Skocz do zawartości

z jakich starszych kart najlepsze crossfire sli?


Recommended Posts

Ale jak chcesz tak porównywać to porównaj cf 7770 i cf 6870 :)

 

http://www.hardwareheaven.com/reviews/1062/pg4/nvidia-gtx-580-oc-vs-radeon-6870-oc-crossfire-vs-radeon-5970-aliens-vs-predator.html

 

Cf 6870 będzie sporo lepsze. No i z tego co można wyczytać jest to jedna z nielicznych gpu, która bardzo dobrze skaluje się z drugą sztuką :)

Link to post
Share on other sites

http://www.anandtech.com/bench/Product/519?vs=540

 

Tutaj masz wyraźnie szybszego 470 od 6870 xD

Ja piszę to co widziałem na swoim monitorze. To może służyć dla mnie tylko jako wyznacznik i tylko dla takich kart graficznych, którym sam nie miałem. Dodam, ze porównuję karty podkręcone bo u mnie żaden sprzęt nigdy nie pracuje na stock. GTX470 OC jest wyraźnie szybszy od HD6870OC.

Edytowane przez Lewy648
Link to post
Share on other sites

Ja piszę to co widzia, łem na swoim monitorze. To może służyć dla mnie tylko jako wyznacznik i tylko dla takich kart graficznych, którym sam nie miałem. Dodam, ze porównuję karty podkręcone bo u mnie żaden sprzęt nigdy nie pracuje na stock. GTX470 OC jest wyraźnie szybszy od HD6870OC.

Karty porównuje się bez oc albo z takim samym oc, bo każda sztuka ma inny potencjał. I mów co chcesz ale 470 nie jest lepsze od 6870 ;) wiem bo porównywałem z kumplem :)

 

Obie są na tym samym poziomie, ale poza grami 6870 gdzie różnice to maks 3/4 fpsywypada lepiej od 470 (nowsza, bierze mniej prądu itp.)

 

http://www.hwcompare.com/8627/geforce-gtx-470-vs-radeon-hd-6870/

 

Nowe stery też dadzą 6870 sporo :)

 

@up ile wat ma twój zasilacz? 500w może być mało do cf. Wydaje mi się że 600/650w będzie odpowiedni.

Edytowane przez kastefan4
Link to post
Share on other sites

@kastefan4

 

Każdy ma swoje racje... Ja mam swoje Ty masz swoje. Ok. Ja co do swoich jestem przekonany i zdania nie zmienię.

 

Jeżeli ustawiłbyś zegary HD6870 i GTX470 na tym samym poziomie to Radeon polegnie z kretesem jak dzisiaj szyby w oknach w Czelabińsku. Rdzeń GF100 pod względem architektury jest wyraźnie mocniejszy. 6870 tyka z zegarem 900mhz a 470tka 300mhz! mniej i w dodatku ten rdzeń jest jeszcze pocięty... Radeona dużo wyżej już nie podkręcisz, a 470 owszem. W dodatku 470tka lepiej reaguje na OC od konkurencyjnego Radeona.

 

Mój monitor nie kłamał, a Radeon mnie tak irytował, ze po tygodniu już go nie miałem.

Edytowane przez Lewy648
Link to post
Share on other sites

470 bez OC jest szybszy nie wiele , ale jest szybszy , ale po OC które można spore zrobić , bo karta ma spory potenciał to już bardzo dobrze sobie radzi , jednak jest bardzo gorącą kartą no i potrzebuje sporo papu a po OC jeszcze sporo się zwiększa.
Więc SLI 470 odpada , jeśli pojedyńczą karte do 500zł , to jak najbardziej 470GTX To świetna karta za tą cenę jednak.

Link to post
Share on other sites

Ale osiągni na gtxie 470 1100mhz na rdzeniu, tego nie osiągniesz. Poprostu zraziłeś się do radków i tyle. Ja nie mam nic do nvidii i napewno zamieniłbym swojego 7870 na 670 :)

 

To że gtxy mają niższe taktowania od radków jest spowodowane ich budową :) to tak jak z prockami amd i intela :)

 

Ale nie róbmy już offtopa, jeśli autor jeszcze będzie miał pytania to napisze :)

 

470 bez OC jest szybszy nie wiele , ale jest szybszy , ale po OC które można spore zrobić , bo karta ma spory potenciał to już bardzo dobrze sobie radzi , jednak jest bardzo gorącą kartą no i potrzebuje sporo papu a po OC jeszcze sporo się zwiększa.

Więc SLI 470 odpada , jeśli pojedyńczą karte do 500zł , to jak najbardziej 470GTX To świetna karta za tą cenę jednak.

Dlarego polecamy autorowi 6870, bo chce mieć w przyszłości cf/sli :)

Link to post
Share on other sites

@kastefan4

 

Jeszcze na koniec małe sprostowanie. Do Radków w żadnym wypadku się nie zraziłem tylko akurat HD6870 mi jakoś zbytnio do gustu nie przypadł.

 

Myśląc rozsądnie wybiera się najkorzystniejszą ofertę niezależnie od firmy. Przyznać Ci rację muszę w tym, że biorąc pod uwagę wymagania autora czyli sticte pod CrossFire lepszym wyjściem będzie Radeon. Dla mnie byłby to GTX470.

Edytowane przez Lewy648
Link to post
Share on other sites

A nie lepiej poczekać troszkę, aż będziesz miał kasę jak prawie na CF/SLI i kupić 7870? Bez żadnych problemów, cicho, energooszczędnie i przyszłościowo, bo potem możesz dołożyć dodatkowego 7870 i mieć CF z nich, a quad CF z 6870 to raczej kiepska sprawa  :D

Link to post
Share on other sites

szukam raczej czegoś używanego :) do 600zł :)

 

ma służyc do battlefielda 3

Bf3 po ostatnich aktualizacjach siedzi na cpu. Jak chcesz miec stale 60 klatek to tak samo pograsz na jednej starszej karcie w high albo high z teksturami na ultra, jak i na dwoch najnowszych. Do tej gry szkoda sobie zawracac glowe SLI, ta gra juz nie jest killerem kart.

 

chłopaki mi chodzi póki co o budżetową grafę do battlefielda 3 póki co :) mogłem sli z gtx 570 superclocked robic ale potrzebuje troszke funduszu dlatego ten temat więc wybór albo 470 albo 6870 co trafie taniej  kupie:)

 

6870 jest slabiutka w dx11, a nie po to robisz cf zeby schodzic z detali w nowych grach. 2x480 to bylaby bardzo sensowna konfiguracja tylko ze bedzie ciezko z utrzymaniem temperatur, na 470tkach juz bedziesz musial schodzic z msaa bo braknie pamieci.

 

@kastefan4

 

Jeszcze na koniec małe sprostowanie. Do Radków w żadnym wypadku się nie zraziłem tylko akurat HD6870 mi jakoś zbytnio do gustu nie przypadł.

 

W nowych tytulach te karty sie nie sprawdzaja, do starych gier cf i tak nikomu nie potrzebne.

Link to post
Share on other sites

To że bf siedzi na procu to wiadomo od zawsze. Ja miałem C2Duo E8400 + 6870 to musiałem jechać na najniższych w fullhd bo proc się dusił. Zmieniłem na i5 3570K i karta wystarczała na średnio wysokie w fullhd. Zmieniłem na 7870 i mam wszystko na ultra :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...