Skocz do zawartości

Jaką obudowę wybrać


Recommended Posts

Jestem na etapie wymiany obudowy. Na obudowę planuję przeznaczyć około 350 zł.

Co do tej kwoty będzie dobrym wyborem? Na pokładzie mam dwa dyski twarde, grafikę Asus Radeon 6870 DirectCU, procesor C2D e8400. Zależy mi na w miarę dobrej wentylacji i niezbyt wysikim poziomie głośności. Myślałem o Fractal Desing Define r3, ale nie za bardzo jest już dostępna. Wersja r4 jest już poza moim zasięgiem finansowym. Moglibyście polecić coś ciekawego?

 

PS. Zaznaczam, że nie chcę obudowy od SilentiumPC. Po Brutusie zraziłem się do jakości wykonania tej obudowy.

Link to post
Share on other sites

Znacie jakąś obudowę:

- z blachami najlepiej 1mm (nie mniej niż 0,8mm)

- miejscem na wentylator z tyłu minimum 140mm

- otwieranymi bokami na klamkę (jak w Corsair Graphite 600T, lub przynajmniej jednym bokiem jak w Chieftec Bravo)

- zasilacz montowany oczywiście na dole

?

 

ARC np. nie ma tak sztywnej blachy pod płytą jak Chieftec Bravo (aż strach pomyśleć jak to jest w budach z oknem w płycie nośnej mobo i blachą 0,6mm - ARC ma blachę pod płytą 0,8mm)  ... no a okno do montażu CPU w moim przypadku w ARC jest bezużyteczne (obniża sztywność i nic nie daje w przypadku fortis + np. ASRock Extreme 4 P67 - i tak trzeba wyciągać całą płytę bo backplate zachodzi o jakieś 1,5mm na dole)

Edytowane przez Kyle_
Link to post
Share on other sites

Żadnego luksusu się nie spodziewałem. Nie mniej jednak jakość wykonania obudów w podobnym przedziale cenowym potrafi być na wiele wyższym poziomie niż to się ma do SilentiumPC.

Oj, widać że jeszcze zbyt wiele obudów nie miałeś w rękach ;) Nie bez powodów to Brutusy 410 są najczęściej polecane do 150 zł a jedyne alternatywy dla nich to tylko 2-3 modele "Elite" od Cooler Master ;)

Link to post
Share on other sites

Nie zmienia to faktu, że Brutus ma blachy jak kartka papieru :-) Spadający kubek po kawie potrafi w tej obudowie zrobić wgniecenie...

 

Jakość/grubość blach w obudowach schodzi na psy. Ja nawet do końca nie jestem zadowolony z ARC kosztującego po 350zł+, a to podobno jedna z najsolidniejszych bud (z obecnie sprzedawanych) - konkretnie to rozchodzi mi się o niesztywną blachę pod płytą główną - zrobienie okna na backplate powoduje osłabienie blachy nośnej, i nawet przy grubości blachy 0,8mm jest to nie sztywne. Natomiast w obudowach najtańszych, to możesz mieć blachy nawet 2x cieńsze od tego co jest w ARC.

Edytowane przez Kyle_
Link to post
Share on other sites

Natomiast prawda jest taka, że wszystkie obudowy silentiumpc są słabo wykonane. W wentylatorach padają łożyska, wszelkie plastiki i przyciski to typowa chińszczyzna po kosztach.

 

Proponuję jakiegoś Corsair z serii Carbide. A jak nienawidzisz odkurzać wnętrzna komputera, a wolisz czyścić filtry przeciwkurzowe to możesz się zaopatrzyć w kilka: http://allegro.pl/aluminiowy-grill-filtr-przeciwkurzowy-120mm-czarny-i2973138820.html

Edytowane przez wallhack
Link to post
Share on other sites

Nie miałem do czynienia z firma SilentiumPC, ale jakby była słabo wykonana to by użytkownicy nie polecali, a jest inaczej, wiec trochę przesadzasz..T.luk sam wie, bo testuje nie jedna.....

Link to post
Share on other sites

 

W wentylatorach padają łożyska, wszelkie plastiki i przyciski to typowa chińszczyzna po kosztach.

 
Jakbyś nie wiedział to wszystko jest robione teraz w Chinach lub innych krajach wschodnich .
Jakość wykonania jest na wysokim poziomie a wentylatory w moim M40 praktycznie nie słyszalne.I leciutko na max obrotach.
Link to post
Share on other sites

Wow, aż 2 miesiące wytrzymały? :D Bo tyle ta obudowa jest na rynku. 

 

Jest różnica między w chinach a w chinach po kosztach. A jak nie słyszysz tego wentyla na maks obrotach to proponuję się udać do specjalisty.

 

 

Sam też macałem brutusa, gladiusa i regnuma. Naprawdę nic ciekawego, najgorsze są wszelkie plastikowe elementy, wygląd też nie powala. Tak jak mówiłem, polecam rozejrzeć się na czymś od Corsair albo Fractal Design.

Edytowane przez wallhack
Link to post
Share on other sites

Nie miałem do czynienia z firma SilentiumPC, ale jakby była słabo wykonana to by użytkownicy nie polecali, a jest inaczej, wiec trochę przesadzasz..T.luk sam wie, bo testuje nie jedna.....

t.luk robi fantastyczną robotę... ale ma bardzo dużą wadę niestety, współpracuję/pracuję/ma powiązania z Silentium PC.... jeszcze nie widziałem, żeby grabie grabiły od siebie... Nie sądzę żeby zakłamywał rzeczywistość, ale zbyt mocno czasem broni/optuję za tą firmą...

Link to post
Share on other sites

Tak jak mówiłem, polecam rozejrzeć się na czymś od Corsair albo Fractal Design.

Ciekawe czy/kiedy Fractal Design wpadnie na otwierane boki (jak w wyższych modelach Corsair). Do mnie jakoś to wysuwanie nie przemawia ... w najtańszych budach to rozumiem, ale droższe powinny być bardziej cywilizowane. Inne moje noworoczne życzenie ( :) ) to miejsce na wentylator 140mm z tyłu w corsair i pinowa wtyczka na USB3, a nie jakieś ciągnięcie ze środka kabla na zewnątrz (przecież to obciach jest).

Link to post
Share on other sites

@ Kyle_

Otwierane boki jak w Corsair to akurat uważam za dodatkowy element, mogący generować rezonans obudowy (przykręcanie śrubkami jest znacznie pewniejszym rozwiązaniem.).

 

@ Barsa

Ja wiem że nie ma idealnych obudów ale są obudowy, gdzie wad jest mniej i są obudowy gdzie wad jest zbyt wiele. Staram się to wykazywać i tyle a to, że komuś się to nie podoba to trudno, nic nie poradzę kiedy zbyt dużo faktów jest dla kogoś niewygodne ;)

 

wszystkie obudowy silentiumpc są słabo wykonane. W wentylatorach padają
łożyska, wszelkie plastiki i przyciski to typowa chińszczyzna po
kosztach.

1. Łożyska paść mogą i w najdroższych wentylatorach (nawet w Noctua) a poza tym nie wiem czy obserwowałeś w pewnym momencie falę narzekań na wentylatory Enermaxa, które mają rzekomo lepsze łożysko. Wniosek? To żaden argument a wymaganie nie wiadomo czego od standardowych wentylatorów to lekka przesada ;)

2. Znajdź mi proszę obudowę za 120-130 zł lepiej wykonaną niż Brutus 410 i jednocześnie bardziej funkcjonalną. Znajdź mi proszę za 200 zł obudowę oferującą tyle co Gladius M40...

3. Czyżbyś Ty też nie słyszał, że obudowom innych marek też czasem użytkownicy zarzucają różne rzeczy? (vide rezonujący Zalman Z9, padnięty wyświetlacz w Z9 lub brak kabla HD Audio w Carbide 300R). Widać Panie, że albo nie znasz rynku i realiów produkcji obudów albo nie chcesz dostrzec problemów innych marek....

4. Prawda jest taka, że niemal wszystko to jest tylko "Made in China" i trzeba zaakceptować, że każdemu producentowi zdarzyć się może jakiś odsetek obudów odbiegających od zakładanego ideału zamiast narzekać dla zasady ;) Poza tym od czego jest gwarancja? ;)

Link to post
Share on other sites

t.luk

 

Trochę się mijamy... temat jest o obudowie za ok. 300 zł, ktoś tam wyskoczył, że Brutus to słaba obudowa. W ogóle, że Silentium PC robi słabe budy, abstrahując od tego czy to prawda czy nie, chodzi o Twoja reakcję... sorry ale naprawdę tak mocno bronisz opinii o Silentium PC, że wygląda na to jakbyś dostawał za to pieniądze... od razu napiszę, że nie wierze w taka teorię ale jednak dla mnie jest "niesmaczne" takie postępowanie. To coś jak w sądzie żona lub inna rodzina, może odmówić składania zeznań na niekorzyść oskarżonego, ale jak złoży zeznania, które mają na celu jego uniewinnienie to nie do końca można jej wierzyć...

 

Mi się wydaję, że Silentium robi dobre budy, dobre zasilacze itd. ale taki "marketing" jaki serwują nam pracownicy tej firmy nie do końca mi odpowiada.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@ Kyle_

Otwierane boki jak w Corsair to akurat uważam za dodatkowy element, mogący generować rezonans obudowy (przykręcanie śrubkami jest znacznie pewniejszym rozwiązaniem.).

Miałem kiedyś, dosyć tanią co prawda, budę z wsuwanymi blachami i rezonowała od dysku (7200 RPM 3,5") . Tak że tutaj nie ma zasady. Bok zamykany na zatrzask/klamkę może nawet mniej rezonować - zależy od tego jak całe osadzenie "drzwi" jest zrobione .... a jednak łatwiej się otwiera budę niż zsuwa bok. Sądzę że im grubsza, większa, solidna blacha, tym bardziej opłaca się stosować zamykanie na zamek, bo wsuwanie jest coraz trudniejsze. Poza tym zamykanie na zamek jest trwalsze/robi lepsze wrażenie, bo np. blacha się nie rysuje jak w budach "ciężko suwanych".

 

Tak że w tanich budach zamknięcie może nie jest opłacalne (bo są cienkie, lekkie blachy i zamek w takiej taniej budzie zauważalnie mógłby podnieść cenę), ale w lepszych/ponadprzeciętnych i nieco droższych moim zdaniem ma to już sens.

Edytowane przez Kyle_
Link to post
Share on other sites

@ Kyle_

Możliwe, ale to musiałaby być naprawdę dobra blacha albo musieliby zrobić jakąś gumową izolację tuż przy zatrzasku ;)

 

@ Barsa

Zauważ, że ja nie neguję występowania problemu a jedynie uświadamiam, że nie są to problemy tylko jednej marki i dotyczą każdego praktycznie producenta ;)

Link to post
Share on other sites

@ Kyle_

Możliwe, ale to musiałaby być naprawdę dobra blacha albo musieliby zrobić jakąś gumową izolację tuż przy zatrzasku ;)

Guma nie jest dobra ... ale taki materiał gęsto-piankowy, jak w Fractal Design ARC pomiędzy zasilaczem a budą by się moim zdaniem nadał ;)

 

ps. swoją drogą odkleiłem to przy montażu pasywnego Seasonic Platinum - tutaj wibracji się nie spodziewam ;)

Link to post
Share on other sites

Od czego jest gwarancja?

 

Gwarancja SilentiumPC tak działa, że jak posypały mi się wszystkie złącza frontpanelu (od początku nie działało audio, potem jedno usb, potem drugie) to zaproponowali mi, że mogę sobie dokupić płytkę PCB ze złączami.

 

 

Moim zdaniem Corsair 200R to lepsza buda niż M40, ale to zależy od tego kto bardziej sobie ceni daną funkcjonalność. Ja np wolę świetną jakość wykonania, wygląd i możliwość wmontowania dużego coolera, ktoś inny będzie wolał bawić się regulatorem obrotów, który za 3 miesiące się zepsuje...

 

Tak, pamiętam, filtry to podstawa  :jupi: Obudowa "sitko" vs obudowa "regularne czyszczenie pięciu filtrów przeciwkurzowych bo się zatkały"

Edytowane przez wallhack
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...