Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Przymierzam się do zakupu PC, w 90% do wykorzystywania w MMO (SWTOR), ale chciałbym, aby tytuły stworzone dla DX11 również przyjemnie działały.

 

Przesiadam się po latach z konsoli na PC, więc wypadłem z obiegu i nie wiem co jest teraz warte zakupu. Liczę na wsparcie fachowców.

 

Prawie nabrałem się na gotowca z allegro "wypasionego" za 1700 zł (AMD FX 6100 6 rdzeni x 3,9 GHz, jakaś najnowocześniejsza płyta główna, 16 GB RAM 1600 MHz, Nvidia 640 4GB! i inne topowe podzespoły, ogólnie król wydajności)... jak wspomniałem powyżej "wypadłem z obiegu", więc naprawdę sądziłem, że tylko tyle wystarczy zapłacić za super mocarny sprzęt i że te zestawy są dobre... na szczęście kolega nakierował mnie na to forum i polecił zapytać specjalistów.

 

Do wydania mam około 2500 (maksymalnie do 3000 zł jeśli różnica w sprzęcie będzie tego warta).

 

Nie potrzebuję standardowego HDD (chociaż płyta główna powinna mieć SATA III) - chcę SSD ~ 256 GB (od zawsze miałem wrażenie, że szybkość dysku to slabe ogniwo PC, zwłaszcza w przypadku gier mmo).

 

Przez wiele lat preferowałem Nvidię, według fachowców z forum, Nvidia przestała się liczyć, wszyscy stawiają na Radki 7770 wzwyż. Czy rzeczywiście nie ma co przymierzać się do zakupu Nvidi? Jaki model proponujecie? W najnowszych driverach Nvidia dała jakieś bonusy dla SWTOR, moze warto jednk zakupić Nvidię?

 

RAM - widziałem propozycje 1333MHz CL9 zamiast 1600MHz, chociaż logika podpowiada, że lepsze są 1600MHz, o co tu chodzi, jakie wybrać?

 

Płyta główna powina mieć szeroką możliwość rozbudowy w przyszłości (typu wymiana procesora na lepszy, Sata III, PCI-E 3.0 itp.)

 

Chciałbym kosmicznie wyglądającą obudowę.

 

Nie potrzebuję zasilacza, klawiatury, myszy, monitora.

 

Zakupu chcę dokonać w morele.net.

 

Proszę o propozycje.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Edytowane przez Sznit
Link to post
Share on other sites

Zasilacz kupowałem z 5 miesięcy temu do mojego starego komputera, kupiłem jakiś najlepszy jaki mieli w sklepie, nie mogę teraz sprawdzić jaki to dokładnie model, jestem pewny, ze jest mocny, sprawdzę popołudniu.

 

Lata temu, gdy używalem PC do gier, wszystkie PCty jakie miałem po kolei były podkręcane, więc OC wchodzi w grę.

Link to post
Share on other sites

Obudowę chcę nową, jakąś kosmicznie wyglądającą. Ta którą mam wygląda jak obudowa nadająca się do biura, chce teraz coś nowoczesnego/ładnego i funkcjonalnego.



Magazynu nie potrzebuję, wolę większe SSD, mam dysk zewnętrzny 1 TB USB 3.0 na magazyn.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za propozycje, nie wiedziałem, że jest taka różnica w kosztach SSD względem pojemności.

 

Ten OCZ Vertex 4 jest szybszy w zapisie, ale Samsung jest z kolei 1/4 tańszy... chyba jednak zdecyduję się na OCZ Vertex 4.

 

RAMy podaliście wydajnościowo chyba identyczne, z procesorów 2500K wygląda według opisu na wydajniejszy.

Płyta główna ASRock P67 PRO3 ma jakąś technologię ASRock XFast LAN, co może pozytywnie wpłynąć na działanie mmo.

 

Napędów typu nagrywarki, blue-raye nie potrzebuje.

Link to post
Share on other sites

Że nie zuważyłem że masz HDD to zestaw ode mnie jest za 2643 no chyba że masz nagrywarke to jeszcze mniej
Moim zdaniem nie opłaca się do samego MMO dopłacanie żeby mieć procek o 7% szybszy(po OC obu procków)
Lepsza karte niż 7850 będzie błędem bo tego komputera się nie wykorzysta a i tak 7850 poradzi sobie z każdą grą na wysokich detalach.
http://www.anandtech.com/bench/Product/678?vs=639
Co prawda tu jest 250 gb ale nie ma znaczenia.
Nie wiem czy warto dopłacać do OCZ'a Vertexa 4.
XFast Lan to bajerek . To jedynie pokazuję Ci jaki masz przesył danych.Wiem bo sam posiadam tą płyte.

Edytowane przez Tridefy
Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście według tego porównania nie ma sensu dokładać do SSD OCZ Vertex 4 - wyniki są podobne, ciekawe jakie są różnice w wykorzystaniu do mmo takiego jak SWTOR.

 

Obudowa jest taka jak sobie wyobrażałem.

 

Co z Nvidią? Naprawdę Radeon to jedyny słuszny wybór?

 

Czy zarówno MSI Z77A-G43 jak i Asrock P67 PRO3 mają takie same właściwości jak i potencjał na rozbudowę? W czym tkwi różnica?

Link to post
Share on other sites

Odrazu Ci mówie że jedynie rozbudowe procesora możesz o i7 czyli w grach praktycznie 0 % lepszej wydajności.
Rozbudowa jest nie możliwa gdyż w czerwcu pojawią się procesory na podstawce 1150.
Asrock ma sekcje zasilania 8+2 a MSI 5+2 
Tą są jedyne sensowne płyty za tą cenę
Jedyne co możesz wziąć to gtx660 ale wtedy już lepiej dołożyć do 7870 (w moim zestawie)
MSI ma 2 +  to że obsługuje PCI-E 3.0 które nie jest w ogóle wykorzystywane (i raczej nie będzie przez kolejne 2-3lata) i to że obsługuje karte zintegrowaną którą możesz użyć w razie gdy karte graficzna będzie uszkodzona.
PCI-E 3.0 Nie jest obsługiwane teraz i raczej szybko nie będzie !Nawet na kartach 2 rdzeniowych

 

Edytowane przez Tridefy
Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuję za propozycje i porady.


 


To mam w koszyku:


http://img11.imagesh.../5435/kompz.jpg


 


pytanie:


 


1. czy 500 W wystarczy czy dać identycznej firmy 600 W?


2. karta ta co jest w zestawie czy warto dołożyć trochę pieniędzy do: http://techplanet.pl...ress,35426.html  ?




dziękuję i pozdrawiam

Edytowane przez Sznit
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...