Skocz do zawartości

Nowe wielkie wspaniałe allegro.


Recommended Posts

Nie irytuje was ten serwis już? Siedzę tam od 2002 roku i jest coraz gorzej. Zauważyłem że serwis toleruje złodziei. Tzn. blokuje im konta a oni otwierają sobie nowe i póki płacą prowizje to jest wszystko OK. Dalej. Nie reagują na nieuczciwe praktyki firm typu krzak zwiększających koszta wysyłek typu - kupujesz kilka rzeczy i na końcu dowiadujesz się że każda będzie musiała być spakowana ($$$) i wysłana ($$$) oddzielnie ($$$). Na końcu dostajesz rozwalający się w rękach i śmierdzący chiński wyrób. Oczywiście dochodzą do tego problemy z działaniem - zawieszające się serwery obrazków. Opóźnienia przy edycji/wystawianiu/zakańczaniu aukcji itp. Najważniejsza rzecz? Stale rosnące i kosmiczne ceny prowizji za sprzedaż przedmiotów!!!!!!!

 

 

No i następna rzecz która wypłynęła niedawno. gó*****y nowy design strony który komplikuje wszystko i powoduje że allegro wygląda jak duży sklep internetowy co ludzi którzy nie mają pojęcia wprowadza w błąd. Jest to layout w ogóle niepotrzebny. Coś co wprowadza tylko i wyłącznie zamęt. Widać tendencję do przemianowania allegro na sklep internetowy gdzie to Ty będziesz komuś wysyłał. Tamten będzie płacił a allegro będzie tylko pobierać kasę.

 

Mam nadzieję że to będzie przelaniem czary goryczy i wszyscy a przynajmniej wiele osób odejdzie od tego portalu AUKCYJNEGO żeby zmniejszyli ceny i żeby to wyglądało tak jak być powinno. 

Link to post
Share on other sites

Zapomniałeś o Idiotach licytujących we własnych aukcjach, oraz idiotach którzy wystawiają przedmioty z cenami z kosmosu (nie wiadomo po co pewnie nie chce sprzedać tylko poszpanować...)

Tak faktycznie to może być koniec tej normalności Allegro.

Sam wygląd pasuje mi coraz mniej lecz przynajmniej jest wygodniejszy od niektórych zagranicznych.

Link to post
Share on other sites

 

  
Mam nadzieję że to będzie przelaniem czary goryczy i wszyscy a przynajmniej wiele osób odejdzie od tego portalu AUKCYJNEGO żeby zmniejszyli ceny i żeby to wyglądało tak jak być powinno. 

Z WIELKA przyjemnością, tylko pytanie: gdzie? Jest jakiś godny konkurent, na którym wszystko kupię i wszystko sprzedam?

Link to post
Share on other sites

Z WIELKA przyjemnością, tylko pytanie: gdzie? Jest jakiś godny konkurent, na którym wszystko kupię i wszystko sprzedam?

No ja wiem. Kiedys próbowałem zaatakować świstaka i lipa. Ebaya nie próbowalem

 

A allegro dazy do tego zeby kupowac byle co, byle od kogo - byle duzo. Zeby prowizji natrzepac. Nie wazne czy oszust czy co - towar moze byc przeciez szkodliwy dla zdrowia - nikt tego nie skontroluje jak w normalnym sklepie. Chodzi wylacznie o zysk.

Link to post
Share on other sites

Dopóki na rynku nie pojawi się nic, co mogłoby stanowić konkurencję dla Allegro to nie pozostaje nic innego jak dalej tam kupować/sprzedawać... Ale nie powiem, przydałaby się jakaś sensowna alternatywa. Ewidentnie widać, że Allegro sobie leci w kulki (czyt. leci na kasę) i jeśli konkurencja zrobiła by coś godnie rywalizującego, na pewno rzesza ludzi by się tam przerzuciła.

Ale tak można gdybać i gdybać, było już przynajmniej kilka takich portali aukcyjnych i żaden nie odniósł jakiegoś spektakularnego sukcesu...

Edytowane przez baker
Link to post
Share on other sites

Ta............... dopiero po tylu latach gadu gadu wychodzi z uzycia. Zastapil fejsblog. Na odzwyczajenie sie internetowego spoleczenstwa trzeba lat.......... oj lat. :( Ale nie powiem. Chciałbym żeby allegro dostało po du**e w koncu - w mysl zasady - bić monopolistę.

Link to post
Share on other sites

Mi w ogóle nie działa teraz.

 

 

Ta............... dopiero po tylu latach gadu gadu wychodzi z uzycia. Zastapil fejsblog. Na odzwyczajenie sie internetowego spoleczenstwa trzeba lat.......... oj lat.  :( Ale nie powiem. Chciałbym żeby allegro dostało po du**e w koncu - w mysl zasady - bić monopolistę.

 

A ja nadal mam GG i nie zamierzam nic w tej kwestii zmieniać :) Szkoda, że tak samo będzie z Allegro i jego potencjalnym odpowiednikiem.

Link to post
Share on other sites

No działa........... ale chyba wdrożene noweg layoutu im nie wyszło.

 

 

A tam jakiś szpec od allegro sie chwalil ze jakie to oni maja doswiadczenie............................ chyba w wysylaniu maili z ostrzezeniem o drodze sadowej jak sie wisi im 2 zł

Link to post
Share on other sites

Ja mam aktualnie do zapłaty niecałe 50 zł - sprzedałem HD 7870 za 700 zł i SE LWW za 300 zł. Masakra, kiedyś 50 zł to płaciłem po 2/3 miesiącach udanej sprzedaży kliku przedmiotów.

Sorry, LWW było wcześnie, także tylko karta...

Edytowane przez baker
Link to post
Share on other sites

A ja staram się kupować - jeśli nowe to bezpośrednio ze sklepu. Sami idioci się doprosili. Prowizje są tak wysokie że sprzedaż sklepów i obroty / ruch na portalach typu ceneo.pl i skapiec.pl jest ogromna. Sami sobie ucinają gałąź na której siedza.

 

Tak samo ich serwis otomoto - ceny za wystawienie samochodu = kosmiczne.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Serwis Allegro.pl jest prywatny więc właściciel serwisu może z nim zrobić - oczywiście w granicach obowiązującego w PL prawa - co chce. A jak się klientom nie podoba to albo mogą korzystać z oferty konkurencji albo założyć własny serwis (gdy konkurencji nie ma) bądź w ogóle nie korzystać - wedle uznania :wariat:

Tak bowiem jest w kapitalizmie / wolnym rynku. Mata co chcieliśta. Ja tam wolę... socjalizm :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...