Skocz do zawartości

Pytanie do starszych kolegów - jaki profil?


Recommended Posts

Studia a profil liceum to trzy różne rzeczy. Jak ktoś chce się uczyć to i po klasie polonistycznej utrzyma się na mechanice i budowie maszyn. Trzeba najpierw zobaczyć jakie przedmioty są najbardziej punktowane i na nich się skupić przed maturą. A jak będzie już na samych studiach to już będzie zależeć tylko i wyłącznie od chęci i zaangażowania a nie od profilu liceum.

Edytowane przez Numik
Link to post
Share on other sites

Byłem na budownictwie 2 lata i nie dziwię się, że po studiach nie jest łatwo o pracę. Zakuwanie takich przedmiotów jak fizyka czy mechanika teoretyczna, z których człowiek i tak nic nie pamięta plus jakieś zapychacze czasu, by zrobić pokręcony plan, a praktyk prawie wcale (ot w ostatnim roku). System nauki jak za czasów rusyfikacji - odmóżdżający.

Link to post
Share on other sites

Co z tego że masz magistra, doktora jak w naszym je****m kraju takich spotykasz na "dole" niby mądrzy, wykształceni a za**********ą na najniższym uposażeniu za byle gó**o. Wiem jak jest bo pracowałem już w nie jednym naszym Państwowym Zakładzie i wiem co się dzieje, jak to młodzi chłopacy z wykształceniem za**********ą na przodku z łopatą. El doktore magistrate a młode łby po zakładówce mają po ok. 700 zł więcej bo na maszynie robi. A taki el doktorro wp***u łopatą wciąż za*******a....

Link to post
Share on other sites

Już przestań pisać głupoty wyższe stanowiska to nie tylko układy i znajomości.

W mojej starej firmie dorobiłem się stanowiska kierownika całej chłodni ponieważ poprzedni wybrany po znajomości "szef" był ci**ą nie umiejącą podejmować racjonalnych decyzji i oczywiście w du**e miał nawet skargi pracowników.

Długo nie popracowałem bo poza dobrymi zarobkami, musiałem wstawać dwa razy w nocy i pracowałem od 6:00 do 22:00...

Edytowane przez matt105
Link to post
Share on other sites

Jeżeli twojego znajomego interesuje Mechanika i Budowa Maszyn to może jakieś technikum, na przykład elektroniczne / elektrotechniczne. Zawsze to na początku jak będą takie przedmioty jak elektrotechnika to będzie miał przynajmniej jakieś podstawy. I znajomość rysunku technicznego.

 

No ale to zależy gdzie mieszka i czy tam są jakieś technika na przyzwoitym poziomie.

Link to post
Share on other sites

No właśnie odnośnie tej szkoły popytałem po znajomych, i jeśli jest dobry z matmy i całkiem szybko przyswoił by nową wiedzę informatyczną to w Technikum Mechatronicznym mogło by być dobrym wyborem, tylko pozostaje kwestia jak bardzo chce się uczyć, i czy bardzo ma zamiar harować w robocie, ponieważ jest wiele kierunków dalszego rozwoju po technikum.

Edytowane przez matt105
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj ważne jest to, że ma się wogóle jakąkolwiek pracę, czasami i ten wykształcony podejmuje się każdej, aby tylko utrzymać swoją rodzinę. Sprzątanie nie jest znowu najgorszym zajęciem, bywają gorsze,a mimo to podejmują się tego. Zresztą w obecnych czasach, żadna praca nie hańbi, dobrze, że ją się ma. A jeśli chodzi o naukę, profil należy wybierać taki, gdzie wiemy,że damy sobie radę. Zresztą jeśli ktoś myśli poważnie o przyszłym życiu zrobi wszystko, aby nie tylko profil, ale i dalsze studia przyniosły kiedyś efekty. Bo jak wiemy, dla chcącego nie ma nic tru7dnego. Chociaż,ktoś kiedyś powiedział...... jeśli chcesz coś osiągnąć w życiu,musisz zbroić się jak czołg, mieć cel i nie zważać na przeciwności.... I tego należy się trzymać.

Link to post
Share on other sites

W tym miesiącu trzeba podjąć w końcu decyzję o szkole ponad gimnazjalnej. Mojego kolegę interesuje później architektura, medycyna, inżynieria chemiczna, mechanika i budowa maszyn i automatyka i robotyka. Myśli tylko o tych kierunkach i musi wybrać profil w LO. Do wyboru ma (ze względu na to, że małym mieście nie ma wiele szkół do wyboru) mat-fiz-ang, biol-chem-mat, mat-chem, mat-fiz. Jak myślicie który będzie najbardziej uniwersalny i taki, po którym jest szansa dostać się i ukończyć w/w kierunki? :) Daję plusiki za mądre rady.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...