Skocz do zawartości

GTX 580 - referent, zmiana chłodzenia


Recommended Posts

Dzisiaj kumpel wysłał mi gtx 580 na testy (jak się zdecyduje, za 500 zł będzie moje), tylko to jest referent od nvidii, podobno głośny i tempy pod obciążeniem do 80 st (może to normalne, w końcu karta trochę papu potrzebuje)

Prosiłbym o wypowiedzi jakiś użytkowników tych kart (referencyjnych ofc), jakie wrażenia akustyczne, czy faktycznie są takie głośne, czy trzeba zmieniać chłodziwo , jak tak to co proponujecie?

Link to post
Share on other sites

dlatego pozwolił mi ją potestować, zanim mu zapłacę, ewentualnie odsprzedać komuś, a koledze zwrócę pieniądze - on już siedzi na GTX660ti , więc ta 580tka leżała i się kurzyła na szafie, a tak to zobaczę ile z PII da rade przy niej wycisnąć (podejrzewam, że i tak w porównaniu do hd7770 , nawet jak ja procesor ograniczy, będzie kolosalny wzrost wydajności, szczególnie po włączeniu AA)

Link to post
Share on other sites

spokojnie, właśnie kurier przyjechał, jestem w trakcie ściagania sterów i odinstalowywania tych od amd, niedługo coś napiszę, moze jakiegoś smarka puszcze



tak więc karta juz siedzi - pierwsza rzecz, to podniosłem obroty wentylatora  , na standardowych karta w stesie (UH 3.0 ) osiągała 94 st :o , wiem że ona papu sporo bierze i musi tą energię gdzieś oddać, ale się wystraszyłem - po tym zabiegu (10% na każdym biegu wzwyż podniosłem ) karta w BF 3 osiąga takie temp

 

http://img850.imageshack.us/img850/3955/bf3gtx580pii40ghz.png

Link to post
Share on other sites

lordonos, po zwiększeniu obrotów już jest spoko z temperaturami, tylę że "słyszalnie", mając jeszcze dziś rano radzia niemalże pracującego jak pasywny, troche trudno sie przyzwyczaić - ale Planetside 2 w full detalach teraz i tak mi to wynagradza, okazuje się ,że teraz moj PII w tej grze jest wąskim gardłem :)

Link to post
Share on other sites

Wiem ale to wyje mnie już szlak jasny trafia za tydzień będę miał kasę i kupuje te dwa wentyle z linku przyklejam je na super glue turbinke całkiem odłączam od karty podpinam je do płyty głównej i ma być 60 stopni w grach i cicho.

wiesz jaki to ma radiator pod plastikiem zobacz sobie zdjęcia w necie.

Link to post
Share on other sites

Na GTX260 miałem 2 wentyle i karta miała 55-60 stopni w grach i w cale jej nie było słychać.

http://allegro.pl/show_item.php?item=2977937596

Pa to moje wcześniejsza karta w referencie pod toną plastiku jest nie gorszy radiator i też są rurki.

Już mnie łeb napier od tego szumu.

A zapominam zmniejszać obroty jak przestaje grać a jak masz takie coś to w cale szybkość się

nie zmienia ale jest przynajmniej cicho.



Jak bys miał I5 to w porównaniu z phenomem skoczyłu by jeszcze w górę o 5-10 stopni.

Ja mam już drugiego GTXa wcześniej miałem 460 i na Athlonie x4 karta mniej się grzała niż

na phenomie a na phenomie mniej niż na I5 bo miałem tych phenomów i athlonów wszystkie rodzaje oprócz x6.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze na 2 lata styknie do gier wyjdzie nowa generacja konsol i 5 generacja I5 i będzie można myśleć o zmianie jak będzie kasa.

Albo AMD z podstawką na pamięci DDR4.



A ten test robiłeś w 1080p?

Jest darmowa wersja tego testu ile to zajmuje zobacze ile będę miał pkt w 1024x768.

Nie długo wychodzi 3dmark 2013:)

Edytowane przez Lordonos
Link to post
Share on other sites

http://www.3dmark.com/3dmv/4554928

U mnie to tak wyszło, i ładnie chodziło oprócz testów proca kiedyś jak to widziałem w necie to chodziło tragicznie ale nie wiem na jakim kompie było.

Jak typiara jedzie na skuterze na początku to jest 60 fps a najmniej na końcu jak dojeżdża to 40.

7500 pkt masz więcej niż ja to dużo.



Ciekawe czy cpu score też masz większe na phenomie.



Sterownik mam jakiś lewy beta niby pod crysis3 ale i tak nic nie daje:D:D

Link to post
Share on other sites

to jest lordonos jeden z nielicznych 3dmarków, gdzie na prawdę badana jest wydajność GPU niezależnie od procesora, i to mi sie w nim podoba

 

BTW

wbudowany bench mafia 2

hd7770 - 40 kl/s

gtx580 - 73 kl/s

ustawienia te same  (full hd all high, physx off)

 

bench AvP dx11

hd7770 - 39 kl/s

gtx 580 - 71 kl/s

 

edit

cpu score mam koło 13k więc mniejsze, ale to nie wpływa na wynik gpu score, co mnie cieszy

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

No 70 fps to już jest szybka w miarę gra i już ci pewnie 40 nie stykało by jak byś miał teraz wrócić do 7770.

Ja grałem w 70 fpsach w Far Cry 3 w Black Opsa 2 i w MoH Warfighter i w porównaniu z tym 40 fps to jest bieda

i nawet na padzie jest lipa, tylko na konsoli 30 fps jest płynne bo klatka jest co 2milisec a na pc klatki lecą jak im się podoba

jak procesor puści tak polecą jak bańki mydlane im mocniej dmuchniesz będzie ich więcej.



A gpu jaki 25??



Za to jakie ja mam kozackie oc procka całe 200mhz wstyd to pokazywać :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...