Skocz do zawartości

AMD FX 8350 - czy jest szansa, że wraz z premierą nowej generacji konsol, procesor zacznie wyraźnie dominować ?


Recommended Posts

te testy w crysis 3 to o du*e rozbić tam się liczy GPU głownie. A pozatym czekajmy na oficjalna premierę. Co wy myslicie że FX się zrobią nagle super bo ktoś gry napisze na nie ?? NIE NIE NIE. to nie jest takie proste . A Intel w miejscu nie stoi i z tego co wiem za 2 generacje będzie przebijał AMD ilością wątków

Edytowane przez aleksander12
Link to post
Share on other sites

Ja czekam jednak na twój test. Bo reszcie jak to powiedzieć.... :D Na słowo nie wierzę. Chciał bym aby fx-y były tak szybkie no ale....

zrobie dzisiaj na pewno, rano powinien być online. Ale w pierwszej kolejności z tym burdelem musze się uporać zanim żona wróci z wyjazdu.

http://i288.photobucket.com/albums/ll168/maxforces/c123.jpg

Link to post
Share on other sites

na wykresie ( ktory wyzej jest pokazany) czeskim i ruskim przeciez amd ma tyle samo kl/s ~37 wiec  mieszcza sie w granicy bledu pomiarowego tylko na czeskim tescie nie ma maksymalnego fps. jesli chodzi o intela to na jednym sa ivy a na drugi sandy i to sie pomiary juz troche roznia. 

Link to post
Share on other sites

Crysis Open Beta skalowanie z HT. Potem dodam z ilością rdzeni.

http://xbench.pl/crysis-3-open-beta-benchmark-testujemy-wydajnosc-i-skalowanie-procesora/#more-1686



Crysis Open Beta skalowanie z HT. Potem dodam z ilością rdzeni.

http://xbench.pl/crysis-3-open-beta-benchmark-testujemy-wydajnosc-i-skalowanie-procesora/#more-1686

Uzupełnione o wyniki 2 core z HT i bez

Link to post
Share on other sites

Xbox 360 ma 6-wątkowy procesor.

Ma 3 wątki to PS3 ma 6 wątków mimo gorszej grafiki.

Gdy były testy crysisa 3 bety i okazało się że FX DORÓWNAŁ i5 po OC i bez OC nagle wszyscy piszą jaką on ma Moc mimo tego że to jednak gra i że w przyszłości będzie dominował bo ma więcej wątków/rdzeni.Tablety mają procki 4 rdzeniowe , ale czy to oznacza że będzie szybszy od takiego 2rdzeniowego G530? Nie! Może troche dziwne porównanie ale jak piszecie że jak będą korzystać z wszystkich rdzeni to będzie szybszy, albo że stara architektura nie obsługuje tego. Tak na prawde to 4 rdzenie 8 wątków. Nawet jak gry będą to wykorzystywać to do tego czasu procek stanie się po prostu słaby.

Tak na prawdę lepiej by było jakby ulepszyli PII i np wyszedłby PIII albo pod inną nazwą z niższym procesem technologicznym i wtedy by były takie x4 i x6 z mniejszym TDP , większym potenciałem OC i mniejszymi temperaturkami.

Link to post
Share on other sites

 

Tak na prawdę lepiej by było jakby ulepszyli PII i np wyszedłby PIII albo pod inną nazwą z niższym procesem technologicznym i wtedy by były takie x4 i x6 z mniejszym TDP , większym potenciałem OC i mniejszymi temperaturkami.

 

Na krótką metę to by może wyszło, ale przyszłościowo patrząc Bulldozer ma większy potencjał.

Link to post
Share on other sites

W czym ? Napisz dokładniej.

 

Łot, K10 (wywodzące z K8 itd.) jest już dojrzałą architekturą i trudno byłoby wyciągnąć z niej dużo więcej. Phenomy ratowały się właściwie tylko taktami, IPC niewiele odbiegało od ostatnich Athlonów FX. Właściwie to nie dogoniły nawet Centrino.

A Bulldozery zostały zaprojektowane od zera, mając na uwadze lata rozwoju procesorów, tyle że są młode, sporo rzeczy trzeba w nich poprawić. Wystarczy spojrzeć na Piledrivera, poza testami gdzie można było odnotować obiecany przyrost wydajności na poziomie 5-15%, było też kilka, gdzie FX-8150 osiągał bardzo słabe wyniki (pod Phenomami), a FX-8350 sprawował się już przyzwoicie. A to była jedynia poprawka, bez zmiany procesu technologicznego, Steamroller ma przynieść dużo więcej zmian.

Dlatego myślę, że gdyby cały czas jednocześnie rozwijali K10 i Bulldozery to te pierwsze rozwijałyby się na pewno wolniej. 

Link to post
Share on other sites

Łot, K10 (wywodzące z K8 itd.) jest już dojrzałą architekturą i trudno byłoby wyciągnąć z niej dużo więcej. Phenomy ratowały się właściwie tylko taktami, IPC niewiele odbiegało od ostatnich Athlonów FX. Właściwie to nie dogoniły nawet Centrino.

A Bulldozery zostały zaprojektowane od zera, mając na uwadze lata rozwoju procesorów, tyle że są młode, sporo rzeczy trzeba w nich poprawić. Wystarczy spojrzeć na Piledrivera, poza testami gdzie można było odnotować obiecany przyrost wydajności na poziomie 5-15%, było też kilka, gdzie FX-8150 osiągał bardzo słabe wyniki (pod Phenomami), a FX-8350 sprawował się już przyzwoicie. A to była jedynia poprawka, bez zmiany procesu technologicznego, Steamroller ma przynieść dużo więcej zmian.

Dlatego myślę, że gdyby cały czas jednocześnie rozwijali K10 i Bulldozery to te pierwsze rozwijałyby się na pewno wolniej. 

 

Tak się składa, że pierwsze Phenomy miały zauważalnie wyższe IPC od Athlonów 64. Kolejna generacja to ponownie zysk wydajnościowy, szczególnie w grach. Na PCLabie masz świetny test i polecam go przejrzeć, żebyś nie musiał pisać takich głupot na przyszłość. Tak na zakończenie, jest jeszcze coś takiego, jak Llano. Wydajność tego ostatniego w grach jest jakieś 10% wyższa od podobnie taktowanego Athlona II X4. Ale co ja wiem, z K8 nic się nie dało przecież wycisnąć :rotfl:.

Link to post
Share on other sites

 

Kolejna generacja to ponownie zysk wydajnościowy, szczególnie w grach.

 

Gry to raczej słaby sposób na sprawdzenie jakości samej architektury, bo mocno korzystają z nowoczesnych instrukcji (które są optymalizowane zwykle przez kilka generacji po pojawieniu się, bez względu na architekturę), reagują na zwiększenie cache (który można dołożyć na każdej architekturze) itd.

Nie napisałem, że nie było żadnego wzrostu IPC, tylko był bardzo mały mając na uwadze, że Intel Core gna ciągle do przodu.

Link to post
Share on other sites

W prównaniu do Intela zysk był oczywiście dość skromny, jednak nie możesz zaprzeczyć temu, że Phenom był wyraźnym krokiem do przodu względem Athlona 64. Druga sprawa to proces technologiczny, z którym związane były bardzo małe możliwości OC, które stały się gwoździem do trumny tych procesorów.

 

Klik!

Edytowane przez tomcug
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...