Skocz do zawartości

Obudowa do 400 zł i dodatkowe wymagania


Recommended Posts

Witam, szukam obudowy dla mojego i7 3770K osadzonego na MSI Z77A-GD55. Procek jest chłodzony przez Zalmana CNPS10X. A teraz wymagania co do samej obudowy:

  • co najmniej 6 zatok 3,5" wewnętrznych ustawionych bokiem do przedniego panelu
  • złącze SATA zewnętrzne
  • USB 3.0
  • Rozmiar ATX
  • łatwe zarządzanie kablami
  • cena około 400 zł 

Z tego co się rozglądałem to najbardziej by mi odpowiadała obudowa CoolerMaster CM-690 II Advance

albo Gelid Darkforce

 

Jeśli macie jakieś inne propozycje to będę wdzięczny.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem powinienieś wybrać między tym CoolerMasterem, a Silentium co kolega wyżej podał. Dwie świetne obudowy, Silentium przemawia tym ze ma kontrole nad obrotami wentylatorów :) Sam mam zamiar kupic Silentium, ale wersje M40

Edytowane przez BartesWZL
Link to post
Share on other sites

Fractal Design Define R4 jest piękna i dokładnie w moim guście, tylko brak zewnętrznego SATA ją  dyskwalifikuje. Jeżeli byłaby trochę tańsza to pomyślałbym o kieszeni na dyski SATA montowanej w zatoce 5,25".

 

Chyba wybór padnie na CM690 II Advanced

 

 

EDIT: A może by tak kupić Fractala R3 i do tego kieszeń SATA. Teraz przeglądałem stronkę producenta i nie widzę różnicy między R3 i R4

Edytowane przez pulkownik
Link to post
Share on other sites

.

 

Szkoda że gladius x80 nie ma trochę mniejszej alternatywy (albo że M40 nie ma troszeczkę więcej miejsca na upakowanie kabli i kosza na dyski)

Regnum L50 jest trochę mniejszy. Natomiast Gladius, jako topowa buda nie może być mniejszy ... powinien być nawet minimalnie większy niż jest, tak by z tyłu było miejsce na wentylator 140mm.

Link to post
Share on other sites

No ja mam dylemat między x80 a m40. W M40 kusi mnie cena, w X80 dużo większa funkcjonalność ale czy warto dopłacać za to prawie drugie tyle?

 

Chcę wziąć dość ciepłą GPU (Club3D 7870XT) a w X80 można na koszu na HDD zamontować wentyl 120mm (mógłby dodatkowo chłodzić kartę). W M40 nawet mimo braku kosza wątpię żeby powietrze z przodu zdołało schłodzić kartę chociażby o 1-2 stopnie...

 

Poza tym te filtry w X80. Majstersztyk. W M40 trochę dupiato że nie ma takowych na froncie... Dylemat jak cholera.

Link to post
Share on other sites

No ja mam dylemat między x80 a m40. W M40 kusi mnie cena, w X80 dużo większa funkcjonalność ale czy warto dopłacać za to prawie drugie tyle?

M40 to niższa klasa z blachami 0,6mm, waga 6,8 KG, chłodzenie do 157mm (strach pakować większe chłodzenie). ... i nie musisz kupować X80, bo masz po drodze L50 (ponad 7,6 KG wagi i chłodzenie do 17Xmm więc nie ma zmartwienia przy ładowaniu porządnego chłodziwa). X80 jest super-solidna (waga 9,5 KG), ale trochę mniejsze chłodzenie wchodzi niż do L50 , no i z tyłu max 120mm wentylator.

Edytowane przez Kyle_
Link to post
Share on other sites

Hmmm... Poczytałem teraz troszkę o tej regnum i w sumie też jest całkiem ciekawa... Drażni mnie tylko brak kieszeni na HDD ale widzę, że można dokupić zestaw HOT SWAP.

 

-fajnie ofiltrowana

-fajne zarządzanie kabelkami

-dość ciekawy design

-tańsza niż X80

 

Chyba właśnie zmieniłem preferencje :D

Link to post
Share on other sites

A więc wybór jest chyba oczywisty? ;)

oczywiście :) Biorę M40 :) Przeanalizowałem wszystkie za i przeciw i doszedlem do wniosku że:

-obudowa będzie stała w jednym miejscu więc nie potrzebuję 1mm blach (ważne żeby była stabilna)

-przy odkurzaniu mieszkania nie jest problemem poświęcić dosłownie 10 sekund na odkurzenie meshów

-ma rewelacyjną ceną

-mogę ułożyć kable (w sumie dla samej satysfakcji, że w środku jest porządek bo póki co nie planuję boku z oknem)

-obudowa będzie mogła na stałe zostać w miejscu brutusa (ze względu na "leżącego" hot swapa)

 

dokupię tylko na front 2 ledowe wentylatory żeby to jakoś ładnie wyglądało :)

 

takie pytanko. Czy obok PSU OCZ ZT zmieści się wentylator (ten który montuje się na dole obudowy)? W brutusie się niestety nie mieści.

Link to post
Share on other sites

W/S/G = 175/150/86

 

gdybym tylko znalazł na necie jakiś rysunek techniczny to nie byłoby takiego problemu...

 

W tym przypadku chyba trzeba się sugerować wartością "(W)ysokość"

Edytowane przez manfred86
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...