. A dla fun'ów seri Episodes from Liberty City to pozycja obowiązkowa. Fable 2 raczej nie jest grą dla małych dzieci. Zawiera elementy przemocy, a z tego co wiem także erotykę. Halo to klasa sama dla siebie. Chociaz mi do gustu nie przypadła szanuje zdanie innych graczy. A inne gry często ukazuja sie wcześniej na XBOXa niż na PC... dużo wcześniej.

 

Nie szukam urządzenia multimedialnego jak PS3 bo od tego mam komputer :P I w pełni mi wystarczy a Xbox spełni role czegoś na czym będę mógł się wyżyć

 

"Jak będziesz miał dużego pecha to trafi Ci się RRoD" Co to? to ten problem z diodami ??

SONY straciło Tekkena jako exclusive'a więc sobie pograsz. Po za tym są jakieś gry o tematyce MMA na XBOXa. RRoD (Red Ring of Deth) to są 3 czerwone diody wyświetlane, gdy konsola się zagrzeje.

 

Może jest kilkanaście tytułów nieobecnych na PC. Takich gier które ja uwielbiam i mogę grać godzinami. Zresztą PC mi się powoli nudzi chcę przejść na coś innego przyda mi się to :D

Z tym wyżywaniem się to mogę się bać że ucierpi konsola gdy będzie odmawiała posłuszeństwa :)

Dobrze myślisz. Granie na konsoli potrafi dostarczyć zupełnie innych doznań niż PC. Jak juz znajdziesz tytuł dla siebie zrozumiesz o co chodzi. A co do samochodówek na Xboxa... PGR3 i 4, Forza 2 i 3, Test Drive Unlimited, NFSy, Pure, Midnight Club LA, Bournałty, Fuel, Grid i inne. Większość z nich kupisz na allegro za 25-50zł. I co z tego, że są także na PC... Na XBOXie jest wygodniej :P

Link to post
Share on other sites

"Jak będziesz miał dużego pecha to trafi Ci się RRoD" Co to? to ten problem z diodami ??

ja bym powiedzial inaczej. jak bedziesz mial duze szczescie to nie bedziesz mial roda.

u mnie xbox juz 2 razy zaliczyl roda a teraz w 3 xboxie gry sie zawieszaja tak czesto ze nie da sie grac, a to i tak nie jest jeszcze tak zle zniektorzy mieli nawet 5 rodow.

z tego co wiem to teraz w najnowszych modelach prawie calkowicie sie pozbyto problemu awaryjnosci, chociaz ja tam juz nie ufam microshitowi. w kazdym razie jezeli juz bierzesz xboxa to tylko najnowszy model(jasper)

 

jesli chodzi o samochodowki to ps3 tez ma kilka ex

motorstorm 1, 2

wipeout hd

niedlugo gt 5

I co z tego, że są także na PC... Na XBOXie jest wygodniej

oj nie wszystkie sa na pc :P

pgr 3, pgr 4, forza 2, forza 3, motorstorm, ms 2, wipeout hd, gt5

czyli najlepsze akurat sa tylko na konsoli ^^

Gry sa drogie, jest raptem kilka nieobecnych na pc.

co to za herezja. wiekszosc starszych gier kupisz juz za 30-70 zl. jak dla mnie nie jest to jakas porazajaca cena. co do tych kilku gier nieobecnych na pc to ja tam moge wymienic kilkadziesiat szczgolnie na ps3 jest wiecej ex.

oto niektore z kgier tylko na konsole:

gears of war 2

fable 2

forza 2

forza 3

project gotham racing 3

project gotham racing 4

battlefield bad company

too human

soul calibur 4

tekken 6

star ocean 4

halo 3

ninja gaiden (sigma) 2

wipeout hd

resistance

resistance 2

motorstorm

killzone 2

heavenly sword

uncharted

uncharted 2

little big planet

i wiele wiele innych

Link to post
Share on other sites

Ja też gram na PC w strategie przez hamachi najczęściej nocki się zarywało w Command Conquer Tiberium Wars :P No dokładnie interesują mnie gry typu "tekken", "UFC, Mma" itd. Jest nawet parę fajnych gierek z serii "Dragon ball" zawsze byłem fanem anime więc i miło będzie mi pograć w te bijatyki ^^

 

PS: Michael_17 - Ten telewizor panasonica co mi polecałeś dobrze spiszę się jak będę grać na Xboxie ?

 

No wiem właśnie ten Jasper to najnowsza. http://www.allegro.pl/item875332150_coo ... ml#gallery

 

Jak myślicie ten Cooler coś pomaga?

Link to post
Share on other sites

Jaki sens jest mówić o awariach sprzetu sprzed dwóch, nawet trzech lat, skoro rozpatrujemy zakup nowej konsoli?

 

W Fordach Focusach z lat 98-00 było sporo awarii hamulców, głownie samych zacisków. Problem ten w 2000-nym roku został rozwiązany. Dalej możemy mówić o słabych hamulcach w Fordzie? Nie :P

 

A dlaczego ma się źle spisać? Wedle faktu, że fullHD na XBOXie jest głównie efektem upscallingu, a gry normalnie są napisane w 720p i podobnych to nawet lepiej. Ale w tedy nie powinieneś grać z mniejszej odległości niż te dwa metry.

 

Ja osobiście żałuję, że PS3 nie ma wstecznej kompatybilności. Było kiedyś kilka części GTA tylko na konsole....

Link to post
Share on other sites

Oki. A co do wersji Premium jest już nieprodukowana ale chyba można ją gdzieś dostać i czy jest sens? Czy brać elite ??

elite rozni sie tylko wiekszym dyskiem i hdmi chociaz teraz to moze i w premium jest tez hdmi. jezeli roznica cen wieksza niz 100zl to IMO nie oplaca sie brac elite, no chyba ze bedziesz instalowal gierki na dysku
Link to post
Share on other sites

A ten Rod to bierze się z czego po prostu przegrzewa się konsola tak ?? Czy może są jakieś bardziej sprecyzowane przypadki ?? Z tego co czytałem na to 3 lata gwarancji.

wlasnie nie pamietam juz za bardzo, jakies bledy juz z konstrukcja byly tzn jakas tasma byla na procesorze czy cos niepamietam dokladnie. w kazdym razie ja bym coolera nie bral, ale zdania sa podzielone.

na roda masz 3lata gwarancji

Link to post
Share on other sites

"GTA IV Cię nudzi? Czyżby problem ze zrozumieniem fabuły? Ta gra uchodzi przez recenzentów jak i przez grono fun'ów za arcy dzieło".

 

Fabuła to pół biedy ale sama gra w porównaniu do Vice City i San Andreas jest po prostu nudna. Fatalny system prowadzenia aut, oprócz wykonywania misji ze scenariusza właściwie nie ma co robić, po przejściu mozna sobie do gołębi postrzelać co najwyżej. Durny (i upierdliwy) pomysł z umawianiem sie ze znajomymi, żenujący framerate - w nocy niemal nie da się jeździć samochodami, jak spadnie deszcz i zacznie ścigać cię policja to juz chyba lepiej na piechotę uciekać (ja sobie nie wyobrażam jak to na pc musi chodzić)

Ta gra to najbardziej przereklamowany tytuł w historii (no moze zaraz po Modern Warfare 2), to co pisze się w recenzjach a osobiste odczucia recenzenta to dwie różne sprawy. Jeszcze nie spotkałem się z opinią że ta gra to arcydzieło, większość głosów o tym jaka ta gra jest wspaniała umilkło po premierze. Część ludzi nawet nie przeszła gry bo zbyt nudziła się w trakcie. Ja grałem w gta VC i SA przez kilka miesięcy, gta4 przeszedłem ale od czasu premiery nie kusi mnie zeby do niej wrócić.

Link to post
Share on other sites

niewiele straciłeś.

 

gta3 imponowało tylko zmianą konwencji (a właściwie widoku) w serii. Klimat VC nie do powtórzenia, możliwości i rozbudowanie SA też raczej nie. Gta 4 chciało nasladować mafię ale nie wyszło. Esencja gta to wesoła rozwałka a nie pseudoambitne scenariusze.

Link to post
Share on other sites

coolera bym nie radzil. nie zawsze tak jest ze konsola sie psuje od przegrzania. u mnie np zaliczyla roda kiedy akurat nie bylo jakos ekstremalnie cieplo. jak sie ma popsuc to i cooler nie pomoze :P

A ten Rod to bierze się z czego po prostu przegrzewa się konsola tak ?? Czy może są jakieś bardziej sprecyzowane przypadki ?? Z tego co czytałem na to 3 lata gwarancji.

A ten Rod to bierze się z czego po prostu przegrzewa się konsola tak ?? Czy może są jakieś bardziej sprecyzowane przypadki ?? Z tego co czytałem na to 3 lata gwarancji.

wlasnie nie pamietam juz za bardzo, jakies bledy juz z konstrukcja byly tzn jakas tasma byla na procesorze czy cos niepamietam dokladnie. w kazdym razie ja bym coolera nie bral, ale zdania sa podzielone.

na roda masz 3lata gwarancji

RRoD jest spowodowany wadami w konstrukcji konsoli które ujawniają się najczęściej przy przegrzewaniu. Wady te są mechaniczne. Chodzi między innymi o wypalanie się pasty termoprzewodzącej. Czasem mamy do czynienie z "zimnym lutem" albo z wypaleniem się ścieżki. Za 150zł w serwisach zajmujących się flashami można wykupić usługę polegającą na zabezpieczeniu wymienionych newralgicznych punktów konsoli, co umożliwia cofnięcie RRoD, Myślę że u Wulfgra chodziło o "zimne luty" - na to nie ma rady - albo są dokładne albo nie i ciepło nie ma tu znaczenia. Miałeś pecha. Jeśli XBOX działa do 6 godzin nie powinno być z nim problemów, ale jeśli ktoś lubi maratony... cóż, może będzie miał farta.

 

GTA IV... temat rzeka :D

 

Ja przeszedłem już 5 razy na blaszaku i dalej gram by zachwycać się ogromem Liberty City. SA - ponad 20 razy od wakacji 2005 roku. Byłem no-lifem ^^ Gangsta Paradise W LA i okolicach - cudo. VC zaliczałem w czasie SA i to była również genialna gra. Hawajskie koszule, muzyka pop i disco lat 80-tych i wojna karteli. GTA III było pierwsze w 3d. Cichy zabójca wykonujący wyroki w wielkim jak na tamte czasy otwartym świecie - to musiało wciągnąć. GTA 2 - genialny remeak jedynki. System respectu, masa pojazdów i trzy spore okręgi, a także genialny MP. A samo GTA... to było coś... "Wow, patrz tu można jeździć!" - od tego zdania zaczęła się moja przygoda z GTA. Nie mam faworyta. Każda wywoływała spore emocje, gdy była świeża. Każda ciekawa.

 

IV dla mnie jest kwintesencją GTA pod względem fabuły - niczym całkiem dobry film akcji. Wiele wątków, wiele bogatych (jak na grę) postaci. GENIALNY model jazdy!! Po raz pierwszy w GTA z resztą :P Od 8 lat w końcu grafika odpowiadająca obecnym trendom. Całość osadzona w żyjącej (dosłownie) metropolii, która rządzi się własnymi prawami. Pewnie, że wolałbym pograć w historię serialowego Anthonego Soprano, ale Europejski imigrant oczekujący "amerykańskiego snu" też jest całkiem całkiem. Sporo innowacji TV, net, GSM, GPS. Faktycznie brak może wielu minigierek z SA, brak tuningu, posiadłości, interesów itp... ale Panowie... mamy nowy silnik - dajmy się wykazać braciom Houser w następnych częściach na nim opartym :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...