Skocz do zawartości

Co myślisz o tym procku.


Recommended Posts

Cześć. Co myślicie o tym procku : Amd Athlon II X4 651K Quad-Core 4x 3.0

Mam go i chcę wiedzieć co o nim myślicie.

Robiłem ostatnio nim "testy" z kumplem, i porównalismy go z i5 2500.

Z jego kompa przepieliśmy GT 440 do mojego, ramy mamy te same.

U mnie klatki w 1280x1024 z prockiem Amd utrzymywały się na poziomie 70-80 w Bf3 na niskich.

Następnie, karta wróciła do kolegi, tym razem test i5, na tej samej rozdziałce, ten sam ram, ta sama karta, tylko procek Intel, ilość klatek także wynosiła 70-80. Nie odczuliśmy prawie żadnej różnicy w działaniu obu procesorów. Zdziwiłem się, bo to jednak Amd, więc spróbowaliśmy to samo ale na kompie innego kumpla z i5 2500K. Wynik był podobny. Czy to możliwe? Czy Intel jednak jest przereklamowany?

Intel miał taktowanie 3.3.

Czytałem że mój 651K jest wiele mocniejszy od poprzedników, czy to naprawdę aż tak dobry procesor? Bo dla mnie to niewiarygodne, wręcz nie do uwierzenia.

 

Link to post
Share on other sites

Wąskie gardło w karcie graficznej i tyle. Spróbujcie Prototype 2 (na mieście oczywiście).

Poprzedników? To pierwsza generacja Fusion przecież. Chyba, że masz na myśli ogólnie K10, to w niektórych testach jest odrobinę szybszy niż analogiczny Phenom II, ale przez brak L3 zazwyczaj jest słabszy. Poza tym jest nisko taktowany i słabo się kręci w porównaniu z Phenomami.

Link to post
Share on other sites

Coś sknociliście ;) I5 w teorii (i w praktyce) miażdży te CPU. Odpalcie Mafie 2, GTA 4, czy choćby City Car Driving (niszowa produkcja, ale korzysta tylko z jednego rdzenia i może zajechać nawet stosunkowo mocny procek jakim jest mój i5). Dzięki temu ostatniemu jak pisałem porównacie moc pojedyńczego rdzenia (wątku)

Link to post
Share on other sites
Zła gra do takich porównań (zwłaszcza jeśli to był single player). Porównaj GTA IV, Max Payne 3, Far Cry (2 i 3) tam różnice będą na pewno większe.   

 

Był to Multiplayer przy 64 graczach, tego na byle czym nie odpalisz.

Link to post
Share on other sites
Był to Multiplayer przy 64 graczach, tego na byle czym nie odpalisz.

 

Różnie to bywa. Jak chcesz się podłamać to odpal Assassin's Creed III w Bostione (chociaż dojście tam trochę czasu zajmuje). U mnie nawet po OC na granicy grywalności (<28 FPS). Chyba że coś poprawili w patchu 1.02, miałem dzisiaj sprawdzić.

Link to post
Share on other sites
A jeszcze chciałem zapytać, dużo daje ta pamięć cache?

Niby nie mam L3, ale za to mam dużo L2 i L1 (Więcej niż ma i5)

Poza szczególnymi zastosowaniami rozmiar nie ma znaczenia (jak zawsze :D ). Ogólnie ważniejszy jest sam fakt czy L3 jest czy go nie ma. W testach w grach dawało to efekt +10-20% wydajności.

Link to post
Share on other sites

Up. popieram. Miałem FX-6300 na 4.6GHZ, czyli procek mocniejszy od athlona 651K i po przesidce na i5 widzę wielką różnicę na korzyść i5. Na ustawieniach ultra w BF3 i to nie tylko na serwie zapełnionym na full ale również na prawie pustym :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...