Skocz do zawartości

Problem z Kontrolerem SATA i dyskiem 750Gb


Recommended Posts

Witam!

 

Mam nadzieję, że pomożecie mi w rozwiązaniu mojego problemu a mianowicie mam podłączony do kontrolera SATA II Firmy UNITEK na PCI-ex x1 3gb/s DYSK firmy SAMSUNG SpinPoint F1 750Gb 32mb bufor. Dysk w biosie jest wykrywany a raczej na monicie startowym pisze ze do kontrolera jest podłączony dysk 698Gb. I tu pojawia się problem wkładam plytke Windowsa i jak chce instalnąć to pisze mi że nie ma podlaczonego dysku... Zczaiłem sie ze muszę z dyskietki wgrać sterki i przy starcie instalatora wciskam F6 i wpakowuje te sterki. Coś się wtedy tam ładuje jakiś jeden plik i pisze mi, żę Sterki ZOSTANĄ załadowane no to przyciskam klawisz ENTER ale dalej nie wykrywa mi DYSKU. Proszęo pomoc z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Pewnie nie ten sterownik (zwykle na dyskietce/płycie jest tego więcej - różne dla różnych systemów, a i mogą być osobne dla RAID-u i bez).

Przepraszam, że tak na okrągło pisżę, ale mam lenia i chce mi sie biegać po googlach by drivery ściągnąć, a i w specyfikację kontrolera spojrzeć.

 

PS.

Do tego dochodzi jeszcze kwestia ustawień sekwencji urządzeń (kontrolerów spoza mobo).

Link to post
Share on other sites

Sterownik jest dobry bo jak instaluje go na dysku ATA to wszystko działa... W takim sensie ze jak kontroler mocuje do innego kompa i mam podloczone 2 dyski jeden do kontrolera drugi do mobo to wszystko dziala ale nie moge sformatowac dysku podpietego do kontrolera mimo ze w windowsie wszystko gra czyli jak mam 2 dyski podpiete wszystko ok ale formatowac nie moge... ;/

Link to post
Share on other sites

Sterownik jest dobry bo jak instaluje go na dysku ATA to wszystko działa

Sterownik w systemie (działający), a dla systemu (podany w czasie instalacji) to nie jest ten sam plik/zestaw plików.

 

 

 

nie moge sformatowac dysku podpietego do kontrolera mimo ze w windowsie wszystko gra czyli jak mam 2 dyski podpiete wszystko ok ale formatowac nie moge... ;/

Nie mogę tzn.? - Co się pojawia, jak jest dysk oznaczony w zarzączaniu itp.?

Link to post
Share on other sites

Nie mogę bo go nie wykrywa a jak mam 2 dyski to oba dzialaja a i tak moge sformatowac ten na ATA bo ten nie jest wykrywany przez instalator Windows. W windowsie wszystko gra czyli są3 partycje wszystko cacy ale jak chce sformatowac to wykrywa tylko na ATA ;/...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...