Skocz do zawartości

z jakich starszych kart najlepsze crossfire sli?


Recommended Posts

wg mnie nie opłaca się łączyć dwóch starszych GPU, bo to Ci wiele nie da

bardziej się opłaca zakupić już jedną nowszą - pamiętaj, że GPU to nie tylko Hz i ilość pamięci, ale również pobór energii, wsparcie dla DirectX itp.

a tak za ~1k zł masz np HD7870: http://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne-12/0,0,,,,,,p,0,8143O617039/1/#product_list

i do tego bonusowo gry :)

Edytowane przez darasz89
Link to post
Share on other sites

mialem przez chwile crossa z 2x 5850 i naprawde zawodowo to smigalo a w bf spokojnie cioralem na ultra ;)

takie dwie sztuki za 800 razem wyrwiesz spokojnie

 

nie rob sli  bo strasznie proca zjada (cf tez ale sli o wiele mocniej)

Link to post
Share on other sites

1) HD68xx mają prawie 100% skalowania, jednogłośnie mówi się że to najlepszy przypadek pod tym względem. Dochodzi do tego że duet 6870 spokojnie radzi sobie z 2x 5870, które pojedynczo są o wiele mocniejszymi układami.

 

Wybór oczywisty. Jeżeli mowa o starszych kartach do 500zł, to HD6850/6870 da radę kupić.

 

Link to post
Share on other sites

5xxx nie brałbym ponieważ są zbyt prądożerne , Osobiście brałbym 7870(bardzo opłacalna karta) , zostaje jeszcze kaska a na ultra ciągnie , jeśli się uparłeś to bym brał 6870 w CF bo są dosyć chłodne i mają mniejszy pobór niż 58xx.
Możesz też pomyśleć nad 7770 CF , mimo mniejszej wydajności niż 6870 , mają jeszcze mniejszy pobór i są bchłodne , dodatkowo dosyć dobrze się podkręcają , zresztą pachnią nowością i gwarą.

Link to post
Share on other sites

Lepszego? Pod względem wydajności? Oczywiście, ze dostaniesz. GTX480/470 są wyraźnie szybsze, ale za to starsze, cieplejsze i pobierające więcej prądu. Miałem zarówno HD6870 jak i GTX470 i już nigdy więcej bym nie kupił tego typu Radeona mając w podobnej/niższej cenie takie GeForce'y. Niestety Twój FX raczej nie polubi Fermiego.

Link to post
Share on other sites

Lepszego? Pod względem wydajności? Oczywiście, ze dostaniesz. GTX480/470 są wyraźnie szybsze, ale za to starsze, cieplejsze i pobierające więcej prądu. Miałem zarówno HD6870 jak i GTX470 i już nigdy więcej bym nie kupił tego typu Radeona mając w podobnej/niższej cenie takie GeForce'y. Niestety Twój FX raczej nie polubi Fermiego.

 

 

http://www.anandtech.com/bench/Product/519?vs=540

 

Tutaj masz wyraźnie szybszego 470 od 6870 xD

Link to post
Share on other sites

potrzebuje pieniedzy teraz troszkę :) dlatego sprzedaję 570 wiadomo ma już swoje lata za sobą i czas ją sprzedać póki jest to rentowne jeszcze :) a grafike chcę taką która mi battlefilda na średnich 60 fps bedzie ciągła :)

 

 

a tu widzę ze 7770 w cf też niezle sobie rdziehttp://www.bjorn3d.com/2012/03/gigabyte-hd-7770-oc-with-crossfire/#.UR6XU_JCgXU

Edytowane przez MASLO19
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...