Skocz do zawartości

Gf 6600 & Radeon x1600/1650


Recommended Posts

Osobiście posiadam Sapphire x1600PRO 256MB DDR2 i stanowczo odradzam tej karty... Dławi się praktycznie w każdej grze :rudolph: Call of Duty MW2 przeszedłem na średnich detalach w rozdziałce 1024x768 uzyskując w miare znośną wydajność, ale jeżeli dochodzi do większej strzelaniny zapomnij, odrazu ją przydusza. Kolega ma 6600GT i wychodzi to jak gdyby lepiej.

Link to post
Share on other sites

Trzeba wziać poprawkę na to, że te karty mają sporo na swoim karku i nie można wymagać nie wiadomo czego, zwłaszcza w grach.

 

A Radeon X1950Pro? Swego czasu zacna karta. Obecnie na allegro trochę ich jest. Wydajność znacznie wyższa od proponowanych w temacie układów.

Link to post
Share on other sites

Kamil do mojego wraku szkoda pchać tego x1950 bo to równałoby się raczej także z wymianą zasilacza. Mi ta karta jest potrzebna tylko ,żeby zagrać w mw2 :sciana:. Za jakiś czas składam nowy komputer :rudolph:. A taka karta jest o wiele mocniejsza niż mój staruszek 9550 .

Link to post
Share on other sites

To pozostaje kupić GF 6600 GT :rudolph:.

 

http://www.allegro.pl/item871230082_asu ... oznan.html

 

CoD: MW2 nie ma wielkich wymagań. W 1024x768 powinieneś całkiem miło grać na takim 6600 GT.

 

Ponadto możesz próbować sił w Gridzie, bo też ma stosunkowo niewygórowane wymagania, zwłaszcza w niskiej rodziałce:)

Link to post
Share on other sites

A sprawdzałeś mojego kompa w profilu :>?

Teraz :).

 

Po prostu, załóż że masz xxx zł na wydanie i z tego przedziału cenowego wybierz najszybszą kartę graficzną. Do Twojego komputera 6600 GT wcale by nie był zły, podobnie jak np. 7300 GT DDR3 albo 7600 GS DDR3.

 

Z zasilaczami to jest tak, że wielu narzeka i sieje panikę - często bezpodstawnie.

Link to post
Share on other sites

Jeśli taki 7600 GS będzie miał pamiątki GDDR3, to jest taka możliwość. Jeśli zaś DDR2, to nie osiągniesz takiego poziomu.

 

EDIT:

 

Pamiętaj, 7600 GS DDR2 - 400 GPU i 400 MHz RAM

7600 GS DDR3 - 400 lub 500 MHz na GPU i 700 MHz na pamięciach

 

Tyle że większość kart, to były DDR2. Ale swego czasu pamiętam, że Inno3D (wersja o nazwie GST) i Galaxy sprzedawało te karty z GDDR3.

Link to post
Share on other sites

X1650 PRO zdecydowanie lepiej będzie się sprawował choćby przez to, że ma sporo więcej jednostek cieniujących i dużo szybciej działają, niż w 6600. Moje rodzeństwo dopiero w lipcu wymieniało starego X1600PRO na HD4650, bo wszelkiej maści gry na X1600 działały bez zarzutu, a już filmy HD na leciwym sempronie wymiękały. 6600 to obecnie spory przeżytek i przy radeonie 9550 nie będzie wyraźnie odczuwalny (o ile jak każdy szanujący się posiadacz 9550 podkręciłeś go zacnie) za to X1650pro, tak.

Powiem inaczej: w wymaganiach Test Drive Unlimited (rok pański 2007) ujęto X1600 i X1300 ale GF6600 już nie :)

Link to post
Share on other sites

9550 działa na standardowym taktowaniu. Gdy wykręciłem go do poziomu 9600 , zaczęły pojawiać się arty. Pamięci są jakieś cieniutkie. Mam w posiadaniu chłodzenie pentagrama xc 80 cu ale boje się go zamontować. Jakoś ciężko mi przychodzi ogarnięcie montażu. Nie chce uszkodzić karty.

Link to post
Share on other sites

Grałem w MW 1 na 6600 gt z pasywnym chlodzeniem, na Athlonie 3200 i tylko na minimum dało się grać. Chociaż kto wie, może cos poprawili z optymalizacją gry. Silnik i wymagania zostały chyba takie same. Ogólnie ta karta to już trochę przeżytek.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...