Skocz do zawartości

Bad sektory na twardym - co mogę zrobić?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez daniel8118,

Recommended Posts

Robi się format niskopoziomowy i zalepia dzióry, kazdy dysk przed wyjściem z fabryki przechodzi taki format dzięki temu trafić na uszkodzony nowy dysk to loteria w porównaniu do kart graficznych czy płyt głównych np. gigabyta gzie sprawdzają tylko miernikami i w pudła.

Link to post
Share on other sites
Poczytaj o programiku hdd regenerator,możesz nim różne cuda działać jak zainstalujesz pełną wersję zanim ulokujesz dysk w kontenerze.

Chyba żartujesz.

 

A nie można ich jakoś naprawić lub przesunąć tak żeby nie były używane

Daj smart (health) z hd tune z widocznymi wszystkimi atrybutami

Link to post
Share on other sites


 

Witam  ja też    mam
dysk z  bad sektorami i czytałem żeby na
nich ustawić partycję  że to dobrze robi
dla dysku  lepszy odczyt czy coś ,    ale 
nie wiem  jak  ustawić tą 
partycję  na badach  jak to określić  gdzie i jak 
to  zrobić by zostały  „zdrowe” miejsca ,  opłaca się taka kombinacja ? mam dysk 1tb   Pozdro



 



 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • Rozwiązanie

Witam.

Niestety byłem zmuszony do kupna nowego HDD. Ze starego nic się nie dało zrobić, nawet program MHDD sobie z nim nie poradził - naprawiał go przez 20 godz. i końca nie było widać więc odpuściłem sobie. Teraz wstawiłem nowy i komp odrazu zaczął inaczej chodzić.

 

Dzięki za podpowiedzi.

Link to post
Share on other sites
  • 11 miesięcy temu...

Witam, pozwolę podpiąć się pod temat, chciałem zapytać czy dobrze rozumuje:

http://s11.postimg.org/3nec8nklv/hdtune1.png


http://s9.postimg.org/98gd82wnj/hdtune2.png


Wprawdzie skan jeszcze się nie skończył, ale zakładając, że nie pojawi się więcej bad blocków, czy jeśli ułożę na nowo partycję, w tym pierwsza będzie miała 70GB, z etykietą np. "trup" i nie będę z niej korzystać, to będzie to miało jakiś sens ? Dziękuję za info.

Link to post
Share on other sites

 

 

w tym pierwsza będzie miała 70GB, z etykietą np. "trup" i nie będę z niej korzystać, to będzie to miało jakiś sens ?

 

Tak, ma to sens. Z tym że, nie robiłbym ani partycji, ani 70 GB. Po prostu tak poustawiałbym partycję, by tam pozostało ok. 1 GB. nieprzydzielony miejsca.   

Link to post
Share on other sites
myślicie że powinienem sobie dać spokój i kupić nowy ?

 

Na to wygląda, że tak. Możesz jeszcze przepościć go przez MHDD czyli zrobić skan powierzchni i jak będzie dużo wolnych sektorów to raczej dać sobie spokój. Jak będą tylko te bady co obecnie, to można jeszcze wyzerować i zrobić remap. Po tym ponownie zeskanować i jeśli nie będzie wolnych sektorów to cień szansy na poprawne działanie przez jakiś czas jest. Ale znając życie i przebieg tego Greena to początek końca tego HDD. 

Edytowane przez Werturko
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...