Skocz do zawartości

Wycena IBM \ lenovo T61p w najwyższej opcji


Recommended Posts

Zalega mi w domu emerytowany Thinkpad T61p, z którego w ogóle nie korzystam i chciałbym zasięgnąc opinii forumowiczów, czy jest w ogóle sens go sprzedawać. W sumie jest to niezły okaz w najwyższej możliwej opcji. Kupiony na początku roku 2008 za ponad 3200€ wraz z całym upgrade. Sam procek kosztował 1000€. Niestety nigdzie na allegro i ebay nie ma takich konfiguracji więc trudno o porównania cen.


Specyfikacja:
IBM \ lenovo Thinkpad T61p CTO(zbudowany na zamówienie)

Profesionalna, mobilna stacja robocza na tytanowo-magnezowej ramie wraz z metalową kratownicą, która osłania matrycę.
CPU: intel core 2 extreme X9000 6MB 2,8GHz - OC do 4,2GHz, rozsądne taktowania do pracy 3,4 - 3,6GHz,
http://forum.benchmark.pl/topic/45816-aida64-wyniki-testow/?do=findComment&comment=547910

Dogania najnowsze i3, a w przypadku faktycznej pracy poptrafi być nawet kilka razy szybszy od mobilnych i5 arrandale. Nie zatyka się byle czym, jak budżetowe procesory.

RAM: 8GB DDR2 - więcej się nie da,
GPU: Quadro FX 570m - do dziś całkiem nieźle sprawdza się w 3ds max i autocad,

Matryca: 1920x1200 15,4"

Pamięć masowa: SSD 64GB + HDD 500GB
Był SSD 128GB, ale został odesłany na gwarancji i jeszcze nie wrócił.

Bateria: 9-cell zapewnia jeszcze 3-4h lekkiej pracy z maksymalnym podświetlaniem matrycy i wi-fi,
Dodatki: Stacja dokująca, dodatkowy napęd DVD, czytnik linii papilarnych, żyroskop chroniący hdd, Sound Blaster Audigy 2zs PCMCIA

Stan: Pokrywa matrycy lekko porysowana, ale bez dramatu, klawiatura praktycznie nowa i bez sładów użytkowania, panel roboczy bez śladów zużycia.

 

Zapraszam do dzielenie się opiniami oraz pozdrawiam zainteresowanych.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za zainteresowanie i odpowiedź! W takim razie totalanie się nie opłaca pozbywać takich okazów ;) Prędzej kupię drugiego T61p refurbished, w jakiejś słabej opcji i poskładam sobie z nich jeden w idealnym stanie i dobrym configu.

Dzięki i pozdro!

Link to post
Share on other sites

Mam trochę przerobionego T61p - z T9300 i SSD128GB, matryca 1680x1050 i
powiem, ze i tak małe literki. jak sobie radzisz z taka rozdzielcz.?
Wąskim gardłem tego lapka do gier jest karta graficzna. CPU wiele nie
pomoże. A jak u Ciebie z pamieciami w dual-nie krzaczy? Bo u mnie w
dualu krzaczyła czasami grafika.

Link to post
Share on other sites

Wzrok mam bardzo dobry i 150ppi w sumie mi nie przeszkadzało. Zawsze można ustawić dpi w systemie na 125%.

Tego lapka wykorzystywałem wyłącznie do pracy więc taka przestrzeń robocza(a szczególnie 1200p w pionie) była na wagę złota i ze względu na to wybrałem ten model. Dual działał bezproblemowo. Wadliwe były tylko 2 rewizje płyty głównej.
W gry nie gram, a do pracy ten GPU zaskakująco dobrze sie nadawał. AutoCAD potrafił działać nawet bardziej gładko niż na desktopie z i7 3820@4,75GHz, 32GB RAM i GTX480. Czasami otwierałem na nim nawet projekty całych dzielnic i dobrze sobie radził ku mojemu zdziwieniu. 3ds max z nV performance API działał też całkiem dobrze do 3-8Mpoly w zależności od charakteru projektu.
Mocniejszy procek bardzo dużo zmienia, bo do projektowania najważniejsza jest wydajność rdzenia, a X9000@3,6GHz potrafił być nawet 3 razy szybszy od i5-540m, które miało go zastąpić kilka lat temu. W sumie dalej da się na nim pracować, ale potrzebowałem lapka z 32GB RAM do dużych projektów i ogólnie ile lat można katować ten sam komputer. Może się jeszcze przydać na wszelki wypadek albo do modowania więc raczej go sobię zostawie.

Ogólnie jak kupiłeś tego lapka do gierek i netu, to dokonałeś bardzo nietrafionego wyboru. To jest sprzęt typowo do pracy. To tak jakby ktoś kupił traktor do bujania sie po mieście.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...